Ogłoiszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła – 27 IX 2020 r.

 1. W  dniu dzisiejszym Kościół przeżywa XXVI niedzielę zwykłą. W nadchodzącym tygodniu wkraczamy w miesiąc październik. W liturgii Kościoła ten m-c jest poświęcony szczególnej czci N.M.P. poprzez różaniec. Razem z naszą Matką Maryją uwielbiajmy Dobrego Boga w modlitwie różańcowej, wypraszając potrzebne łaski dla Kościoła, dla Ojca Świętego Franciszka, dla naszej Ojczyzny i naszych polskich rodzin. Prośmy o przezwyciężenie pandemii koronawirusa oraz polecajmy w naszej modlitwie chorych i cierpiących.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie czcił:

poniedziałek – wsp św. Wacława, męczennika
wtorek – święto Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela
środa – wsp św. Hieronima, kapłana i dr. Kościoła
czwartek – wsp św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dr. Kościoła
piątek – wsp św. Aniołów Stróżów
niedziela – wsp św. Franciszka z Asyżu

3. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii, będą sprawowane w miesiącu październiku:
w tygodniu o godz: 16:30,
w niedzielę i święta od godz: 15:30.

Zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Kościół udziela odpustu zupełnego wszystkim wiernym którzy będą odmawiać różaniec w kościołach i kaplicach publicznych. Szczególnie to zaproszenie kieruję do dzieci z naszej szkoły podstawowej i do młodzieży z innych szkół ponadpodstawowych. Bardzo proszę rodziców i dziadków aby im w tym pomagali. Kto kocha Matkę Najświętszą często sięga po różaniec.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca października. W czwartek będziemy się modlić w czasie różańca za Ojca Świętego, Biskupów i Kapłanów oraz o dar nowych powołań do służby w Kościele. Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca od godz: 9:00 odwiedzę z Panem Jezusem naszych chorych w domach. Natomiast comiesięczna spowiedź będzie od godz: 16:00 do godz:17:00, a po niej Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca w czasie nabożeństwa różańcowego uczcimy Niepokalane Serce N.M.P., a po nim Eucharystia wynagradzająca za zniewagi czynione względem Matki Najświętszej. W najbliższą środę, tj. 30 IX zapraszam na Mszę św. rodziców dzieci z klasy III a po niej na krótkie spotkanie. Jak już informowałem w dniu dzisiejszym przedstawiciel naszej Rady Parafialnej gromadzą środki potrzebne do prac remontowych prowadzonych przy kaplicy w Centrum. Wszystkim którzy się w to dzieło zaangażowali serdecznie dziękuję. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i oprócz nich pierwszy numer nowego miesięcznika dla dzieci „Staś” w cenie 8 zł i „Promyczek dobra” w cenie 5 zł. Zachęcam do skorzystania z tej okazji.


    Intencje Mszalne - 28 IX – 4 X 2020 r.

 

Poniedziałek  28 IX

17:00 + Marian Kieres – od Janusza Nowakowskiego z Paryża

Wtorek 29 IX

7:00 + Mieczysław Rączka – od rodziny Jamrozików i Lasoniów z Ostrej Góry

Środa 30 IX

17:00 + Antoni Ziomek i Kazimiera żona

Czwartek 1 X

17:00 + Mieczysław Rączka – od 12 róży różańcowej Pani Wójcik

Piątek 2 X

17:00 + Jan Kasprzyk, rodzice: Maria i Wojciech

Sobota 3 X

17:00 + Mieczysław Rączka - od parafian

Niedziela 4 X

8:00 + Danuta i Stanisław Chmurka, rodzice, Bogdan syn

11:00 O błog. Bożej Łaski za przyczyną N.M.P. dla róży męskiej

16:00 Rezerwacja
Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela zwykła 20.09.2020r.

 1. W dniu dzisiejszym Kościół przeżywa XXV niedzielę zwykłą roku kościelnego. Nasz Wspólnota Parafialna obchodzi coroczne uroczystości odpustowe. Wyrażamy wspólnie naszą wdzięczność Panu Jezusowi Ukrzyżowanemu i Zmartwychwstałemu za dar opieki nad naszymi rodzinami.

2. W tym tygodniu Kościół wspomina:

poniedziałek – Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
wtorek – wsp bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
środa – wsp św. Ojca Pio z Pietreleciny, kapłana
sobota – wsp św. męczenników Kosmy i Damiana

3. Nasza wspólnota parafialna przeżywa uroczystości odpustowe, serdecznie dziękuję księdzu Markowi Rogieńskiemu ze zgromadzenia ks. Pallotynów za wygłoszenie Słowa Bożego i przewodniczenie sumie odpustowej. Bóg zapłać. Dziękuję za przybycie na nasz odpust tym kapłanom, którzy mieli taką możliwość. Pragnę również podziękować za obecność przedstawicielom naszych władz samorządowych:

- Panu Burmistrzowi Jarosławowi Okoczukowi oraz władzom Sołeckim na czele z Panem Sołtysem Anatolem Okoczukiem.

Dziękuję również naszym paniom z koła Gospodyń Wiejskich z Psar za dar nowego wieńca dożynkowego. Pragnę również wyrazić wdzięczność tym osobom, które zaangażowały się w przeżycie dzisiejszej uroczystości, a więc:

- naszemu Panu Organiście Jerzemu,
- osobom celebrującym Słowo Boże, P Kindze Pytlik i Rafałowi Kołtunowi
- służbie liturgicznej ołtarza.

4. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni i dekorowaniu jej kwiatami oraz tym osobom, które ofiarowały środki na ich zakup. Jeszcze raz dziękuję Panu Burmistrzowi za ofiarowanie kosza z kwiatami do naszej świątyni. Dzisiaj przypada 3-cia niedziela m-ca, składka inwestycyjna zostaje przesunięta na następną niedzielę. Zakończyliśmy prace związane z montażem nowych rynien na naszym kościele parafialnym. Trwają prace związane z wymianą poszycia dachowego kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego w Centrum. Bardzo proszę o zachowywanie przepisów sanitarnych na terenie naszej świątyni i w jej obrębie. Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z naszej świątyni.


Intencje Mszalne – 21 IX – 27 IX 2020r.


Poniedziałek – 21 IX

17:00 + Marian Kieres – od rodz. Malczyków z Paryża

Wtorek – 22 IX

7:00 + Marian Kieres – od chrześnicy Marii z rodz. z Nawojowej Góry

Środa – 23 IX

17:00 + Marian Kieres – od rodz. Chodackich z Filipowic

Czwartek – 24 IX

17:00 + Marian Kieres – do rodz. Święczków z Filipowic

Piątek – 25 IX

17:00 + Marian Kieres – od rodz. Nowakowskich z Filipowic

Sobota – 26 IX

17:00 + Ryszard Doros, 3 r. śm.

Niedziela – 27 IX

8:00 + Czesław Papiernik, 22 r. śm.

11:00 + Jan Siejka, 5 r. śm.

16:00 + Stefania Malczyk, Teofil mąż i Lucyna córka
Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła – 13 IX 2020 r.

 1. Kościół w dniu dzisiejszym przeżywa XXIV niedzielę zwykłą roku kościelnego. Obecna niedziela w Kościele Polskim rozpoczyna 9 tydzień modlitwy o dar dobrego wychowania w naszych polskich rodzinach. W tej intencji będziemy się modlić w czasie liturgii wieczornej przez cały tydzień .

2. W najbliższych dniach w liturgii wspominamy:

poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
wtorek – wsp N.M.P. Bolesnej
środa – wsp świętych męczenników Korneliusza, papieża i wsp Cypriana, bp
czwartek – wsp św Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, bp
piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika
sobota - wsp św. Januarego, bp i męczennika

3. W dniu jutrzejszym przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Dla naszej parafii jest to święto patronalne. Będziemy dziękować Chrystusowi Ukrzyżowanemu i Zmartwychwstałemu, za dar Jego opieki nad naszą parafia. Odbędzie się I-sza cześć uroczystości odpustowych na które zapraszam wszystkich parafian, oto ich porządek:

14 IX poniedziałek
- godz: 17:00 Uroczyste Nabożeństwo Drogi Krzyżowej 
-godz: 18:00 Msza św wynagradzająca z kazaniem i adoracją relikwii Krzyża Świętego

20 IX niedziela Centralne uroczystości odpustowe
- godz: 08:00 Msza św z kazaniem odpustowym 
- godz: 11:00 Uroczysta suma odpustowa z kazaniem odpustowym i procesją 
- godz: 16:00 Msza św z kazaniem odpustowym

Naszym uroczystością odpustowym będzie przewodniczył ks. Marek Rogieński. Serdecznie zapraszam wszystkie organizacje nasze do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Przed uroczystością odpustową (w piątek) 18 IX odbędzie się spowiedź odpustowa od godz: 16:00 do 17:30, a Msza św będzie sprawowana w tym dniu od godz: 18:00. Z uwagi na uroczystości odpustowe przypadające 20 IX (trzecia niedziela miesiąca) składka inwestycyjna zostaje przełożona na niedzielę 27 IX. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy będą o tym pamiętali. Prace związane z wymianą rynien przy naszym kościele parafialnym zostały już zakończone w całości. Natomiast rozpoczęły się prace remontowe związane z wymianą poszycia dachowego na kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego w Centrum. Bardzo proszę, aby w okresie trwających prac remontowych nie stawiać pojazdów w pobliżu kaplicy. Przebywanie na ternie kaplicy jest zabronione osobom niezatrudnionym przy jej remoncie. Za co z góry dziękuję.

4. W najbliższą środę zapraszam na Mszę św o godz: 17:00 i spotkanie rodziców z klasy I i II, natomiast na czwartek o tej samej porze zapraszam na Mszę św i spotkanie rodziców z klasy III. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które ofiarowały na obecną niedzielę kwiaty do naszej świątyni. Bardzo proszę również o pomoc w sprzątaniu i myciu naszej świątyni przed niedzielną uroczystością odpustową, w sobotę o godz: 10:00. Prasa katolicka jest do odebrania jak zawsze przy wyjściu z kościoła.


Intencje Mszalne – 14 IX – 20 IX 2020 r.


Poniedziałek 14   IX Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

18:00 Dziękczynna za dar naszego zbawienia na Krzyżu Świętym dokonanym przez Pana Jezusa

Wtorek 15 IX

07:00 + Marian Kieres – od wnuka Bartosza z rodziną

Środa 16 IX

17:00 + Marian Kieres – od wnuczki Julii z rodziną

Czwartek 17 IX

17:00 + Marian Kieres – od Mirka z rodziną

Piątek 18 IX

16:00 – 17:30 Spowiedź przed odpustem

18:00 O zdrowie o błogosławieństwo Boże z okazji I r. ur. dla córki Zosi

Sobota 19 IX

17:00 + Józefa Kłeczek

Niedziela 20 IX Uroczystości odpustowe

8:00 + Józefa Kłeczek – 10 r. śm.

11:00 O błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin z naszej parafii i dalszą opiekę Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego

16:00 Podziękowanie z otrzymane łaski w życiu rodzinnym z prośbą o dalsze błogosławieństwo


Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela zwykła – 06 IX 2020 r.

 1. Kościół w dniu dzisiejszym przeżywa XXIII niedziele zwykła roku kościelnego. Nadal jednoczymy się z Ojcem Świętym w modlitwie o dar pokoju dla współczesnego świata. Dzisiaj po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu a na Mszy św. o godz: 8:00 zmiana tajemnic różańca św.

2. W najbliższych dniach w liturgii wspominamy:

poniedziałek – wsp św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika
wtorek – święto Narodzenia N.M.P.
środa – wsp bł Anieli Salawy, dziewicy i świętego Piotra Klawera, kapłana
sobota – wsp Najświętszego Imienia Maryi
niedziela – wsp św. Jana Chryzostoma, bp i dr Kościoła

3. Od poniedziałku 7 IX do 13 IX b.r. w Sanktuarium N.M.P. w Płokach, będą się odbywać uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia N.M.P. Szczegółowy program tych uroczystości został umieszczony w naszej gablocie parafialnej. Uroczystościom będzie przewodniczył ks prof. dr. hab. Jan Machniak. Zachęcam do wzięcia udziału w tych uroczystościach z zachowaniem przepisów sanitarnych. W naszej parafii uroczystości odpustowe, będą miały następujący porządek:

14.09 (poniedziałek) godz: 17:00 Uroczyste Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
godz: 18:00 Msza św. wynagradzająca z kazaniem i uczczeniem relikwii Krzyża Świętego.

20.09 (niedziela) – centralne uroczystości odpustowe

godz: 8:00 Msza św. z kazaniem odpustowym

godz: 11:00 Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną

godz: 16:00 Msza św. z kazaniem odpustowym

 Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i nasze organizacje do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Przed uroczystością odpustową w (piątek) 

18 IX odbędzie się spowiedź odpustowa od godz: 16:00 do 17:30, a Msza św. w tym dniu będzie sprawowana o godz: 18:00. Z uwagi na uroczystości odpustowe przypadające 20 IX (trzecia niedziela m-ca) składka inwestycyjna zostaje przełożona na niedzielę 27 IX b.r. Serdecznie dziękuję tym wszystkim którzy będą o tym pamiętali.

4. W najbliższy poniedziałek zostaną ukończone prace związane z wymianą rynien na naszym kościele parafialnym. Następnym celem naszej pracy będzie troska związana z wyminą poszycia dachu na Kaplicy w Centrum. Dziękuję tym wszystkim którzy o tym dziele pamiętają i to dzieło wspierają. W przyszłą niedzielę podam termin mycia i sprzątania naszego kościoła przed odpustem, będę prosił o pomoc. Bardzo proszę abyśmy wszyscy pamiętali o zachowywaniu przepisów sanitarnych w naszej świątyni i jej otoczeniu. Prasa katolicka jest odo odebrania na stoliku przy wyjściu z kościoła.


Intencje Mszalne – 7 IX – 13 IX 2020 r.


Poniedziałek 7 IX

17:00 + Maria Łabuzek – od znajomego z Podczerwonego

Wtorek 8 IX

7:00 + Marian Kieres – od chrześnicy z mężem

Środa 9 IX

17:00 + Maria Łabuzek – od rodziny Florczyków

Czwartek 10 IX

17:00 O błog Boże dla mamy w 85 r. ur. - od dzieci

Piątek 11 IX

17:00 + Marian Kieres – od syna z Miłoszem

Sobota 12 IX

17:00 + Marian Kieres – od wnuka Mikołaja

Niedziela 13 IX

8:00 + Marian Rejdych i Stanisława żona

11:00 + Czesława Kaczara i Stefan mąż, oraz ich rodzice

16:00 + Maria Matan, Szczepan ojciec, rodzice Marianny i Wilhelma


Ogłoszenia Duszpasterskie

XXII Niedziela zwykła – 20.08. 2020 r.

 1. W  dniu dzisiejszym przypada XXII niedziela zwykła roku kościelnego. W najbliższych dniach będziemy przeżywali 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach polecajmy w tym czasie Bogu tych wszystkich, którzy oddawali swoje życie w obronie niepodległości naszej Ojczyzny we wrześniu 1939 roku. W pierwszych dniach września jednoczymy się w modlitwie z Ojcem Świętym Franciszkiem o dar pokoju dla współczesnego świata.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie wspominał:

wtorek – wsp bł. Bronisławy – dziewicy
czwartek – wsp św. Grzegorza – papieża i dr Kościoła
piątek- wsp bł. Marii Stelli i 10 Towarzyszek - sióstr Nazaretanek z Nowogródka 
sobota – wsp św. Matki Teresy z Kalkuty – dziewicy i zakonnicy.

3. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc wrzesień a wraz z nim Nowy Rok Szkolny. W naszej parafii w dniu dzisiejszym w czasie Mszy św. o godz: 11:00 będziemy prosić o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie w I-y piątek m-ca IX od godz 16:00 – 17:00. Wszystkim naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom życzę obfitego błogosławieństwa Bożego w pracy szkolnej. W obecnym tygodniu będziemy przeżywali I-szą niedzielę m-ca, I-y czwartek, piątek i sobotę września. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której będziemy się modlić o dar pokoju i dokonamy wymiany tajemnic różańcowych. W I-y czwartek m-ca podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za kapłanów i o dar nowych powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego. Natomiast w piątek od godziny 9:00 odwiedzę z Panem Jezusem chorych w Naszych domach. Od godz: 16:00 – 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona ze spowiedzią na rozpoczęcie roku szkolnego. Adorację zakończymy Nabożeństwem ku czci Serca Pana Jezusa, oraz Eucharystią. W I-szą sobotę m-ca w czasie wieczornej Mszy św. uczcimy Niepokalane Serce Matki Bożej uczestnicząc również w Nabożeństwie maryjnym.

4. W dniach od 7 do 13 IX w Sanktuarium N.M.P. w Płokach odbędą się w nieco zmienionej formie uroczystości odpustowe ze względu na pandemię. Szczegółowy program jest umieszczony na specjalnym plakacie w naszej gablocie parafialnej. Ksiądz proboszcz z Płok prosi o zastosowanie się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. W naszej Wspólnocie Parafialnej uroczystości odpustowe będą się odbywać w dniach: 14 IX – część wewnętrzna, a 20 IX część zewnętrzna z uroczystą sumą odpustową. Wszystkie szczegóły związane z naszym odpustem parafialnym będą podane za tydzień. W ostatnią niedzielę przedstawiciele Naszej Rady Parafialnej gromadzili środki potrzebne do prac remontowych w naszej parafii. Zebrano 4200 zł, za każdy dar ofiarowany na ten cel serdecznie dziękuję. W tym tygodniu po pierwszym września będzie montowane rusztowanie przy kaplicy w Centrum, które umożliwi dalsze prace remontowe związane z wymianą poszycia dachowego. Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z naszej świątyni. Bardzo proszę o stosowanie się do zaleceń sanitarnych w naszej parafii.


Intencje Mszalne 31 VIII – 6 IX 2020 r.


Poniedziałek 31 VIII

17:00 + Maria Łabuzek – od rodz. Wątorów i Sobczak z Lubnia

Wtorek 1 IX

7:00 + Maria Łabuzek – od nauczycieli z gimnazjum z Lubnia

Środa 2 IX

17:00 + Maria Łabuzek – od Sordyli i Łuszczarczyków

Czwartek 3 IX

17:00 + Maria Łabuzek – od brata Tadeusza i Janiny żony

Piątek 4 IX

17:00 + Maria Łabuzek – od koleżanki Iwony

Sobota 5 IX

17:00 Podziękowanie za otrzymane łaski dobremu Bogu w
70 rocznicę urodzin z prośba o dalsze błogosławieństwo

Niedziela 6 IX

8:00 + Wojciech Kasprzyk, Maria żona, syn Jan, ich rodzice Józef, Emilia i Jan

11:00 + Wiesław Ziarnik, Albin i Józefa Pytlik

16:00 + Wiesław Kasprzyk – 1 r. śm.


Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela zwykła – 23 VIII 2020 r.

 1. W dniu dzisiejszym przypada XXI niedziela zwykła roku kościelnego. Jednoczymy się ze wspólnej modlitwie ze wszystkimi rodakami w intencji Naszej Ojczyzny polecając ją szczególnej opiece N.M.P. Częstochowskiej.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie wspominał:

poniedziałek – święto św. Bartłomieja, apostoła
środa – święto N.M.P. Częstochowskiej
czwartek – wsp. św. Moniki
piątek – wsp. św. Augustyna, bp. i dr. Kościoła
sobota – wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela

3. W ostatnich dniach byliśmy świadkami wielkiego dramatu, jaki dokonał się w Bejrucie. Setki ludzi utraciło dach nad głową, oraz środki do życia. Caritas naszej Archidiecezji pośpieszył z pomocą humanitarną. W naszej parafii zebrano na ten cel w ostatnią niedzielę 1400 zł i przekazano na konto Caritasu. Wszystkim którzy wsparli to dzieło bardzo serdecznie dziękuję. Dobiegają końca wakacje. Od dnia 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny, dzieci i młodzież udają się do szkół. Towarzyszą temu odpowiednie przepisy sanitarne. Musimy je respektować dlatego w naszej parafii Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w przyszłą niedzielę, tj. 30 VIII o godz 11:00 w naszym kościele parafialnym. W tym roku nie będzie rozpoczęcia roku szkolnego w Kaplicy Podwyższania Krzyża Świętego przy ulicy Jana Pawła II z uwagi na niemożność zachowania w niej wszystkich przepisów sanitarnych. Zapraszam do udziału w tej Mszy św. uczniów, nauczycieli i rodziców. Spowiedź święta z okazji nowego roku szkolnego odbędzie się w pierwszy piątek miesiąca IX, o czym będę jeszcze informował w przyszłą niedzielę.

4. Uroczystości odpustowe w parafii Płoki w tym roku odbywać się będą w postaci zmienionej z uwagi na epidemię w dniach od 7 do 13 IX br. Za tydzień będą podane szczegóły tych uroczystości. W dniu dzisiejszym przedstawiciele naszej Rady Parafialnej gromadzą środki potrzebne do prowadzenia prac remontowych przy naszej Kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego w centrum. Prace remontowe związane ze zmianą dachu na Kaplicy rozpoczną się od 1 IX br. Serdecznie dziękuję wszystkim tym osobom, które włączyły się w dniu dzisiejszym w składkę inwestycyjną na ten cel. Bóg zapłać ! Pragnę również podziękować za ofiarowanie do naszej świątyni kwiatów oraz dekorację nimi naszych ołtarzy. Dziękuję również za pomoc okazaną przy koszeniu obejścia naszego kościoła. Została nam jeszcze do wykonania praca z koszeniem skarpy przy drodze dojazdowej i obcięcie żywopłotu.


Intencje Mszalne 24 VIII – 30 VIII


Poniedziałek 24 VIII

17:00 + Maria Łabuzek – od rodziny Sroków

Wtorek 25 VIII

7:00 O szczęśliwe rozwiązanie sprawy, oraz o błog. Boże dla Józefa

Środa 26 VIII

17:00 + Maria Łabuzek – od Zamłynia i Ostrej Góry

Czwartek 27 VIII

17:00 + Maria Łabuzek – od rodziny Kłeczków i Gąsiorów

Piątek 28 VIII

17:00 + Maria Łabuzek – od rodziny Halembów

Sobota 29 VIII

17:00 + Maria Łabuzek – od rodziny Stasików

Niedziela 30 VIII

8:00 Rezerwacja

11:00 + Anna i Wiktor Kłeczek, Józefa – synowa

16:00 1. O błog. Boże i potrzebne łaski w 87 r.ur. dla Janiny Chechelskiej

2. + Stefania Nowak w 50 r. śm. Władysław mąż ich synowie Stefan i Leon –         od córki

Ogłoszenia Duszpasterskie

XIX Niedziela zwykła – 9 VIII 2020 r.

 1. Przeżywamy XIX niedzielę zwykła roku kościelnego. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymami docierającymi na Jasną Górę w rożny sposób, w czasie trwania epidemii. Wspólnie prosimy Jasnogórską Matkę o wstawiennictwo u Dobrego Boga za naszą Ojczyzną. Dziękujemy za dar 100-ej rocznicy Cudu nad Wisłą i ocalenie niepodległości naszej Ojczyzny przed bolszewickim wrogiem, który zagrażał chrześcijańskiemu dobru naszego Narodu oraz innych narodów Europy. Prośmy również o łaskę spokojnego zbierania plonów z naszej Ojczystej Ziemi.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
wtorek – św. Klary, dziewicy
środa – wsp św Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy
czwartek – święto N.M.P. Kalwaryjskiej
piątek – wsp św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
sobota – Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.
niedziela – wsp św. Stefana Węgierskiego, króla

3. W tym tygodniu przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. W naszej Parafii uczcimy naszą Matkę wniebowziętą i wyrazimy naszą wdzięczność, za Jej Cud nad Wisłą w czasie Mszy św. o godz: 8:00, 11:00 i o 16:00. Z tym świętem łączy się poświęcenie kwiatów i ziół, które odbędzie się na zakończenie Mszy św. o godz 8:00 i 11:00, w czwartek 13 VIII na Mszy św. Wieczornej podziękujemy Dobremu Bogu za dar opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej nad naszą archidiecezją. W tym tygodniu w niedzielę 16 VIII przypada 3 niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna w naszej parafii zostaje przesunięta z 16 VIII na 23 VIII, czyli na następną niedzielę. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom którzy włączą się w dzieło troski o dobro parafii. Pamiętajmy o obowiązku przestrzegania przepisów sanitarnych związanych z epidemią w naszej parafii. Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z kościoła.


Intencje mszalne 10 VIII – 16 VIII 2020 r.


Poniedziałek 10 VIII

17:00 + Władysława Achtelik, 10 r. śm, Antoni – mąż, Jan – syn, Maria i Franciszek - rodzice

Wtorek 11 VIII

7:00 + Mieczysław Rączka – od Ryszarda i Bożeny Nowakowskich

Środa 12 VIII

17:00 + Krystyna Król – od pracowników Inspektoratu ZUS w Oświęcimiu

Czwartek 13 VIII

17:00 + Krystyna Król – od współpracowników wydziału rozliczeń z Inspektoratu    ZUS Oświęcim

Piątek 14 VIII

17:00 + Józefa Pabis i Stanisław – mąż– od córki Krystyny i wnuka Pawła

Sobota 15 VIII

8:00 + Julia Zając, Zbigniew – syn i zmarli z rodziny

11:00 Rezerwacja

16:00 + Maria Łabuzek – od rodziny Wochów

Niedziela 16 VIII

8:00 + Maria Łabuzek – od rodzin Pałków i Gąsiorów

11:00 Rezerwacja

16:00 + Janina, Wanda, Julia i Franciszek Kłeczek


Ogłoszenia Duszpasterskie

XVIII Niedziela zwykła – 2 VIII 2020 r.

 1. W dniu dzisiejszym przypada XVIII niedziela zwykła roku kościelnego. W naszych modlitwach pamiętamy o kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Prosimy Dobrego Boga o łaski potrzebne wieczności dla tych naszych Braci Polaków, którzy na ulicach Warszawy upominali się o Wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

wtorek – wsp św. Jana Marii Vianneya, kapłana
środa – rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki N.M.P.
czwartek – święto Przemienienia Pańskiego
piątek – wsp św. męczenników Sykstusa i Towarzyszy
sobota – wsp św. Dominika, kapłana
niedziela – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein, dziewicy i męczennicy

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca sierpnia. W pierwszy czwartek podczas wieczornej Eucharystii będziemy się modlić za kapłanów i o dar nowych powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego, polecając tę sprawę świętemu Józefowi odmawiający litanię ku Jego czci. Natomiast w pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z Panem Jezusem zostają przesunięte na 19 VIII b.r. o godz: 9:00. Spowiedź comiesięczna będzie miała miejsce od godz 16:00 do 17:00. Będzie ona połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy odmówieniem litanii ku czci Serca Pana Jezusa, po czym nastąpi Eucharystia. W dniu dzisiejszym, t.j. 2 sierpnia, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz 8:00 zmiana tajemnic różańca świętego. Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z kościoła.


Intencje mszalne 3 VIII - 9 VIII 2020 r.


Poniedziałek 3 VIII

17:00 + Krystyna Król – od chrześnicy Ilony

Wtorek 4 VIII

7:00 + Krystyna Król – od rodz. Opałków z Szerzyn

Środa 5 VIII

17:00 + Krystyna Król – od Gąsiorów i Rejdychów

Czwartek 6 VIII

17:00 + Zofia Paliwoda

Piątek 7 VIII

17:00 + Krystyna Król – od siostry Marii z Legnicy

Sobota 8 VIII

17:00 + Krystyna Król – od Małgorzaty z rodz.

Niedziela 9 VIII

8:00 + Stanisław Dąbek – 1 r. śm.

11:00 + Emilia Kasprzyk, rodzice: Ćwikła, Janina Stanisław Kłeczek, Tadeusz - syn

16:00 + Marian Gągolski – 7 r. św. i Genowefa - żona


Ogłoszenia Duszpasterskie

XVII Niedziela zwykła – 26.VII. 2020 r.

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w Kościele XVII niedzielę zwykła roku kościelnego. Wraz z naszymi pasterzami modlimy się o szacunek dla cnoty trzeźwości w naszych rodzinach oraz o łaskę spokojnych żniw dla naszych rolników. Wspominając kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego prośmy o łaski dla naszej Ojczyzny.

2.Kościół w najbliższych dniach będzie wspominał:

wtorek – św. Szarbela Makhufa, kapłana
środa – św. Marty
czwartek – św. Piotra Chryzologa, bp i dr Kościoła
piątek – św. Ignacego z Loyoli, kapłana
sobota – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp i dr Kościoła
niedziela – św. Euzebiusza z Vercelli, bp

3. Dziś przypada wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców N.M.P. Jest to świetna okazja aby w naszych modlitwach pamiętać o naszych rodzicach i dziadkach. W sobotę przypada I-sobota m-ca sierpnia. Po wieczornej Mszy św. poświęconej Niepokalanemu Sercu N.M.P. nabożeństwo maryjne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Przyszła niedziela, to I-sza m-ca sierpnia. Na Mszy św. o godz: 8:00 zmiana tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu poświęcona sprawie trzeźwości w polskich rodzinach. Jeszcze raz serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy poszkodowanych w Małopolsce na skutek nawałnic. Zebrano 1487 zł 40 gr i przekazano do Caritasu. W trzecią niedzielę m-ca lipca na potrzeby remontowe zebrano 3900 zł, dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać! Prace związane z wymianą dachu na Kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego w centrum rozpoczną się na początku miesiąca września. Dziękuję również tej osobie, która w tym tygodniu pomagała przy koszeniu terenu kościelnego. Bóg zapłać! Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z kościoła.Intencje mszalne 27 VII – 2 VIII 2020 r.


Poniedziałek – 27 VII

17:00 + Krystyna Król – od kolegów i koleżanek z pracy córki ze ZUS-u z wydziałów     UBS, RED, KUD, OKK

Wtorek – 28 VII

7:00 + Mieczysław Rączka - od Felicji i Stanisława Chodackich

Środa – 29 VII

17:00 + Krystyna Król – od mieszkańców z ulicy Nowej

Czwartek – 30 VII

17:00 + Krystyna Król – od kolegów i koleżanek córki Katarzyna z pracy

Piątek – 31 VII

17:00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dar dalszej opieki

Sobota – 1 VIII

17:00 + Kazimierz i Danuta Pałka

Niedziela – 2 VIII

8:00 O błog. Boże w 2 r. urodzin wnuczki

11:00 rezerwacja

16:00 + Anna Pająk – 15 r. śm., Franciszek mąż


Ogłoszenia Duszpasterskie

XVI Niedziela zwykła – 19.VII.2020 r.

 1. Kościół przeżywa w dnu dzisiejszym XVI Niedzielę zwykła. Razem z Ojcem Świętym Franciszkanami modlimy się o dar szacunku dla ludzkiego życia oraz Bożego obrazu życia rodzinnego.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie czcił:

poniedziałek – wsp błog. Czesława, kapłana
wtorek – wsp św. Wawrzyńca z Brindisi
środa – święto św. Marii Magdaleny
czwartek – święto św. Brygidy, patronki Europy
piątek- wsp św. Kingi, dziewicy
sobota – święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców
niedziela- wsp św. Joachima i Anny, rodziców N.M.P.

3. W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących . W najbliższych dniach módlmy się za wszystkich poruszających się na naszych drogach. Uroczyste poświęceni pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę na Mszy św o godz: 11:00 na naszym parkingu kościelnym. Kościelna organizacja MIVA Polska prosi o wsparcie zakupu środków transportu dla polskich misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata. Szczegółowe informacje dotyczące akcji 1 grosz za 1 kilometr zostały umieszczone na plakacie w gablocie parafialnej. Przez cały tydzień będzie wystawiona puszka na ofiary związane z zakupem pojazdów dla misjonarzy. Jeżeli ktoś chce wesprzeć to dzieło ma okazję to uczynić.

4. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom którzy tydzień temu wsparli Caritas w okazaniu pomocy tym rodzinom, które w naszej Archidiecezji ucierpiały z powodu deszczowych nawałnic. W dniu dzisiejszym przedstawiciele naszej Rady Parafialnej gromadzą środki potrzebne do prowadzenia prac remontowych w naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom którzy troszczą się o nasze wspólne dobro. Trwa okres wakacyjnego wypoczynku. Nie zapominajmy o tym, że jesteśmy Dziećmi Bożymi, pamiętajmy o codziennej modlitwie, o uczestnictwie w niedzielnej Eucharystii i postawie miłości bliźniego. Zachęcam do czytania regularnego Pisma Świętego i prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z naszego kościoła. Wszystkim życzę Błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu.


Intencje mszalne 20 VII – 26 VII 2020 r.


Poniedziałek – 20 VII

17:00 + Krystyna Król – od rodziny Mirków

Wtorek – 21 VII

7:00 + Mieczysław Rączka – od parafian z Psar modlących się na pogrzebie

Środa – 22 VII

17:00 + Antoni Achtelik 32 r. śm., Władysława – żona, Jan – syn, Elżbieta i Stanisław     - rodzice

Czwartek – 23 VII

17:00 + Krystyna Król – od rodz. Ferek z Tenczynka

Piątek – 24 VII

17:00 O błog Boże dla Oliwiera z okazji pierwszej rocznicy urodziń

Sobota – 25 VII

17:00 + Krzysztof Bolech – od Kurdzieli

Niedziela – 26 VII

8:00 + Czesław i Genowefa Siejka

11:00 + Andrzej i Julia Bartosik, Paweł i Maria Matan

16:00 + Krzysztof KasprzykOgłoszenia Duszpasterskie

XV niedziela zwykła – 12 VII 2020 r.

 1. Kościół w dniu dzisiejszym przeżywa XV niedzielę zwykłą. Módlmy się o dar dobrej pogody sprzyjającej pracy polskich rolników, aby spokojnie zebrali plony naszej Ojczystej ziemi.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:
poniedziałek – wsp św. Andrzeja Świerada i Benedykta
wtorek – wsp św. Kamila de Lellis, kapłana i św. Henryka
środa – wsp św. Bonawentury, bp i dr. Kościoła
czwartek – wsp N.M.P. z góry Karmel
sobota – wsp św. Szymona z Lipnicy, kapłana

3. Ojciec Święty Jan Paweł II bardzo często wzywał nas do szczególnej modlitwy w intencji naszej wspólnej Ojczyzny. Obowiązek ten wynika z wymagań Prawa Bożego o czym trzeba nam zawsze pamiętać. Ks. Abp Marek Jędraszewski, kieruje dzisiaj do nas swój apel do wzięcia udziału w dzisiejszych wyborach prezydenckich, oto jego treść: (…...) Tydzień temu z racji uroczystości pogrzebowych mojego Ojca został przesunięty termin comiesięcznych odwiedzin u naszych chorych w ich domach. Takie spotkanie z chorymi Pana Jezusa będzie odbywać się w piątek od godz: 9:00. Jeżeli ktoś chce aby odbyło się ono w innym terminie proszę o kontakt w tej sprawie.

4. W dniu dzisiejszym jest przeprowadzana zbiórka środków materialnych, na potrzebą pomoc dla poszkodowanych w wyniku ostatnich nawałnic jakie przeszły przez teren Małopolski. Ofiarowane środki na pomoc poszkodowanym można składać dla Caritasu do puszek stojących na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wszystkim wspierającym to dzieło serdecznie dziękuję za pomoc. Jak co roku firma Green Office Ecologic w porozumieniu z Papieskim Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w potrzebie” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Środki uzyskane z tej akcji umożliwią lepszą pomoc dla polskich misjonarzy pracujących na terenie Afryki. Zużyty sprzęt można składać na parkingu kościelnym od 20 lipca b.r. do 28 lipca b.r. do godziny 16:00, kiedy to będzie odebrany przez w/w firmę, szczegóły na plakacie w gablocie kościelnej. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca. Przedstawiciele naszej Rady Parafialnej będą gromadzić środki potrzebne do prac remontowych w naszej parafii. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Najnowsza prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z kościoła.


Intencje Mszalne od 13 VII do 19 VII


Poniedziałek 13 VII

17:00 + Krystyna Król – od Jana Łacha z Chrzanowa

Wtorek 14 VII

7:00 O błog. Boże w czasie badania i zabiegu

Środa 15 VII

17:00 + Krystyna Król – od Klementyny z rodziną

Czwartek 16 VII

17:00 + Krystyna Król – od siostry Wandy z mężem

Piątek 17 VII

17:00 + Krystyna Król – od rodziny Rogowskich z Morawicy

Sobota 18 VII

17:00 + Stefan i Maria Kłeczek i ich rodzice

Niedziela 19 VII

8:00 O błog. Boże w 45 rocznicę ślubu dla Krystyny i Jana, dzieci i całej rodziny

11:00 + Ryszard Kłeczek – 3 r. śm. , Władysław ojciec, Maria i Władysław – teściowie

16:00 + Krystyna Król – od rodziny Szczygłów


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV Niedziela zwykła – 5 VII 2020 r.

 1. W  dniu dzisiejszym przypada XIV niedziela zwykła roku kościelnego. Módlmy się wspólnie o ustanie nawałnic jakie ostatnio nawiedzają różne rejony naszej Ojczyzny. Jednocześnie Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do modlitwy o dar pokoju na świecie.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie czcił:

poniedziałek – wsp bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
środa – wsp św. Jana z Dukli, kapłana
sobota – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
niedziela – wsp św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

3. Ksiądz abp. Marek Jędraszewski w związku ze szkodami jakie uczyniły nawałnice na terenie Archidiecezji Krakowskiej i województwa małopolskiego zwraca się do nas z apelem o przeprowadzenie zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych. Taka zbiórka odbędzie się za tydzień 12 VII bieżącego roku przy wejściu do kościoła. Zachęcam do wsparcia tego aktu pomocy. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom młodzieży bierzmowanej za sprzątanie i dekorowanie naszej świątyni kwiatami. Pragnę również wyrazić moją wdzięczność wobec tych wszystkich parafian, którzy złożyli kondolencje po odejściu do Domu Ojca mojego Taty w dniu 4 VII oraz wzięli udział w uroczystościach żałobnych. Rozpoczął się okres wakacyjnego odpoczynku. Nie zapominajmy korzystając z tego daru o spełnianiu podstawowych obowiązków chrześcijańskich jak modlitwa, uczestnictwo w niedzielnej i świątecznej Eucharystii oraz postawa chrześcijańskiej miłości bliźniego. Zaplanujmy również czas na lekturę Pisma Świętego i dobrej prasy katolickiej. Wszystkim parafianom życzę błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu i potrzebnej Łaski Bożej.


Intencje Mszalne 06.07 – 12.07.2020 r.


Poniedziałek 06.07

7:00 + Maria i Władysław Chodaccy

17:00 Podziękowanie za otrzymane łaski od Bożej Opatrzności w rocznicę urodzin z prośbą o dalszą opiekę

Wtorek 07.07

7:00 + Aniela Żak – od wnuczki z rodziną

Środa 08.07

17:00 + Krystyna Król – od rodziny Piszczków z Ochotnicy Górnej

Czwartek 09.07

17:00 + Krystyna Król – od męża

Piątek 10.07

17:00 + Stanisław Malczyk, Elżbieta Mendyk i Grażyna - córka

18:00 + Stefan Kaczara, Czesława żona i ich rodzice

Sobota 11.07

17:00 + Krystyna Król – od córki Katarzyny

Niedziela 12.07

8:00 + Maria Matan, 10 r. śm., Leon - mąż i Leszek - syn

11:00 + Stanisław i Stanisława Pytlik, Marian – syn i Renata Jańczyk

16:00 + Wiktor, Anna Bartosik, Henryk – syn, Stanisław Wielomek i Anna – żonaOgłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela zwykła – 28.VI.2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest XIII niedzielą zwykłą roku kościelnego. W ostatnich dniach przez naszą Ojczyznę przeszły burze i nawałnice. Módlmy się o skuteczną pomoc w usuwaniu skutków gwałtownych opadów.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie czcił:

poniedziałek – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

wtorek – wsp św. pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego

środa – wsp św. Ottona – bp

piątek – święto św. Tomasza Apostoła

sobota – Rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie

3. W najbliższy poniedziałek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Modlimy się za następcę św. Piotra, papieża Franciszka i papieże seniora Benedykta XVI. W tym dniu młodzież z naszej parafii oraz z parafii Myślachowice przyjmie na Mszy św. o godz: 17:00 Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Infułata Jakuba Gila. W tym tygodniu przypada I – czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. W I-y czwartek w czasie liturgii wieczornej będziemy się modlić za kapłanów i o dar nowych powołań do stanu zakonnego i kapłańskiego. W I-y piątek miesiąca od godz: 9:00 odwiedzę z Panem Jezusem chorych w naszych domach. Od godz: 16:00 do 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź comiesięczna. Adoracje zakończy nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa oraz Eucharystia. W sobotę natomiast wieczorna Eucharystia będzie sprawowana ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej i po niej nabożeństwo. W I-ą niedzielą miesiąca na Mszy św. o godz: 8:00 dokonamy zmiany tajemnic różańca świętego, a po każdej Eucharystii będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom uczniów klasy IV i młodzieży bierzmowanej za sprzątanie i dekorowanie naszej świątyni kwiatami, jak również za koszenie i porządkowanie terenu wokół świątyni. Również serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom którzy w ostatnią niedzielę wsparli darem serca potrzeby remontowe naszej świątyni. Przy wyjściu z naszego kościoła pod chórem znajduje się najnowsza prasa katolicka do odbioru. Rozpoczął się okres wakacyjnego wypoczynku. Jesteśmy uczniami Pana Jezusa nie zapominajmy o naszych chrześcijańskich codziennych obowiązkach, do których należą: troska o codzienną modlitwę osobistą, oraz o uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii i postawa miłości bliźniego. Znajdźmy czas również na lekturę Pisma Świętego i prasy katolickiej. Wszystkim parafianom życzę błogosławieństwa Bożego na czas wakacji.


Intencje Mszalne 29.06 – 05.07.2020 r.


Poniedziałek 29.06 Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

17:00 1. O błog Boże dla bierzmowanych i ich rodzin

2. + Stanisław Mędyk, rodzice i teściowie

Wtorek 30.06

17:00 + Maria Łabuzek – od Emilii Poręby i Synów

Środa 01.07

17:00 + Marian Siemek

Czwartek 02.07

17:00 + Krystyna Król – od wnuków: Marzeny, Dawida i Grzegorza

Piątek 03.07

17:00 + Krystyna Król – od teściowej Janiny Kocot z rodziną

Sobota 04.07

16:00 + Janina i Jan Wolarek w kolejną rocznicę śmierci

17:00 Podziękowanie za otrzymane łaski od Bożej Opatrzności w rocznicę urodzin z prośbą o dalszą opiekę

Niedziela 05.07

8:00 W podziękowaniu za otrzymane łaski w 45 rocznicę ślubu z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie oraz dalszą opiekę Matki Najświętszej dla Jubilatów i ich rodziny

11:00 + Czesław Papiernik – 2 r. śm.

16:00 + Maria Siedlarz – 2 r. śm. i mąż Ludwik


Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela zwykła 21.VI.2020 r.

 1. W  dniu dzisiejszym przypada XII niedziela zwykła roku kościelnego. Jednoczymy się nadal w modlitwie dziękczynnej za dar obecności eucharystycznej Pana Jezusa wśród nas w Najświętszym Sakramencie.

2. Kościół w najbliższych dniach, bezie wspominał:

poniedziałek – wsp św. Jana Fishera i Tomasza More'a
środa – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
piątek – wsp św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana
sobota – wsp św. Cyryla Aleksandryjskiego, bp i dr. Kościoła

3. W tym tygodniu będziemy przeżywali zakończenie roku szkolnego. Tego rodzaju spotkania są związane ze szczególnymi normami sanitarnymi. Z uwagi na to że Kaplica w Centrum nie spełnia wszystkich norm sanitarnych. Msza św. na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w kościele parafialnym w najbliższą niedzielę 28 VI br. o godz: 11:00. Zapraszam rodziców, uczniów i nauczycieli do wspólnej modlitwy dziękczynnej za przeżyty rok szkolny. W wielu parafiach epidemia koronawirusa spowodowała przesunięcie niektórych uroczystości. W najbliższą sobotę tj. 27 VI br. dzieci z klasy IV będą w naszej parafii przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej na Mszy św. o godz: 17:00.  Natomiast 25 VI w godz: od 15:00 do 16:00 przystąpią ze swoimi rodzicami do spowiedzi świętej. Będzie to okazja również dla innych do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego.

4. W Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w naszej parafii, odbędzie się bierzmowanie. Na Mszy św. o godz: 17:00 młodzież szkół ponadpodstawowych przyjmie ten sakrament poprzedzony przygotowaniem liturgicznym. W obecną niedzielę przypada III niedziela miesiąca czerwca. Przedstawiciele naszej Rady Parafialnej gromadzą środki potrzebne do prowadzenia dalszych prac przy naszym kościele parafialnym i kaplicy znajdującej się w Centrum. Przed nami końcowa cześć wymiany rynien na kościele i zmiana poszycia dachowego na kaplicy. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję z pomoc. Nadal przypominam o obowiązujących w parafii wymaganiach dotyczących epidemii: dezynfekujemy ręce nosimy maseczki i zachowujemy odpowiednią odległość. Prasa katolicka a więc „Gość niedzielny” i „Niedziela” są do odebrania na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Intencje mszalne 22.VI – 28.VI. 2020r.


Poniedziałek 22.VI

17:00 + Stefania Jura – od Antoniny i Juliana Wiatraków

Wtorek 23.VI

17:00 + Marian Kieres – od rodziny Lasoń i Szczygieł

Środa 24.VI

17:00 + Stefania Jura – od Haliny i Roberta Matyskiel

Czwartek 25.VI

17:00 + Jan, Janina i Wiesław Kasprzyk

Piątek 26.VI

17:00 + Krystyna Król – od syna Jerzego z żoną

Sobota 27.VI

17:00 O błog. Boże dla dzieci z klasy IV i ich rodziców z okazji Rocznicy Komunii Świętej

Niedziela 28.VI

8:00 + Czesław Gąsior i jego siostra Józefa, ich rodzice: Andrzej i Antonina, teściowie Brzózki i Pawlaki

11:00 Dziękczynna za łaski otrzymane przez uczniów i nauczycieli w kończącym się roku szkolnym

16:00 + Jerzy i Krystyna Miernik


Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela zwykła – 14.VI.2020 r.

 1. W  dniu dzisiejszym Kościół przeżywa XI niedzielę zwykłą roku kościelnego. Wraz z Ojcem Św. Franciszkiem przeżywamy Oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy Chrystusowi za Jego Obecność pełną Miłości w Najświętszym Sakramencie.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie wspominał:

środa – wsp św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
sobota – wsp Niepokalanego Serca N.M.P.
Niedziela – wsp św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

3. W ostatni czwartek przeżywaliśmy w naszej parafii podwójną uroczystość: Bożego Ciała i Pierwszej Komunii Świętej. Pragnę przede wszystkim gorąco podziękować rodzicom dzieci z klasy III za dekorację kościoła parafialnego kwiatami i za przygotowanie jego otoczenia przed Bożym Ciałem. Dziękuję za pomoc w myciu kościoła oraz w koszeniu obejścia kościelnego. Rodzicom uczniów z klasy III dziękuje za ofiarowanie do naszej świątyni nowego paschału. Cieszę się, że mogliśmy wszyscy uczestniczyć wspólnie w corocznej procesji Bożego Ciała do IV-ch ołtarzy eucharystycznych. Dziękuję tym wszystkim osobom które urządzały poszczególne ołtarze. Bóg zapłać! Panu organiście Jerzemu dziękuję za oprawę muzyczną Eucharystii i Procesji. Dziękuję Pani Kindze Pytlik i Panu Rafałowi Kołtunowi za pomoc w liturgii Słowa Bożego. Dziękuję za obecność na Eucharystii i Procesji naszym strażakom wraz ze sztandarem. Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich dziękuję za posługę niesienia figury św. Józefa. Cieszę się, że w tym roku nie zabrakło małych dzieci sypiących kwiaty pod opieką rodziców. Dziękuję wszystkim za zjednoczenie się we wspólnej modlitwie.
4. 
Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszam wszystkich dorosłych i dzieci do uczestnictwa w wieczornych Eucharystiach o godz: 17.00 połączonych z procesjami eucharystycznymi. W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Jezusowego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W dniu 12 czerwca bieżącego roku przeżywaliśmy Uroczystości pogrzebowe ś.p. Marii Łabuzek, dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przeżycie liturgii pogrzebowej. Po zakończaniu miesiąca czerwca mamy zaplanowane dokończenie wymiany rynien na kościele parafialnym a następnie podjęcie wymiany poszycia dachowego na kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego w centrum. Przed Uroczystością Bożego Ciała została usunięta awaria sterowania naszymi dzwonami kościelnymi, obecnie dzwonią wszystkie trzy dzwony. Usunięcie awarii wraz z montażem nowego silnika kosztowało 720 zł. Przyszła niedziela to 3-cia miesiąca czerwca. Przedstawiciele naszej Rady Parafialnej będą gromadzić środki na dalsze prace remontowe. Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka: „Gość niedzielny” i „Niedziela”. Na nadchodzący nowy tydzień życzę wszystkim wiele łaski Bożej.Pamiętajmy, że nadal w miejscach publicznych obowiązują nas zasady związane z przepisami sanitarnymi związanymi z epidemią.


Intencje mszalne 15.VI – 21.VI


Poniedziałek – 15.VI

17.0 O błog. Boże w życiu rodzinnym

Wtorek – 16.VI

17.0 O błog. Boże w życiu rodzinnym

Środa – 17.VI

17.0 + Jan Grochal, Bronisława i Katarzyna – żony

Czwartek – 18.VI

17.0 O zdrowie i błog Boże w 85 rocznicę urodzin dla Pani Emilii i w 60 rocznicę urodzin dla syna

Piątek – 19.VI

17.0 + Teodor Kasprzyk - od rodziny Kłeczków z Paryża

Sobota – 20.VI

17.00 + Władysław Surowiec

18.0 0 O błog. Boże dla Janusza i Anny Krzyworzeków w 60 rocznicę urodzin

Niedziela – 21.VI

8.00 + Wanda i Klemens Kasprzyk oraz Mieczysław Janowski

11.00 + Janina i Franciszek Siejka, synowie: Jan i Wiesław oraz Grażyna – synowa

16.00      O błog. Boże w 18 rocznicę urodzin dla Filipa


Hołd złożony św. Janowi Pawłowi II na 100-lecie urodzin przez scholę parafialną i uczniów:

https://www.youtube.com/watch?v=oLG2tnClWAc&feature=youtu.be

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Świętej – 7 VI 2020 r.

 1. W  dniu dzisiejszym w Kościele Katolickim przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej. Uwielbiamy Boga Ojca – za dar stworzenia, Syna Bożego za dzieło Odkupienia a Ducha Świętego – za to że poucza nas ja świadczyć wobec świata o Chrystusie.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał: 
poniedziałek – wsp. św. Jadwigi królowej
wtorek – wsp. św. Efrema diakona i dr. Kościoła
czwartek – Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – czyli Boże Ciało
piątek – wsp. św. Piotra Dańkowskiego, kapłana i męczennika oraz towarzyszy
sobota – wsp. św. Antoniego z Padwy, kapłana i dr Kościoła
niedziela – wsp. bł. Michała Kozala, bp i męczennika.

3. W Uroczystość Bożego Ciała w tym roku wyjątkowo z uwagi na pandemię dzieci z klasy trzeciej będą przeżywały swój Dzień Pierwszej Komunii Świętej na Mszy św. o godz: 9:30. Bardzo proszę, aby na tej Mszy św. umożliwić udział tym dzieciom, ich rodzinom i bliskim a zaplanować swój udział w pozostałych Mszach św. o godz: 11:30 i 16:00. Spowiedź święta przed Uroczystością Pierwszej Komunii wraz z nabożeństwem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych odbędzie się w środę o godz: 10:00.

4. Podczas Uroczystości Bożego Ciała pragniemy przede wszystkim uwielbić Pana Jezusa za dar Jego obecności i miłości dla nas w Najświętszym Sakramencie. Mimo szczególnej sytucji sanitarnej jak co roku będziemy przeżywali procesję Bożego Ciała od kościoła parafialnego do kaplicy Krzyża Świętego która znajduje się przy ulicy Jana Pawła II. Na trasie procesji będą się znajdować 4-y ołtarze eucharystyczne: 
- pierwszy ołtarz – będzie się znajdował przy figurze Jezusa Miłosiernego przy wyjściu na plac kościelny
-drugi ołtarz – będzie się znajdował przy budynku naszej Straży Pożarnej. O jego przygotowani proszę naszych strażaków i Koło Gospodyń Wiejskich.
- trzeci ołtarz – ma swoje miejsce przy domu państwa Gąsiorów. O pomoc w jego ustawieniu proszę okolicznych mieszkańców przy ulicy świętego Jana Pawła II.
- czwarty ołtarz – będzie się znajdował przy naszej kaplicy w centrum przy ulicy świętego Jana Pawła II. O jego przygotowani proszę Seniorów oraz mieszkańców sąsiednich ulic. Wszystkim, którzy podejmą się trudu przygotowania ołtarzy bardzo serdecznie dziękuje. Jednocześnie bardzo gorąco proszę o zachowanie w czasie tych uroczystości przepisów sanitarnych dotyczących epidemii. Proszę o założenie maseczek i zachowanie odpowiedniego dystansu między sobą oraz tak bardzo potrzebne skupienie. Proszę również aby nasi strażacy czuwali nad naszym bezpieczeństwem jak co roku w czasie procesji. Zapraszam przedstawicieli Róż różańcowych o towarzyszenie Panu Jezusowi ze świecami natomiast Panie z Koła Gospodyń proszę o niesienie w czasie procesji figury św. Józefa patrona rodzin katolickich. Proszę również mamusie o opiekę nad dziećmi sypiącymi kwiaty. Uczniów z klasy 4 proszę również o udział w procesji w miarę możliwości w strojach galowych. Z góry dziękuje wszystkim uczestnikom Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuje również rodzicom dzieci z klasy 3 za udekorowanie naszej świątyni kwiatami. Prasa katolicka jest do odebrania przy wyjściu z naszej świątyni.


Msze święte w Boże Ciało:
9.30 , 11.30 , 16.00


Intencje Mszalne 8.06 – 14.06.2020 r.


Poniedziałek 8.06
17.00 + Teodor Kasprzyk od Anny Warzecha z rodz. i Czesławą Rozmus

Wtorek 9.06
7.00 + Emilia Pancenbek

Środa 10.06
17.00 + Teodor Kasprzyk od sąsiadów

Czwartek 11.06 Uroczystość Bożego Ciała
9.30 O bł. Boże i potrzebne łaski dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej ich rodziców i chrzestnych
11.30 Dziękczynna za dar obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszej parafii
16.00 + Kazimiera Ziomek 2 r. śm. i Antoni mąż

Piątek 12.06
17.00 + Władysław Łabuzek 2 r. śm.

Sobota 13.06
17.00 + Teodor Kasprzyk od rodziny Rozmus z Paryża

Niedziela 14.06
8.00 + Zbigniew Grochal 1 r. śm.
11.00 + Konrad Nowakowski
16.00 + Zofia i Zbigniew CoftaKraków, dnia 5 czerwca 2020 r.

 

ZAPROSZENIE DO WZIĘCIA UDZIAŁU

W PROCESJI BOŻEGO CIAŁA

 

Drodzy Bracia i Siostry,

pragnę zwrócić się do Was z zaproszeniem do wzięcia udziału w centralnej

procesji Bożego Ciała, która odbędzie się dnia 11 czerwca br. zgodnie z wielowiekową

tradycją naszego Miasta.

Wyjdziemy z Panem Jezusem, obecnym w Najświętszym Sakramencie, na ulice

i place królewskiego Miasta Krakowa, aby wyznać naszą wiarę w Boga i prosić o Jego

błogosławieństwo.

Procesja rozpocznie się o godz. 900 Mszą św. sprawowaną przy ołtarzu polowym

na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską, po czym Drogą Królewską przejdzie na Rynek

Główny. Zatrzymując się przy kolejnych czterech ołtarzach, zbudowanych obok

kościołów: św. Idziego, świętych Apostołów Piotra i Pawła, św. Wojciecha i przy

Bazylice Mariackiej, będziemy rozważać Słowo Boże i modlić się w intencjach

szczególnie dzisiaj ważnych i aktualnych.

W tym roku tematyka ołtarzy nawiązywać będzie do hasła roku

duszpasterskiego „Wielka tajemnica wiary”. W roku jubileuszu stulecia urodzin

św. Jana Pawła II Wielkiego nie zabraknie również refleksji nad jego nauczaniem.

Po zakończeniu procesji przed Bazyliką Mariacką zostanie odprawiona

Msza święta, zwłaszcza dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w Eucharystii na

Wzgórzu Wawelskim.

Serdecznie proszę, aby w procesji Bożego Ciała uczestniczyły reprezentacje

wszystkich krakowskich parafii wraz ze swoimi Księżmi Proboszczami i Rektorami

kościołów, asysty procesyjne, zgromadzenia zakonne żeńskie i męskie, bractwa,

stowarzyszenia, wspólnoty, wojsko, ludzie nauki i kultury, władze miejskie

i samorządowe, szkoły katolickie oraz młodzież. W obliczu wciąż zagrażającej

pandemii pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów państwowych, które stoją

na straży naszego bezpieczeństwa, zdrowia i życia.

Z serca wszystkim błogosławię

 

✠ Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski


Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Kościół przeżywa w dniu dzisiejszym Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wraz z Maryją Matką Kościoła prosimy Boga o dary Ducha Świętego tak potrzebne w tych trudnych czasach dla całego Kościoła Chrystusowego.

2.W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

poniedziałek – święto N.M.P. Matki Kościoła
wtorek – wsp. św. męczenników Marcelina i Piotra
środa – wsp. św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
czwartek – święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
piątek – wsp. św. Bonifacego, bp i męczennika
sobota – wsp. św. Norberta, bp
niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

3. 
Kończy się m-c maj, pragnę podziękować wszystkim tym osobom, które w tym roku brały udział w nabożeństwach majowych. W czerwcu Kościół czci Najświętsze Serce Pana Jezusa. W naszej parafii nabożeństwa czerwcowe będą sprawowane w tygodniu o godz: 17:30 po wieczornej Mszy św (poniedziałek, środa, czwartek, piątek i sobota), we wtorek o godz: 7:30 po porannej Eucharystii, a w niedzielę po wieczornej Mszy św. o godz: 16:00

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota m-ca.W czwartek z uwagi na kończący się okres spowiedzi wielkanocnej od godz: 16:00-17:00 możliwość spowiedzi św. po której Eucharystia ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana. W piątek od godz: 9:00 wizyta z Panem Jezusem u chorych. Jeżeli ktoś chciałby taką wizytę przesunąć na następny m-c, bardzo proszę o kontakt w tej sprawie. W tym dniu od godz: 16-17:00 również możliwość spowiedzi św. a po niej Eucharystia i nabożeństwo czerwcowe. W pierwszą sobotę m-ca Eucharystia ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. O godz: 17:00, po niej nabożeństwo. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych dzieci, młodzież i dorosłych. Wszyscy pamiętajmy o zachowaniu niezbędnych przepisów sanitarnych związanych z epidemią. Za tydzień pierwsza niedziela m-ca na Mszy św o godz:8:00 zmiana tajemnic różańcowych, a po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii, sterowania dzwonami, dlatego mogą się one odzywać poza porządkiem nabożeństw w naszej świątyni. Tydzień temu przedstawiciele naszej Rady Parafialnej gromadzili środki związane z pracami remontowymi w naszej świątyni. Zebrano 3160 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Prasa katolicka tzn. „Gość niedzielny” i „Niedziela” są do odebrania przy wyjściu z kościoła. Ks. Abp Marek Jędraszewski skierował do wiernych naszej diecezji „Dekert o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach świętych” - oto jego treść (…). Dekret został również umieszczony na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy naszej świątyni.


Kraków, dnia 28 maja 2020 r.

Nr 1194/2020

Dekret

o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach świętych


1. Uwzględniając aktualną sytuację epidemiczną, obowiązujące przepisy państwowe oraz rekomendację zawartą w Komunikacie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 27 maja 2020 r.odwołuję niniejszym dekret z dnia 28 marca 2020 r., nr 851/2020, co w szczególności oznacza, że przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej.

2. Jednocześnie na podstawie kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane dla następujących grup wiernych:

a)      osoby w wieku 65 lat i więcej,

b)     osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

c)      osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Gorąco zachęcam, aby wierni korzystający z dyspensy trwali na osobistej i rodzinnej modlitwie       w domach. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe,    telewizyjne lub internetowe oraz lekturę Pisma Świętego i czytań liturgicznych z danego dnia.

3. Zachęcam, aby zarówno duszpasterze jak i wierni przez stosowanie się do zaleceń sanitarnych (zachowanie odpowiedniej odległości, zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, korzystanie z płynów dezynfekujących, itp.) wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich osób pragnących uczestniczyć w nabożeństwach w świątyniach.

 

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Kanclerz KuriiIntencje Mszalne od 1.VI do 7.VI.2020 r.


Poniedziałek 1.VI Matki Kościoła

17:00 O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Bożeny i Henryka w 35 rocznicę ślubu

Wtorek 2.VI

7:00 + Teodor Kasprzyk - od rodziny Sojków i Patałów

Środa 3.VI

17:00 + Teodor Kasprzyk – od Barbary i Ryszarda z rodziną

Czwartek 4.VI

17:00   + Teodor Kasprzyk – od Alferda Achtelika z rodziną

Piątek 5.VI

17:00 + Stanisław Bolech i jego rodzice

Sobota 6.VI

17:00 + Teodor Kasprzyk – od rodziny Porębów

Niedziela 7.VI

8:00 + Józefa Gąsior, Józef – mąż, Daniel – syn
11:00 + Maria Gąsior – 4 r. śm., Władysław – mąż, rodzice i Czesława córka, Henryk i Ryszard
16:00 rezerwacja


Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela wielkanocna – Wniebowstąpienie

 1. Kościół Chrystusowy w dniu dzisiejszym przeżywa Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziękujemy Bogu za dar i łaskę wywyższenia ludzkiej natury. W tym tygodniu biorąc udział w nabożeństwach majowych wraz z Matką Boża dziękujemy Panu Bogu za dar św Jana Pawła II – papieża, modlimy się w intencji naszej ojczyzny oraz prosimy o dar beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski.

2.W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

poniedziałek – wsp św. Bedy Czcigodnego, kapłana i dr. Kościoła oraz św. Grzegorza VII papieża

wtorek – wsp św. Filipa Nereusza - kapłana

środa – wsp św. Augustyna z Canterbury, bp.

czwartek – rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski

piątek – wsp św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy

sobota – wsp św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika

niedziela – Uroczystość Zesłana Ducha Świętego.

3. Kończy się miesiąc maj, zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych wszystkich parafian. Jak pamiętamy, są one sprawowane codziennie o godz: 17:30 a we wtorek wyjątkowo po porannej Eucharystii o godz: 7:30. W tym tygodniu w poniedziałek z okazji Dnia matki w czasie nabożeństwa majowego podziękujemy Dobremu Bogu za dar Maryi jako Matki wszystkich dzieci bożych oraz za nasze dobre Mamy. Zapraszam wszystkich do dziękczynnej modlitwy. Pamiętajmy o zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych związanych z epidemią i prośmy dobrego Boga o jej wygaśnięcie. Każdy wierzący ma obowiązek zgodnie z przykazaniami kościelnymi przystąpić w okresie wielkanocnym do spowiedzi i komunii sakramentalnej przynajmniej raz. Codziennie przed wieczorną Eucharystią będzie można przyjąć sakrament pokuty.

4. W dniu dzisiejszym przedstawiciele naszej Rady Parafialnej gromadzą środki potrzebne do prac remontowych przy naszej świątyni. W ostatnich dniach wystąpiła awaria sterowania drugiego dzwonu w naszym kościele. Podjęliśmy działania w celu usunięcia tej awarii. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętają o potrzebach naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelką życzliwość. Zapraszam do korzystania z naszej prasy katolickiej, czyli „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”. Nowe numery znajdują się na stoliku przy wyjściu z naszej świątyni.


Intencje Mszalne – 25.V.2020 – 31.V. 2020


Poniedziałek – 25.V

17:00 + Stefania Jura – od siostrzenicy Haliny z rodz.

Wtorek – 26.V

7:00 + Teodor Kasprzyk – od Marii i Władysława Nowakowskich

Środa – 27.V

17:00 + Teodor Kasprzyk – od rodz. Malczyków

Czwartek – 28.V

17:00 + Teodor Kasprzyk – od Antoniny Jamrozik i rodz. Pająków

Piątek – 29.V

17:00 + Teodor Kasprzyk – od Joanny chrześnicy z rodz.

Sobota – 30.V

17:00 + Teodor Kasprzyk – od Sojków i Patałów

Niedziela – 31.V

8:00 + Rozalia Bartosik, Mieczysław Baran, Rudolf i Stanisława Bartosik

11:00 + Stanisław Pacewicz

16:00 + Genowefa Gągolska – 4 r. śm. i mąż Marian


Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela wielkanocna – 17 V 2020 r.

 1. Kościół przeżywa w dniu dzisiejszym 6-tą niedzielę wielkanocną. Jednoczymy się w modlitwie dziękczynnej z papieżem Franciszkiem za dar św. Jana Pawła II Wielkiego w 100 rocznicę Jego urodzin. Sięgajmy po wielki dar Jego nauczania jaki nam pozostawił w Kościele.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

poniedziałek – wsp. św. Stanisława Papczyńskiego kapłana oraz 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II

środa – wsp. św. Bernardyna ze Sieny, kapłana

czwartek – wsp. św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika

piątek – wsp. św. Rity z Cassia, zakonnicy

niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz N.M.P. Wspomożycielki Wiernych.

3. W obecnym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. „Dni krzyżowe” czyli dni szczególnej modlitwy o urodzaje oraz o skuteczną walkę z klęską głodu na świecie. W naszej parafii włączymy się w tę modlitwę podczas nabożeństw majowych i procesji błagalnych do krzyża misyjnego oraz figury Jezusa Miłosiernego. We wtorek Msza św. o godz: 7.00 a po niej procesja błagalna. Prośmy Dobrego Boga również aby nas ustrzegł od klęski suszy. Błagajmy Pana Boga, aby pozwolił nam skutecznie opanować epidemię koronowirusa. 

4. 18 maja przypada 100 rocznica urodzin ojca świętego Jana Pawła II. Włączmy się w przeżywanie tej rocznicy. W naszej gablocie parafialnej i na stronie internetowej zostały umieszczone zaproszenia do udziału przez programy telewizyjne i internetowe w obchodach jakie będą miały miejsce w Wadowicach i Krakowie, zwłaszcza w Centrum Jana Pawła II. W naszej parafii podczas Mszy św. wieczornych i nabożeństw majowych, będziemy wspólnie dziękować za dar życia i pontyfikatu świętego Jana Pawła II. Zachowujmy przepisy sanitarne dotyczące epidemii koronawirusa. W naszym kościele według ostatnich rozporządzeń, może uczestniczyć we Mszy św. do 59 osób. Przykazania kościelne przypominają nam o obowiązku spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą można skorzystać ze spowiedzi świętej. Pamiętajmy o godnym uczestnictwie we Mszy św. niedzielnej czy to osobiście w świątyni, czy również drogą medialną. Składka inwestycyjna z dzisiejszej 3 niedzieli miesiąca zostaje przesunięta na przyszłą niedzielę. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy będą o tym pamiętać. Prasa katolicka jest umieszczona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wszystkim życzę obfitej Łaski Bożej w najbliższym tygodniu.


Intencje Mszalne 18.05 – 24.05.2020 r.

Poniedziałek 18.05

17.00 + Stefania Jura – od Joanny i Grzegorza


Wtorek 19.05

7.00 Dziękczynna w 35 rocznicę święceń kapłańskich od księdza Janusza

Środa 20.05

17.00 + Józef i Kazimiera, Wiesław Płonka


Czwartek 21.05

17.00 + Stefania Jura – od Danuty i Jerzego Gąsiorów z rodz.


Piątek 22.05

17.00 + Stefania Jura – od siostry Antoniny z mężem


Sobota 23.05

17.00 + Bogusław Rejdych, rodzice i dziadkowie


Niedziela 24.05

8.00 + Lucyna Firszt, rodzice i dziadkowie

11.00   Rezerwacja

16.00 + Maria Matan – z okazji dnia matki od dzieciOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela wielkanocna 10.05.2020 r.

1. Dzisiaj przypada V niedziela wielkanocna. Kończymy tydzień modlitw o dar powołań do służby w Kościele. Naszą modlitwą otaczamy nadal naszą Ojczyznę oraz Kościół Katolicki na czele z Ojcem Świętym Franciszkiem.

2. W najbliższych dniach będziemy wspominać:

wtorek – wsp. św męczenników Achillesa i Nereusza

środa – wsp. N.M.P. z Fatimy

czwartek – wsp. św. Macieja Apostoła

piątek – wsp. św. Zofii Czeskiej

sobota – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski

3. Kościół w miesiącu maju celebruje nabożeństwa majowe oddając cześć Dobremu Bogu razem z Matką Najświętszą. W naszej parafii są one sprawowane codziennie po Mszy św. wieczornej o godz: 17:30, we wtorek o godz: 7:30 a w niedzielę i święta o godz: 15:30.

Zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w czasie majówek: o łaskę przezwyciężenia epidemii koronawirusa, za wszystkie służby medyczne podejmujące walkę z epidemią, o ustrzeżenie naszej Ojczyzny od klęski suszy, za dar św. Jana Pawła II w 100-lecie Jego urodzin, oraz Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego prymasa polski. 

Nie zapominajmy w naszych modlitwach o polskich rodzinach.

4. W poniedziałek o godz: 14:30 bardzo proszę o pomoc w myciu, sprzątaniu oraz rozbieraniu dekoracji Bożego Grobu w naszej świątyni. Proszę również o pomoc w koszeniu trawy wokół kościoła w niektórych przyległych do niego częściach. Za pomoc w tych pracach będę bardzo wdzięczny. Jest do odebrania przy wyjściu z kościoła prasa katolicka: „Gość niedzielny” i „Niedziela”.


Intencje Mszalne 11.05 – 17.05.2020 r.

Poniedziałek 11.05

17.00 + Halina Niżnik – od Dyrekcji, Nauczycieli, ks. Proboszcza i Pracowników SP w Psarach


Wtorek 12.05

7.00 O błog. Boże i opiekę N.M.P. w życiu rodzinnym


Środa 13.05

17.00 + Edward Kaczara – od rodziny Kurdzielów i Bolechów


Czwartek 14.05

17.00 + Kazimierz i Danuta


Piątek 15.05

17.00 + Rodzice i dziadkowie


Sobota 16.05

17.00 O błog. Boże dla Mamy i całej rodziny


Niedziela 17.05

8.00   + Ludwik Siedlarz – 12 rocznica śm.

11.00 + Maria Matan, Paweł – mąż, synowie i zięć

16.00 + Zdzisław Rejdych


Informacja nt. obchodów jubileuszu 100.rocznicy

urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego

 

W pobożności polskiej maj jest szczególnym miesiącem, w którym w codziennej modlitwie przez wstawiennictwo Matki Bożej zanosimy do Boga Ojca prośby i błagania. W ciągu całego swojego życia modlitwy przez  Jej pośrednictwo zanosił również Karol Wojtyła, a potem papież św. Jan Paweł II, oddając się całkowicie w Jej matczyne ręce, co wyraził w swoim biskupim i papieskim zawołaniu TotusTuus. W tym roku w jeszcze bardziej doniosły sposób chcemy dziękować za życie i pontyfikat naszego wielkiego Rodaka, obchodząc setną rocznicę jego urodzin.

Archidiecezja Krakowska świadoma spuścizny nauczania i świętości życia św. Jana Pawła II Wielkiego oraz odpowiedzialności za nią przygotowała bogaty plan tych obchodów. Z racji na zaistniałą sytuację epidemiczną w całym świecie wiele wydarzeń oraz inicjatyw zostało odsuniętych w czasie. Chcąc jednak godnie uczcić tę rocznicę, Archidiecezja Krakowska serdecznie zaprasza do udziału, szczególnie za pośrednictwem mediów, w następujących wydarzeniach:

 

16 maja 2020 r.  KRAKÓW – Kaplica Arcybiskupów Krakowskich

W pierwszy dzień dziękczynienia będziemy trwać na modlitwie, łącząc się poprzez środki masowego przekazu (YouTube Archidiecezji Krakowskiej) z Bergamo (Włochy), Nowy Jork (USA), Belo Horizonte (Brazylia) i Kraków. O godz. 17.00 z kaplicy Arcybiskupów Krakowskich, w której święcenia kapłańskie przyjął  Karol Wojtyła, będziemy prosić Boga o ustanie epidemii na całym świecie w międzynarodowej modlitwie różańcowej.

17 maja 2020 r.  WADOWICE

Uroczystości w Wadowicach będą się koncentrowały wokół Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie został ochrzczony Karol Wojtyła, oraz w domu rodzinnym Karola Wojtyły (dzisiaj Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II):

godz. 10.30 - Msza św.w Bazylice Ofiarowania NMP pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP1

godz. 13.00 - Koncert z Domu Rodzinnego Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach - Karol Wojtyła” transmitowany przez TVP 1

18.05.2020 r. KRAKÓW – Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego

W sam dzień 100.rocznicy urodzin św. Jana Pawła II pragniemy zaprosić wszystkich do udziału w następujących wydarzeniach:

godz. 17.00- Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 3

godz. 18.05- Koncert „Santo Subito - prorok naszych czasów” emitowany
w TVP1

godz. 20.00 Przemówienie papieża Franciszka na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej oraz w TVP 1

14-16.06.2020 r.

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach połączone z ogólnopolskim dziękczynieniem za życie św. Jana Pawła II Wielkiego.

Dodatkowo

seria #PoznajGo – każdego 18. dnia miesiąca filmy ze wspomnieniami przyjaciół i najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela wielkanocna - 4.05 2020 r

 1.Wraz z całym Kościołem przeżywamy IV niedzielę wielkanocną .
Jest ona Światowym Dniem Modlitwy o dar Powołań do kapłaństwa
w całym Kościele . Otwiera ona tydzień modlitwy w tej intencji .
Jednocześnie modlimy się o łaskę przezwyciężenia epidemii koronawirusa oraz o zachowanie nas od klęski suszy .

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał :
poniedziałek – wsp św. Floriana ,męczennika
wtorek – wsp św. Stanisława Kazimierczyka , kapłana
środa – wsp św. Apostołów Filipa i Jakuba
piątek – Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika ,
głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji .

3. Rozpoczął się m-c maj , w którym wraz z Matką Bożą
 wielbimy 
Dobrego Boga w czasie nabożeństw majowych .
W naszej parafii są majówki sprawowane codziennie o godz: 17.30 po wieczornej 
Eucharystii,   z wyjątkiem wtorku o godz: 7.30 . W niedziele i święta o godz: 15.30 . Zapraszam do wspólnej modlitw majowej wraz z 
Matką Najświętszą oczywiście z poszanowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych . Módlmy się o ustanie epidemii i o dar tak bardzo potrzebnego dla wszystkich deszczu . Naszą modlitwą otoczmy naszą Ojczyznę w tym tygodniu przez pośrednictwo św. Stanisława bp i męczennika .

4. W tym tygodniu będziemy przeżywali Uroczystość ku czci św. Stanisława bp i męczennika . Z uwagi na trwającą epidemię będzie ona obchodzona w Krakowie bez tradycyjnej procesji.

Program obchodów uroczystości jest podany w gablocie parafialnej.

Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z kościoła .


Intencje mszalne 4.05 - 10.05 2020 r


Poniedziałek – 4.05

17.00 + Renata Rejdych – od chrześnicy Urszuli z rodz.

Wtorek – 5.05

7.00 + Zofia Feliksiak

Środa – 6.05

17.00 + Renata Rejdych - od Jarominów

Czwartek - 7.05

17.00  Julian i Julia Papiernik – r śm

Piątek - 8.05

7.00 O dar deszczu i obronę przed skutkami suszy

17.00 + Renata Rejdych - od Kłeczków i Trębaczy

Sobota – 9.05

17.00 + Stanisława Gąsior, Władysław – mąż , Jolanta – córka

Niedziela - 10.05

8.00 + Władysław Brzózka – 31 r śm

11.00 + Maria Lasoń, rodzice i rodzeństwo oraz wnuk Piotr

16.00 + Henryk Poręba – 9 r śm i jego rodzice


Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna - 26.04.2020

 1.Kościół przeżywa w dniu dzisiejszym III niedzielę wielkanocną. Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem trwamy w dziękczynieniu wobec Pana Jezusa, za dar Jego Zmartwychwstania. Jednocześnie prosimy o przezwyciężenia epidemii koronawirusa w naszej Ojczyźnie i na całym świcie.

2.W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

    środa – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy

    czwartek – wsp. św. Piusa V, papieża

    piątek – wsp. św. Józefa, rzemieślnika, w tym dniu ks. abp Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

sobota – Uroczystość N.M.P. Królowej Polski, głównej patronki Polski

3.W tym tygodniu rozpoczyna się m-c maj, który w liturgii jest związany z nabożeństwami majowymi. W naszej parafii będą one sprawowane od 1 V codziennie o godz: 17.30 po wieczornej Mszy św., wyjątkowo we wtorek o godz: 7.30 po porannej Eucharystii. W niedzielę o godz: 15.30 przed ostatnią Mszą św.
W obecnym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z uwagi na trwającą epidemię i przepisy z nią związane, nie będzie objazdu chorych w najbliższy pierwszy piątek. Natomiast spowiedź comiesięczna z zachowaniem przepisów sanitarnych od godziny 16.15 do 17.00. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz: 17.00 nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Jezusowego a po nim Msza święta. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. podczas Mszy świętej o godz: 17.00 i nabożeństwa majowego. W miesiącu maju adoracje Najświętszego Sakramentu związane ze stuleciem urodzin papieża Jana Pawła II będą odprawiane podczas nabożeństwa majowego. W tym dniu zgodnie z przepisami liturgicznymi uczcimy również Matkę Bożą jako królową Polski podczas Mszy św. o godzinie 17.00. W niedzielę po każdej Mszy św. z racji pierwszej niedzieli adoracja Najświętszego Sakramentu. W dniu 30 kwietnia bieżącego roku o godz:7.00 będzie odprawiona Msza św. o dar bardzo potrzebnego deszczu w związku z klęską suszy. W tym roku uroczystość I Komunii będzie przeniesiona na Uroczystość Bożego Ciała z uwagi na przepisy sanitarne dotyczące epidemii.


Intencje Mszalne 27.04 – 3.05


Poniedziałek 27.04

17.00 + Renata Rejdych – od rodz. Malczyków i Kowali

Wtorek 28.04

7:00 + Renata Rejdych - od Bednarczyków z Dulowej

Środa 29.04

17.00 + Renata Rejdych, jej rodzice i teściowie - od chrzestnej z rodziną

Czwartek 30.04

7.00 O zachowanie od suszy i dar deszczu

17.00 +Renata Rejdych – od rodzin: Dymów, Jędrasików, Skoczylasów, Fudali i Matanów

Piątek 01.05

17.00 Rezerwacja

Sobota 02.05

17.00 + Renata Rejdych – od Małgorzaty Żabówka z rodziną

Niedziela

8.00 + Magdalena i Julia Malczyk

11.00 O zdrowie i potrzebne łaski dla rodziny

16.00 O bł. Boże dla Oliwiera i rodziców 


Nabożeństwo majowe codziennie: 
O godz: 17:30 z wyjątkiem wtorku o godz: 7:30, a w niedzielę i święta o godzinie 15:30
Ogłoszenia duszpasterskie

Święto Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020r.

 1. W  dniu dzisiejszym cały Kościół uwielbia Pana Boga za dar Jego wielkiego Miłosierdzia. Czyni to za wstawiennictwem Apostołów Bożego Miłosierdzia: 

św. Faustyny Kowalskiej, bł. Ks. prof. Michała Sopoćki oraz św. Jana Pawła II Wielkiego.

W tym roku centralne uroczystości odpustowe odbywają się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, jak co roku ale w szczególnych okolicznościach spowodowanych trwającą pandemią koronawirusa. Prosimy Dobrego Boga o dar jej ustania w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Wiadomości dotyczące transmisji z obchodów Święta Bożego Miłosierdzia: 

Niedziela 19.04 o godz. 10.00 w TVP 1 i TVP Polonia Msza Św. pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego. O 15.00 w Bazylice Godzina Miłosierdzia transmitowana przez TV Trwam.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

wtorek – wsp. św. Anzelma bp. I dr. Kościoła

czwartek – Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika
sobota – Święto św. Marka Ewangelisty
piątek – wsp. św. Jerzego – męczennika
3. Wszyscy odczuwamy skutki trwającej epidemii koronawirusa w naszej Ojczyźnie. Nadal obowiązują nas przepisy sanitarne i rządowe dotyczące epidemii. Wśród tych tych przepisów pojawiło się zarządzenie dotyczące obiektów kultu religijnego, a mianowicie 1 osoba na 15m2 . Nasz kościół posiada 450m2 a więc w nabożeństwach może brać udział do 30 osób pamiętajmy o tym wymogu.
W dniu dzisiejszym w naszej parafii Msze św. o godz: 8.00, 11.00, 16.00 oraz o godz: 15.30 nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z ponowieniem Aktu Zawierzenia Bożemu Miłosierdziu złożonemu przez św. Papieża Jana Pawła II. Na stoliku z prasą przy wyjściu z kościoła obrazki P. Jezusa Miłosiernego z modlitwami ku Jego czci.W najbliższy czwartek przypada Uroczystość św. Wojciecha Bp. i męczennika, którego uczcimy w czasie wieczornej Mszy św., polecając Jego wstawiennictwu u Boga naszą Ojczyznę. Również w piątek 24.04 w czasie wieczornej Mszy św. będziemy polecać opiece św. Jerzego naszego p. Organistę z racji jego imienin. W naszej codziennej modlitwie pamiętajmy o służbach medycznych i innych, które wspierają nas w walce z epidemią. 

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu o godzinie 16.30, wyjątkowo we wtorki o godzinie 7.30 po porannej Eucharystii.


Intencje mszalne 20.04 – 26.04

Poniedziałek - 20.04

17.00 + Józefa Kotarska – od siostry Stanisławy z rodz.

Wtorek – 21.04

7.00 + Józefa Kotarska – od Stanisławy

Środa – 22.04

17.00 + Józefa Kotarska – od kuzyna Janusza

Czwartek – 23.04

17.00 + Józefa Kotarska – od bratowej Jasi

Piątek – 24.04

17.00 + Józefa Kotarska – od córki Danuty z rodziną

Sobota – 25.04

17.00 + Józefa Kotarska – od synowej, wnuka Józefa, wnuczki Joanny z rodziną

Niedziela – 26.04

8.00 + Jerzy, Jadwiga i Robert Pacewicz

11.00 + Krzysztof Kasprzyk – od koleżanek i kolegów z klasy

16.00 + Danuta Staroń i Agnieszka Feliksiak
Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.

Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002
Zmartwychwstanie Pańskie

Ogłoszenia duszpasterskie 12-13.04 2020 r.

1. Przeżywamy aktualnie Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wraz z Apostołami i Marią Magdaleną dajemy w tym trudnym dla nas czasie świadectwo o zwycięstwie Pana Jezusa nad grzechem, śmiercią i szatanem.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie przeżywał Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, którą zakończy Święto Bożego Miłosierdzia. Centralne Uroczystości odbędą się w nieco innej formie niż co roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać na stronie internetowej Sanktuarium.
W naszej Parafii uczcimy Miłosierdzie Boże na każdej Mszy św. Zachęcam do uwielbienia tajemnicy Bożego Miłosierdzia w naszych rodzinach.

3. Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w należyte przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękuję p. Organiście Jerzemu za posługę przy organach. Dziękuje tym osobom które w czasie Triduum czytały poszczególne czytania liturgiczne przewidziane na dany dzień i podejmowały inną posługę.

4. Pragnę podziękować tym wszystkim osobom, które ofiarowały pieniądze na kwiaty do Grobu Bożego. Dziękuję za mycie i sprzątanie naszej świątyni oraz przygotowanie Grobu Bożego. Bóg zapłać! W najbliższy piątek z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie zapominajmy o obowiązujących nadal nas zarządzeniach sanitarnych dotyczących epidemii koronawirusa. 
Módlmy się za przedstawicieli tych służb medycznych i innych, które wspierają nas w walce z koronawirusem. Wypraszajmy łaskę u Pana Jezusa Miłosiernego dla wszystkich, którzy cierpią z powodu trwającej epidemii.


Intencje mszalne 13.04 - 19.04 2020 r


Poniedziałek Wielkanocny - 13.04

8.00   + Jan Siejka

11.00  + 1. Stanisław Kłeczek, żona Janina, syn Tadeusz

2. O dar błog. Bożego w 35 rocznicę ślubu dla Iwony i

    Grzegorza

16.00 + Jan Jamrozik i jego rodzice

Wtorek 14.04

7.00  + Zofia Feliksiak – od rodziny Ziarników z Karniowic

Środa 15.04

17.00 + Zofia Feliksiak – od przyjaciół syna Mirosława

Czwartek 16.04

17.00 + Jadwiga Banasik – od Antoniny i Juliana Wiatraków

Piątek 17.04

17.00 + Jadwiga Banasik – od Haliny i Roberta Matyskielów

Sobota 18.04

17.00 + Władysław Kasprzyk – 47 r. śm., Magdalena -żona, Władysław - syn, Piotr Niewiedział

Niedziela 19.04

8.00      Rezerwacja

11.00 + Wiesław Pabis 2 r. śm.

16.00 + Krzysztof Kasprzyk - od koleżanek


NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

Niedziela Palmowa - 5.04 2020 r

 1. Liturgią niedzieli palmowej wchodzimy wraz z całym Kościołem w przeżywanie tajemnicy Męki Pańskiej. W wielkim tygodniu, będziemy rozważali fakt naszego pojednania z Dobrym Bogiem.

2. Przed nami ŚWIĘTE TRRIDUUM PASCHALNE. Te święte dni będziemy w tym roku przeżywali w szczególnej atmosferze panującej epidemii koronowirusa w naszej ojczyźnie. Trzeba nam się dostosować do przepisów i wskazań jakie wydała Stolica Apostolska, Konferencja Episkopatu Polski , Ks. Abp Marek Jędraszewski oraz Władze Państwowe i Sanitarne. Oto one:

a) do dnia 11.04 włącznie ( Wielka Sobota ) w liturgii może brać udział do 5 osób , nie licząc sprawujących posługę

b) od dnia 12.04 ( Wielka Niedziela ) maksymalnie 50 osób, wraz ze sprawującymi posługę, jeżeli przepisy nie ulegną zmianie.

3. WIELKI CZWARTEK

Liturgia Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz: 17.00.

Pochylimy się nad tajemnicą Wieczernika, gdzie Chrystus ustanowił

sakramenty Swojej Miłości – Eucharystię i Kapłaństwo. Następnie

przeniesienie Pana Jezusa do tzw. Ciemnicy i możliwość adoracji do godz: 19.00 .

WIELKI PIĄTEK

Będziemy rozważali tajemnice Męki Pana Jezusa na Krzyżu .

O godz: 15.00 weźmiemy udział w naszej świątyni w nabożeństwie

Drogi Krzyżowej - Godzina Miłosierdzia. Natomiast o godz: 17.00

weźmiemy udział w Liturgii Adoracji Krzyża Świętego.

Po zakończeniu tej liturgii następuje przeniesienie Pana Jezusa do

Grobu Pańskiego i adoracja do godz: 21.00 .

W TYM DNIU OBOWIĄZUJE NAS POST ŚCISŁY !

WIELKA SOBOTA

W TYM DNIU NIE MA W KOŚCIOŁACH POŚWIECNIA NA

STÓŁ POKARMÓW. To uczynimy w domach podczas świątecznego

posiłku – np. śniadania. Od godz: 15.00 -17.00 będzie możliwość

osobistej adoracji Pan Jezusa w Grobie z zachowaniem przepisów

sanitarnych. Liturgię Światła będziemy sprawować o godz: 17.00.

WIELKA NIEDZIELA

Msze św w tym dniu w naszej Parafii będą sprawowane :

O godz: 6.00 bez procesji rezurekcyjnej, o godz: 11.00 i 16.00.

Według przepisów sanitarnych do 50 osób z usługującymi !

Według informacji od Ks . Salwatorianów w Bazylice Większej w

Trzebini w tym roku w Wielki Tygodniu nie będzie tzw . Nocy

Konfesjonałów ! W naszej parafii będzie możliwość przyjęcia

sakramentu pokuty w Wielki poniedziałek od godz: 16.15 - 17.00 o

godz: 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu również do 17.00.

W wielki wtorek Msza św o godz: 7.00 a po niej adoracja Najświętszego

sakramentu od : 7.30 – 8.00 . W wielką środę natomiast będę prosił o

możliwość przesunięcia Mszy św z godz: 17.00 na 18.00 z uwagi na

sprzątanie i przygotowanie Grobu Bożego. O godz: 17.30 adoracja

Najświętszego sakramentu i możliwość spowiedzi do 18.00 zgodnie z

przepisami sanitarnymi . Prasa katolicka do odebrania przy wyjściu

ze świątyni .


Intencje mszalne 6.04 - 12.04 2020 r

Poniedziałek – 6.04

17.00 + Zofia Feliksiak

Wtorek - 7.04

7.00 + Zofia Feliksiak – od Moniki Likus z rodz.

Środa - 8.04

18.00 + Zofia Feliksiak – od chrześnika Ryszarda Zająca z rodz

Wielki Czwartek - 9.04

17.00 + Ks. Dionizy Gąsiorek

+ Ks. Prałat Stanisław Mszal

+ Ks. Stanisław Jaworski

Wielki Piątek - 10.04

17.00 Liturgia Adoracji Krzyża Świętego

Wielka Sobota – 11.04

17.00 O błog. Boże i potrzebne łaski w prac kapłańskiej dla Ks. Proboszcza

Wielka Niedziela - 12.04

6.00 O błog . Pana Jezusa Zmartwychwstałego dla rodzin z parafii

11.00 + Władysław Gąsior – 5r śm , Maria – żona ich rodziców Czesławe - córkę, Henryka i Ryszarda

16.00 O błog. Boże w życiu rodzinnym dla Ireny i Mieczysława oraz synów

Poniedziałek Wielkanocny - 13.04

8.00 + Jan Siejka

11.00 + 1. Stanisław Kłeczek, żona Janina, syn Tadeusz

2. O dar błog. Bożego w 35 rocznicę ślubu dla Iwony i Grzegorza

16.00 + Jan Jamrozik i jego rodziceŚwiąteczne życzenia ks. Proboszcza

W Orędziu Wielkanocnym, które Kościół śpiewa w Wielką Sobotę na cześć Chrystusa Zmartwychwstałego czytamy:

"Uświęcająca siła tej nocy oddala zbrodnie, z przewin obmywa, przywraca (...) radość smutnym."

Życzę Wam Drodzy Parafianie zaczerpnięcia mocy z tej tajemnicy Chrystusowego Zmartwychwstania do pokonywania wszelkiego zła i radosnego dzielenia się tą prawdą w gronie najbliższych.  

Ks. Proboszcz Janusz Rączka  
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela wielkiego postu - 29.03 2020 r

 1. Wraz z całym Kościołem przezywamy V niedzielę wielkiego postu. Jednoczymy się z Ojcem Świętym Franciszkiem w ufnej modlitwie do Boga naszego Ojca o łaskę pokonania pandemii koronowirusa. Naszą modlitwą obejmujemy lekarzy , pielęgniarki , cały personel medyczny oraz inne służby walczące z epidemią w naszej Ojczyźnie oraz na całym świecie . Polecamy opiece N.M.P z Lourdes wszystkich chorych i cierpiących.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie wspominał: 

czwartek – wsp św. Franciszka z Pauli , pustelnika

sobota – wsp św. Izydora bp i dr Kościoła .

3. Jak już informowałem zgodnie z dekretem Ks. Abp Marka Jędraszewskiego z uwagi na skomplikowaną sytuacje sanitarną w całej archidiecezji zostają odwołane rekolekcje wielkopostne u nas również . Należy się stosować do przepisów sanitarnych określonych na ten czas nie zapominajmy przy tym wszystkim o postawie miłości Boga i bliźniego.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , piątek i sobota kwietnia. W czwartek w czasie wieczornej adoracji będziemy się modlić o dar nowych powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego. Natomiast w piątek nie ma wizyty u chorych zgodnie z zarządzeniem naszych biskupów . Do spowiedzi będzie można przystąpić osobno ze zachowaniem przepisów sanitarnych w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz: 16.30 – 17.00.W sobotę nie będzie adoracji przed Mszą św z uwagi na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P po Mszy św .

4. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa. Nie będzie uroczystego poświęcenia Palm i procesji . Będzie czytana Męka Pańska . Będzie można przystąpić do spowiedzi z zachowaniem przepisów sanitarnych w czasie codziennej adoracji w tygodniu przed wieczorną Mszą św . Prasa katolicka jest do odebrania przy wyjściu z kościoła .


Intencje mszalne 30.03 - 5.04.2020 r.

Poniedziałek – 30.03

17.00 + Zofia Feliksiak – od Władysławy Kłeczek z rodz .

Wtorek – 31.03

7.00 + Zofia Feliksiak – od rodz. Rejdychów i  Jaworskich

Środa - 1.04

17.00 + Antonina i Walenty Tomanek – kolejna rocznica śm

Czwartek – 2.04

17.00 + Zofia Feliksiak – od Katarzyny Błoniarz z rodz

Piątek – 3.04

17.00 + Wanda Prokopowicz

Sobota – 4.04

17.00    W 4 r ur o błog. Boże i opiekę N.M.P dla Hani

Niedziela Palmowa - 5.04

8.00 + Leon Matan 39 r śm, jego rodzice, Maria- żona ,

Leszek – syn

11.00    O błog. Boże dla syna Michała i jego rodz.

16.00 +   Anna i Marin Matan