Ogłoiszenia Parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela zwykła – 5 II 2023 r.

 

1. Kościół przezywa w dniu dzisiejszym V niedzielę zwykłą roku kościelnego. W tym tygodniu trwa Wizyta Apostolska Ojca Świętego Franciszka na kontynencie afrykańskim. Prośmy o dobre owoce tej pielgrzymki w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym.

2. W tym tygodniu Kościół będzie wspominał:

poniedziałek – wsp św. Męczenników Pawła Miki i towarzyszy,

wtorek – wsp bł. Klary Szczęsnej, dziewicy,

środa – wsp św. Hieronima Emilianiego, zakonnika,

piątek – wsp św. Scholastyki, dziewicy,

sobota – wsp św. N.M.P. z Lourdes.

3. W najbliższą sobotę przypada wsp N.M.P. z Lourdes, jest to zarazem Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii będziemy się modlić za chorych w czasie Mszy św. o godz: 11:00 na którą zapraszam chorych. O godz: 10:30 będzie możliwość spowiedzi świętej, a następnie w czasie Mszy św. chorzy będą mieli okazję przyjąć sakrament namaszczenia chorych oraz szczególne błogosławieństwo z Lourdes Najświętszym Sakramentem. Proszę o pomoc w dotarciu chorych do naszej świątyni. Trwają ferie zimowe, nie zapominajmy o codziennej modlitwie i uczestnictwie w niedzielnej Eucharystii. Jak widzimy zmieniła się aura pogodowa. Bardzo proszę o szczególną ostrożność na parkingu kościelnym i podczas dojścia do naszej świątyni. Przy wyjściu ze świątyni znajduje się prasa katolicka do odebrania. Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego na czas trwających ferii zimowych.


Intencje Mszalne 6 II – 12 II 2023 r.

 

Poniedziałek 6 II

17:00 + Maria Grochal – od Elżbiety i Andrzeja Mazur

Wtorek 7 II

7:00 + Maria Grochal – od bratowej Ireny

Środa 8 II

17:00 + Maria Grochal – od rodziny Gąsiorów

Czwartek 9 II

17:00 + Maria Grochal – od pracowników chirurgii ogólnej i onkologicznej

Piątek 10 II

17:00 + Maria Grochal – od kuzynki Małgosi i Bronka z rodziną z Młoszowej

Sobota 11 II

11:00 O Błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla chorych i cierpiących z naszej parafii

17:00 + Maria Grochal – od rodziny Lasoń z Ostręznicy

Niedziela 12 II

8:00 + Maria Grochal – od rodzin: Adamczyk, Ślusarczyk i Gerth z Dulowej

11:00 + Maria Grochal – od siostrzenicy z synem

16:00 + Jan Malczyk i jego rodziceOgłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela zwykła – 29 I 2023 r.


1. Przeżywamy kolejną, już IV niedzielę roku kościelnego. Nadal wspieramy modlitwą sprawę pokojowego rozwiązania konfliktu wojennego na Ukrainie. Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach włączali się w modlitwę całego Kościoła o zjednoczenie Chrześcijan.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie wspominał:

wtorek – wsp św. Jana Bosko, kapłana,

czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego, jest to jednocześnie XXVII Dzień Życia Konsekrowanego

piątek – wsp św. Błażeja, bp i m, i Oskara bp.

3. W nadchodzącym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca lutego. Jak zawsze, w pierwszy czwartek będziemy modlili się za kapłanów i osoby życia konsekrowanego prosząc o dar nowych powołań. Jednocześnie jest to święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz: 17:00 dokonamy obrzędu poświęcenia gromnic. W pierwszy piątek miesiąca od godz: 9:00 udam się z Panem Jezusem do chorych z naszej parafii. Natomiast od godz: 16:15 do 17:00 odbędzie się spowiedź comiesięczna zakończona nabożeństwem ku Czci Serca Jezusowego, a następnie będziemy uczestniczyli w Eucharystii ku Czci Serca Bożego. W sobotę w czasie Mszy św. o godz: 17:00 uczcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i po niej odbędzie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. W najbliższą niedzielę przypada pierwsze niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz: 8:00 dokonamy zmiany tajemnic różańca świętego.

4. W naszej parafii została zakończona wizyta duszpasterska – kolęda. Pragnę serdecznie podziękować tym rodzinom, które otworzyły drzwi swoich rodzinnych domów dla błogosławieństwa chrystusowego na Nowy Rok Pański. Dziękuję wszystkim za wspólną rodzinną modlitwę o pokój na świecie i w intencjach naszej Ojczyzny. Wszystkim rodzinom w naszej parafii życzę obfitego błogosławieństwa na nadchodzące dni, tygodnie i miesiące nowego roku. W poniedziałek bardzo serdecznie proszę o pomoc w demontażu dekoracji świątecznej w naszym kościele. Zacznie się ona od godz: 10:00 i będzie połączona ze sprzątaniem naszej świątyni. Z góry dziękuję wszystkim osobom, które w to dzieło się zaangażują. Wszystkim życzę wiele Łaski Bożej w nadchodzącym tygodniu.


Intencje Mszalne 30 I – 5 II 2023 r.


Poniedziałek 30 I

17:00 + Wiesława Pieckiewicz – od rodziny Guściora

Wtorek 31 I

7:00 + Maria Grochal – od wnuka Michała z rodziną

Środa 1 II

17:00 + Maria i Józef Kasprzyk

Czwartek 2 II

17:00 + Maria Grochal – od róży pani Heleny Mendyk

Piątek 3 II

17:00 + Maria Grochal – od rodziny Chodackich

Sobota 4 II

17:00 + Maria Grochal – od Zamłynia i sąsiadów

Niedziela 5 II

8:00 + Emilia Wójcik, 4 r. śm i mąż – Władysław

11:00 + Maria Grochal – od rodzin Nosal i Matan

16:00 + Maria Grochal – od rodziny GurgulOgłoszenia Duszpasterskie

III Niedziela zwykła – 22 I 2023 r.


1. W dniu dzisiejszym przypada III niedziela zwykła roku kościelnego. Cały Kościół trwa w nurcie modlitwy o dar zjednoczenia Chrześcijan. Jednocześnie obecna niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka. Ma ona na celu zachęcenie nas do częstszego czytania Pisma Świętego. Modlimy się również nadal o dar skutecznego zakończenia trwającej wojny na Ukrainie.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie wspominał:

wtorek – wsp św. Franciszka Salezego, bp i dr Kościoła,

środa – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła,

czwartek – wsp św. biskupów: Tymoteusza i Tytusa,

piątek – wsp św. Anieli Merici, dziewicy,

sobota – wsp św. Tomasza z Akwinu, kapłana i dr Kościoła.

3. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. W najbliższych dniach będzie ona miała następujący przebieg:

Poniedziałek – 23 I godz: 12:00

Stara Wieś cz. III dokończenie – ulica Cicha i Dworska

Wtorek – 24 I godz: 10:00

Stara Wieś cz. IV od p. Gędoś przy ulicy Leśnej. Ulice: Leśna, Polna i Łąkowa, Wąska, Św. Floriana, Mała. Zakończenie u p. Nowaka przy ul. Jana Pawła II

Piątek – 27 I godz: 10:00

Od p. Feliksiak koło nowej strażnicy. Prawą stroną ul. Jana Pawła II od p. Jankowskich, później ul. Ogrodową, cały środek ulica Krótka i Lipowa. Zakończenia u p. Gołasów.

4. Do odebrania przy wyjściu z kościoła są dwa ostatnie numery „Niedzieli”. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Wszystkim życzę wiele błogosławieństwa Bożego na najbliższe dni.


Intencje mszalne 23 I – 29 I 2023 r.


Poniedziałek 23 I

17:00 + Stefania Malczyk – od córki Teresy z rodziną

Wtorek 24 I

7:00 + Stefania Malczyk – od córki Alicji z synami

Środa 25 I

17:00 + Stefania Malczyk – od syna Mirosława z wnukiem

Czwartek 26 I

17:00 + Stefania Malczyk – od chrześnicy Ewy z rodziną

Piątek 27 I

17:00 + Stefania Malczyk – od rodziny Bartosików i Klejdyszów

Sobota 28 I

17:00 + Stefania Malczyk – od Rejdychów i Siejków

Niedziela 29 I

8:00 + Maria Paluch 39 r. śm. , Stanisław – mąż, rodzice i teściowie

11:00 O dar Błogosławieństwa Bożego dla rodzin, które w tym roku przyjęły wizytę duszpasterską w parafii

16:00 + Irena Pałka – od rodziny Kaczarów i Gąsiorów


Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela zwykła – 15 I 2023 r.


1. W dniu dzisiejszym przypada II niedziela zwykła roku kościelnego. W naszych modlitwach pamiętajmy o sprawie pokoju we współczesnym świecie, a zwłaszcza na Ukrainie. Prosimy również o dar przemyślanego rozwoju dla naszej Ojczyzny.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

wtorek – wsp św. Antoniego, opata,

czwartek – wsp św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp,

piątek – wsp św. Fabiana papieża i męczennika oraz św. Sebastiana, męczennika,

sobota – wsp św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,

niedziela -wsp św. Wincentego Pallottiego.

3. W dniach od 18 I do 25 I br. przypada Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tych dniach w czasie codziennej liturgii eucharystycznej będziemy Bogu polecać dzieło zjednoczenia wszystkich chrześcijan.


W najbliższych dniach wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii będzie miała następujący przebieg:


Wtorek – 17 I od godz: 9:00

Stara Wieś – cz. I Od p. Podymkiewicz idąc z góry prawą stroną ul. Jana Pawła II oraz trzy domy po lewej stronie (państwo: Wasyl, Kot i Wentrys). Dalej ul. Nowa i Wiśniowa. Zakończenie u państwa Matan przy ul. Wiśniowej.


Piątek – 20 I od godz: 9:00

Stara Wieś – cz. II Od p. Hus w dół, prawą stroną ul. Jana Pawła II aż do plebanii.


Sobota – 21 I br. godz: 9:00

Stara Wieś – cz. II Od p. Kołodziejczyk ul. Zagórze, Kamienna, Cicha, Dworska, Szkolna. Zakończenie u p. Michałków na ul. Szkolnej.


Jeżeli komuś nie odpowiada dany termin, to proszę o kontakt w tej sprawie.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się nowy numer „Niedzieli” połączony z bezpłatnym dodatkiem poświęconym Papieżowi Seniorowi – Benedyktowi XVI.


Intencje Mszalne 16 I – 22 I 2023 r.


Poniedziałek 16 I

     17:00     + Czesława Kasprzyk – od firmy pogrzebowej „Bratek”

Wtorek 17 I

     7:00       + Irena Pałka – od wnuka Marka z rodziną

Środa 18 I

     17:00     + Irena Pałka – od wnuka Krzysztofa

Czwartek 19 I

     17:00     + Irena Pałka – od wnuka Marcina z rodziną

Piątek 20 I

     17:00     + Irena Pałka – od wnuczki Elżbiety z mężem Andrzejem

Sobota 21 I

     17:00     + Irena Pałka – od prawnuczki Anny z Jakubem

Niedziela 22 I

     8:00      + Grzegorz Bogacki – 2 r. śm.

     11:00     + Irena Pałka – od Róży różańcowej do której należała

     16:00    + Jadwiga i Mieczysław Jankowscy


Ogłoszenia Duszpasterskie

Święto Chrztu Pańskiego – 8 I 2023 r.


1. W dniu dzisiejszym Kościół Katolicki przeżywa Święto Chrztu Pańskiego. Zamyka ono liturgiczny obchód tajemnicy Bożego Narodzenia. Jednocześnie jest to świetna okazja aby Chrystusowi Panu okazać naszą wdzięczność za dar osobistego chrztu świętego.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał: 

piątek – wsp św. Hilarego, bp i dr Kościoła,

sobota – wsp N.M.P.

3. W dniach od 18 stycznia do 25 stycznia br. w naszej Archidiecezji będziemy przeżywali tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. W dniu 6 stycznia br. przeżywaliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego, z tej racji pierwszy piątek miesiąca został przesunięty na 13 stycznia br. w piątek. Objazd chorych z okazji pierwszego piątku od godz: 9:00, natomiast spowiedź święta połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu od 16:15 do 17:00. Po niej nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego i Msza św. Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z kościoła.

4. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Będzie ona miała następujący przebieg:


Wizyta duszpasterska w dniach od 9 do 15 stycznia br.


Poniedziałek 9 stycznia od godz. 9:00

Od P. Siemek w stronę ulicy Wspólnej, dojście do P. Sroka – Trębacz, a następnie w stronę Ośrodka Zdrowia. Zakończenie u P. Agnieszki Łabuzek


Wtorek 10 stycznia od godz: 9:00

Nowa Wieś – cześć I: Od ulicy Granicznej P. Kuchta, Gąsior, Malczyk, potem ulica Nowowiejska po prawej i lewej stronie, zakończenie na ulicy Słonecznej


Sobota 11 stycznia od godz: 9:00

Nowa Wieś – cześć II: od P. Fiuk ścieżkami w stronę ulicy Nowowiejskiej, potem w dół ulicą Nowowiejską do ulicy Jana Pawła II od P. Woch lewą stroną, zakończenie u P. Gąsiorów


Intencje Mszalne 9 I – 15 I 2023 r.


Poniedziałek 9 I

17:00 + Czesława Kasprzyk – od rodzin z ulicy Leśnej

Wtorek 10 I

7:00 + Czesława Kasprzyk – od rodziny Halembów i Smylów

Środa 11 I

17:00 + Czesława Kasprzyk – od rodziny Podymkiewiczów

Czwartek 12 I

17:00 + Czesława Kasprzyk – od rodziny Bogackich

Piątek 13 I

17:00 + Czesława Kasprzyk – od sąsiadów Gąsiorów i Rejdychów

Sobota 14 I

17:00 + Czesława Kasprzyk – od Małgorzaty i Waldemara Kasprzyków

Niedziela 15 I

8:00 + Czesława Kasprzyk – od Zofii i Adama Kwaśniewskich z rodziną

11:00 + Zdzisław Rejdych

16:00 + Czesława Kasprzyk – od Grzegorza i Agaty Gołębiowskich


Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 I 2023 r.


1. Weszliśmy w Nowy Rok Pański 2023. W pierwszy dzień Nowego Roku przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to zarazem kolejny Światowy Dzień Modlitwy o Pokój na świecie. Naszą wspólną modlitwą ogarniamy wszystkich którzy cierpią z powodu toczącej się wojny, szczególnie na Ukrainie. W dniu wczorajszym w wieku 95 lat odszedł do domu Ojca Papież Senior Benedykt XVI. Jeden z wielkich ludzi Kościoła, a zarazem wielki przyjaciel świętego Jana Pawła II oraz wszystkich Polaków. W naszych modlitwach polecajmy Jego osobę miłosiernemu Bogu.

2. W tym tygodniu Kościół będzie czcił:

poniedziałek – wsp św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bp i dr Kościoła,

wtorek – wsp Najświętszego Imienia Jezus,

piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego,

sobota – wsp św. Rajmunda z Penyafort,

niedziela – Święto Chrztu Pańskiego.

3. W dniu dzisiejszym przypada również pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Na Mszy św. o godz: 8:00 – rano zmiana tajemnic różańca świętego. Adoracja Najświętszego Sakramentu z tego dnia zostaje przeniesiona na przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. W najbliższy czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca, a więc będziemy się modlić za kapłanów i o dar nowych powołań do stanu kapłańskiego w Kościele. Z uwagi, że 6 stycznia przypada Uroczystość objawienia Pańskiego, spowiedź z okazji pierwszego piątku wraz z nabożeństwem zostaje przesunięta na najbliższy piątek, to jest 13 stycznia, o czym jeszcze będę mówił, natomiast w pierwszą sobotę miesiąca 7 stycznia, na Mszy św. wieczornej uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. w czasie nabożeństwa maryjnego.

4. Wraz z Nowym Rokiem Pańskim w naszej parafii rozpoczyna się wizyta duszpasterska czyli kolęda. W czasie kolędy zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy o dar szacunku we współczesnym świecie dla chrześcijańskiego obrazy rodziny. Proszę aby w każdym domu na przygotowanym stole był obecny Krzyż, świece, naczynie z wodą święconą, oraz Pismo Święte. Jeżeli ktoś chce aby taka wizyta odbyła się w innym terminie niż wskazany, to proszę o kontakt w tej sprawie.


Intencje Mszalne 2 I – 8 I 2023


Poniedziałek 2 I

17:00 + Jan Kuna

Wtorek 3 I

7:00 + Andrzej Hapek – od córki Danuty z rodziną

Środa 4 I

17:00 + Andrzej Hapek – od syna Roberta z rodziną

Czwartek 5 I

17:00 + Andrzej Hapek – od Marii i Marka Podsiadlik z Częstochowy

Piątek 6 I Uroczystość Objawienia Pańskiego

8:00 + Czesława Kasprzyk – od wnuczki Klaudii z mężem i Kamili

11:00 intencja wolna

16:00 + Bogdan Kaim – od siostry Ewy Feliksiak

Sobota 7 I

17:00 + Czesława Kasprzyk – od córki z mężem, wnuków i prawnuków

Niedziela 8 I

8:00 + Czesława Kasprzyk – od koleżanek i kolegów z firmy „Fagron”

11:00 + Czesława Kasprzyk – od rodziny Kurdzielów i Bolechów

16:00 + Czesława Kasprzyk – od rodziny Guściorów


Wizyta Duszpasterska 2023


Wtorek – 3 I od godz: 9:00

Ostra Góra – część I, od P. Karmańskich po prawej i lewej stronie do P. Sysło

Sobota – 7 I od godz: 9:00

Ostra Góra – część II, od P. Stanisławy Chechelskiej, zejście ulicą Piaskową do P. Achtelik, Duda, Lądzin


Dalsza część wizyty duszpasterskiej będzie podana w niedzielę 8 I 2023 r. wraz z ogłoszeniami parafialnymi.