Ogłoiszenia Parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła – 10 X 2021 r.


1. W dniu dzisiejszym przypada XXVIII niedziela zwykłą roku kościelnego. Kościół w naszej Ojczyźnie przeżywa po raz 21 Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Wspólnie modlimy się za Ojca Świętego Franciszka prosząc o łaski dla Niego. Jednocześnie dziękujemy Bogu za dar naszego Papieża Jana Pawła II Wielkiego. Jak co roku darem serca do specjalnych skarbon składamy ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera młodzież kształcącą się a nie mającą środków na jej kontynuację.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie czcił:

poniedziałek – wsp św. Jana XXIII, papieża

wtorek – wsp bł. Jana Beyzyma, kapłana

środa – wsp bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

czwartek – wsp św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy

piątek – wsp św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dr Kościoła 

sobota – wsp św. Jadwigi Śląskiej 

niedziela – wsp św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i męczennika

3. W tym tygodniu, 16 X przypada 43 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Papieża. W naszej modlitwie osobistej dziękujmy Dobremu Bogu za dar Papieża Polaka. W tej intencji będziemy się modlić również w czasie nabożeństwa różańcowego i wieczornej Eucharystii, do czego zapraszam. Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na Mszę Świętą dziękczynną o godz: 17:00. Serdecznie dziękuję wszystkim którzy w dniu dzisiejszym w naszej parafii wsparli ofiarami do skarbon działalność Papieskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać! Również w dniu dzisiejszym uczniowie klasy III otrzymują swoje poświęcone różańce do pierwszej komunii świętej na Mszy św. o godz: 11:00.

4. Ojciec Święty Franciszek ogłosił rozpoczęcie w Rzymie prac XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Ksiądz Abp Marek Jędraszewski zaprasza nas do wspólnej modlitwy w intencjach rozpoczynającego się Synodu. W intencji Synodu będziemy się modlili w czasie naszych nabożeństw różańcowych. Zapraszam do uczestnictwa w tej modlitwie. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe są sprawowane w tygodniu o godz: 16:30, a w niedzielę o 15:30. W przyszłą niedzielę przypada trzecia niedziela miesiąca października. Przedstawiciele naszej Rady Parafialnej będą gromadzić środki potrzebne do funkcjonowania naszej parafii. Już dziś dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy będą pamiętać o tej sprawie. W dalszym ciągu przypominam o stosowaniu się do przepisów sanitarnych dotyczących pandemii na terenie naszej parafii. 


  Intencje Mszalne 11 X – 17 X 2021 r.


Poniedziałek 11 X

17:00 + Emilia Iwańska – od Urszuli i Stanisława Kolarzów

Wtorek 12 X

17:00 + Emilia Iwańska – od Mariana i Zofii Salawa

Środa 13 X

17:00 + Emilia Iwańska – od siostry Józefy Wdowiak z rodziną

Czwartek 14 X

17:00 O Zdrowie i Błog. Boże dla członkiń róży Pani Wandy Gąsior i za zmarłych

18:00 + Jan Szudarek – od żony i córki z rodziną

Piątek 15 X

17:00 + Emilia Iwańska – od siostry Elżbiety Biedrońskiej z rodziną

Sobota 16 X

17:00 + Emilia Iwańska i Tadeusz – od Andrzeja Iwańskiego

Niedziela 17 X

8:00 + Dziadkowie Mendykowie i Papiernikowie

11:00 + Julia i Magdalena Malczyk

16:00 + Anna i Józef Miłkowscy, rodzice oraz zmarli z rodziny
Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła – 3 X 2021 r.


1. W dniu dzisiejszym przypada XXVII niedziela zwykła roku kościelnego. Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem wspieramy modlitwą różańcową w październiku sprawę pokoju i pomocy dla prześladowanych chrześcijan, zwłaszcza na bliskim wschodzie.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie czcił:

poniedziałek – wsp św. Franciszka z Asyżu

wtorek – wsp św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy 

środa – wsp św. Brunona, kapłana 

czwartek – wsp N.M.P. Różańcowej 

sobota – wsp bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

niedziela – wsp bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy

3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a podczas Mszy św. o godz: 8:00 zmiana tajemnic różańcowych. Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim członkom naszych róż różańcowych, którzy wzięli udział w corocznej pielgrzymce różańcowej. Tym razem nawiedziliśmy sanktuaria św. Maksymiliana w Harmęży, N.M.P. Bolesnej w Hałcnowie i N.M.P. Królowej Polski, Pani Beskidu Śląskiego w Szczyrku. Przeżywamy miesiąc październik. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe są sprawowane od poniedziałku do soboty o godz: 16:30 a w niedzielę o godz: 15:30. Zapraszam do uczestnictwa w nich wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież.

4. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić w Polsce XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Jak co roku w tym dniu we wszystkich parafiach naszych będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a by pomóc zdolnej młodzieży polskiej uczącej się a nieposiadającej wystarczających środków do dalszej nauki. Zachęcam do wzięcia udziału w tej zbiórce. Również w tym dniu w naszej parafii będzie poświęceni różańców dla dzieci do pierwszej komunii świętej z klasy III na Mszy św. o godz: 11:00. Zapraszam rodziców i dzieci z klasy III na spotkanie w tej sprawie po różańcu i Mszy św. w najbliższy piątek. Tydzień temu odbyła się w naszej parafii zbiórka inwestycyjna zebrano 3600 zł. Dziękuję za udział w niej wszystkim ofiarodawcom i przedstawicielom Rady Parafialnej. W dalszym ciągu bardzo proszę o zachowanie przepisów sanitarnych dotyczących pandemii na ternie naszej parafii. Wszystkim życzę wiele łaski Bożej w nowym tygodniu.                        


Intencje Mszalne 4 X – 10 X 2021 r.


Poniedziałek 4 X

17:00 + Zofia Paliwoda – od sąsiadów Kajdasów

Wtorek 5 X

17:00 + Zofia Paliwoda – od Teresy i Ireneusza Głownia z rodziną

Środa 6 X

17:00 + Zofia Paliwoda – od Celiny i Sylwestra Trębaczów

Czwartek 7 X

17:00 + Zofia Paliwoda – od Magdaleny z Psar

Piątek 8 X

17:00 + Zofia Paliwoda – od przyjaciół: Zofii i Józefa Malczyków

Sobota 9 X

15:30 O Błog. Boże dla róży męskiej

17:00 + Emilia Iwańska – od Krzysztofa i Małgorzaty Iwańskiej

Niedziela 10 X

8:00 O Błog. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków róży XII
p. Wójcik i łaski dla zmarłych

11:00 O Błog. Boże w 3 r. ur. dla Adrianny


16:00 + Stanisław Paluch 24 r. śm., Maria – żona, rodzice i teściowie 
Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła – 26 IX 2021 r.

1. W dniu dzisiejszym Kościół przeżywa XXVI niedzielę zwykła roku kościelnego. W tym tygodniu wkraczamy w miesiąc październik. W liturgii Kościoła jest to miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej jako Królowej Różańca Świętego. W tym roku naszą wspólnotową modlitwą różańcowa pragniemy wyrazić wielką wdzięczność wobec Dobrego Boga za dar beatyfikacji nowych błogosławionych: bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. Matki Elżbiety Czackiej. Obejmujemy naszą modlitwą różańcową także ważne sprawy Ojczyzny, jak również utrzymania pokoju na świecie i szacunku dla chrześcijańskiego obrazu małżeństwa i rodziny. Pragniemy również zaznaczyć szacunek dla cierpiących ludzi na różne sposoby.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie czcił:

poniedziałek - wsp św. Wincentego a Paulom, kapłana 

wtorek – wsp św. Wacława, męczennika 

środa – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

czwartek – wsp św. Hieronima, kapłana i dr. Kościoła 

piątek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dr. Kościoła

sobota – wsp św. Aniołów Stróżów

3. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii będą sprawowane codziennie w tygodniu o godz: 16:30, a w niedzielę i święta o 15:30. Zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa w tych pięknych uczestnictwach maryjnych. Szczególnie to zaproszenie kieruję do uczniów i rodziców z naszej Szkoły Podstawowej i młodzieży z innych szkół. Pamiętajmy modlitwa różańcowa było ukochaną modlitwą św. Jana Pawła II Wielkiego i bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Wiele łask można wyprosić sięgając po dar różańca.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela października. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz: 15:45 do 16:30 a następnie nabożeństwo różańcowe, po nim Eucharystia ku Czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz: 16:00 do 17:00. Jak w każdy pierwszy piątek odbędzie się wizyta u chorych od godz: 9:00. W sobotę uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. nabożeństwem różańcowym od godz: 16:30 i Eucharystią o godz: 17:00. W pierwszą niedzielę miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu a na Mszy św. o godz: 8:00 zmiana tajemnic różańca świętego.

5. W dniu dzisiejszym przedstawiciele naszej Rady Parafialnej gromadzą środki potrzebne do dalszych prac remontowych w naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom dnia dzisiejszego serdecznie dziękuję. Bóg zapłać! W najbliższy poniedziałek, tj. 27 IX zapraszam na Mszę św. rodziców z klasy III i na spotkanie po jej zakończeniu. Następnie w środę 29 IX również zapraszam na Mszę św. a po niej an spotkanie rodziców z klasy I i II. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej archidiecezji, zgodnie z decyzją ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zbiórka do puszek na rzecz Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży. Za tydzień również będzie prowadzone w naszej parafii tzw. liczenie wiernych uczestniczących w liturgii. Na stoliku przy wyjściu jest do odebrania nowy numer Niedzieli. Nadal proszę o przestrzeganie przepisów sanitarnych związanych z pandemią w naszej parafii. Wszystkim życzę wiele Łaski Bożej w nowym tygodniu.     


Intencje Mszalne 27 IX – 3 X 2021r.


Poniedziałek 27 IX

17:00 + Zofia Paliwoda – od rodziny Gleniów

Wtorek 28 IX

7:00 + Mieczysław Jajuga – od szwagra Tadeusza Ziobro

Środa 29 IX

17:00 + Zofia Paliwoda – od koleżanki Danuty Surowiec z córką Małgorzatą i mężem

Czwartek 30 IX

17:00 + Zofia Paliwoda – od Małgorzaty i Henryka Paliwoda

18:00 O błog. boże dla rodziny Porębów

Piątek 1 X

17:00 + Zofia Paliwoda – od Alicji i Mieczysława Kasprzyków

Sobota 2 X

17:00 + Za śp. rodziców i dziadków

Niedziela 3 X

8:00 Rezerwacja

11:00 + Danuta i Stanisław Chmurka, rodzice i Bogdan syn


16:00 + Stanisław Malczyk, teściowa Elżbieta i córka Grażyna oraz Stefan i Maria Kłeczek  


Ogłoszenia Duszpasterskie
XXV Niedziela zwykła – 19 IX 2021 r.


1. W dniu dzisiejszym Kościół przeżywa XXV niedzielę zwykłą roku kościelnego. Ojciec Święty Franciszek nadal zachęca nas do modlitwy o dar pokoju we współczesnym świecie. Nasz Wspólnota Parafialna obchodzi coroczne uroczystości odpustowe. Wyrażamy wspólnie naszą wielką wdzięczność wobec Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego za dar Jego opieki nad naszymi rodzinami. Jednocześnie pamiętamy w naszych modlitwach o tych wszystkich braciach w wierze, którzy w różnych sytuacjach bronią świętości Krzyża Chrystusowego na całym świecie.

2. Kościół w tym tygodniu będzie czcił:

poniedziałek – wsp św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana i jego towarzyszy

wtorek – święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty

środa – wsp bł. Bernardyny Matki Jabłońskiej, dziewicy

czwartek – wsp św. Ojca Pio, kapłana

sobota – wsp N.M.P.

niedziela – wsp św. męczenników Kosmy i Damiana

3.Nasz Wspólnota Parafialna przeżywa uroczystości odpustowe. Serdecznie dziękuję ks. Arturowi Chrostkowi, proboszczowi z Myślachowic za wygłoszenie Słowa Bożego i przewodniczenie sumie odpustowej. Bóg zapłać. Na jego ręce składam też serdeczne podziękowania wszystkim braciom Kapłanom z naszego dekanatu za udział w uroczystościach odpustowych. Pragnę również podziękować za obecność przedstawicielom naszych władz samorządowych: p. burmistrzowi Jarosławowi Okoczukowi, naszej Radzie Sołeckiej pod przewodnictwem p. sołtysa Anatola Okoczuka, oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Psar za dar wieńca dożynkowego. Naszym Pszczelarzom z p. Stanisławem Gągolskim ofiarującym swój dar wdzięczności w postaci świecy i produktów pszczelarskich.. Dziękuję również wszystkim którzy zaangażowali się w przeżycie dzisiejszej uroczystości, a więc naszemu p. organiście Jerzemu, tym osobom, które pomagały w koszeniu terenu wokół kościoła. Dziękuję również tym osobom, które ofiarowały środki do dekoracji kwiatami naszych ołtarzy na uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego – we wtorek. Do nich dołączyli również wczorajsi nowożeńcy z dekoracją kompozycjami kwiatowymi kościoła. Bóg zapłać wszystkim za wszelką pomoc.

4. W najbliższą sobotę tj. 25 IX br. z naszej parafii i parafii Myślachowice wyrusza pielgrzymka autokarowa, różańcowa do Sanktuarium Św. Maksymiliana Kolbe w Harmęży oraz sanktuariów maryjnych w Hałcnowie i w Szczyrku na Górce. Wyjazd z Psar o godz: 8:00 z parkingu kościelnego. Wszystkich uczestników pielgrzymki zapraszam na spotkanie przed wyjazdem w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. o godz: 17:00. W najbliższą niedzielę w naszej parafii odbędzie się składka inwestycyjna na potrzeby remontowe. Już dziś serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Prasa katolicka jest do odebrania przy wyjściu z kościoła. Na stoliku z prasą znajdują się okolicznościowe książki poświęcone osobie i dziełu bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego – prymasa. Przypominam nadal o zachowaniu wszelkich przepisów sanitarnych dotyczących panedmii na terenie naszej parafii.                  


Intencje Mszalne 20 IX – 26 IX 2021 r.


Poniedziałek 20 IX

17:00 + Jan Siejka – 6 r. śm.

18:00 + Elżbieta Grochal – od syna z żoną i wnuka

Wtorek 21 IX

7:00 + Mieczysław Jajuga – od rodziny Głowaczów

Środa 22 IX

17:00 + Józefa Kłeczek – 11 r. śm.

Czwartek 23 IX

17:00 + Edwarda Kołodziejska – od brata z rodziną

18:00 + Julia Zając, Zbigniew Zając i zmarli z rodziny

Piątek 24 IX

17:00 + Zofia Paliwoda – od rodziny Trębaczów

18:00 + Jerzy i Jadwiga, oraz Robert Pacewicz

Sobota 25 IX

7:00 + Grzegorz Bogacki – od Janusza i Anny Krzyworzeka

Niedziela 26 IX

8:00 + Józefa Kłeczek – 11 r. śm.

11:00 + Czesław Papiernik – 23 r. śm.


16:00 + Ryszard Doros – 4 r. śm. od żony i córki


Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła – 12 IX 2021r.


1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XXIV niedzielę zwykłą roku kościelnego. W dniach od 5 do 12 IX Kościół na Węgrzech przeżywa 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie. W jego obradach końcowych weźmie udział Ojciec Święty Franciszek. Módlmy się razem z Papieżem o dobre owoce tego kongresu eucharystycznego dla Europy i Świata.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

poniedziałek – wsp św. Jana Chryzostoma, bp. i dr. Kościoła

wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, jest to patronalne święto naszej Wspólnoty Parafialnej

środa – wsp N.M.P. Bolesnej 

czwartek – wsp świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana bp. 

piątek – wsp św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, bp. jest to 3 piątek miesiąca września

sobota – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, jednego z patronów Polski

niedziela – wsp św. Januarego, bp, i męczennika, jest to również Dzień Środków Społecznego Przekazu

3. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej Ojczyźnie wielką radość z powodu beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski oraz Matki Róży Czackiej. Dokona się ona w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej. Istnieje możliwość uczestniczenia w niej drogą medialną poprzez transmisję telewizji polskiej i telewizji „Trwam” o godz. 12:00. Przypominam że uczestnictwo w tej transmisji człowieka wierzącego i zdrowego nie jest równoznaczne z uczestnictwem w niedzielnej eucharystii. O godz: 20:20 TVP wyemituje koncert ku czci Wielkiego Prymasa i Matki Róży Czackiej.

4. W najbliższy wtorek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Dla naszej Wspólnoty Parafialnej jest to święto patronalne. W tym dniu rozpoczną się nasze uroczystości odpustowe. Będą one miały następujący przebieg:

14 IX (wtorek)

godz: 16:20 Uroczyste Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

godz: 17:00 Msza Święta z kazaniem i uczczeniem relikwii Krzyża Świętego


19 IX (niedziela)

godz: 8:00 Msza Święta z kazaniem odpustowym

godz: 11:30 Suma Odpustowa z procesją

godz: 16:00 Msza Święta z kazaniem odpustowym
Naszym uroczystościom odpustowym w czasie sumy będzie przewodniczył
ks. Artur Chrostek – proboszcz z Myślachowic. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i nasze organizacje parafialne do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Zapraszam również dzieci z klasy 1,2,3 oraz młodsze do udziały w procesji eucharystycznej po sumie odpustowej, oczywiście pod opieką rodziców. Bardzo proszę w najbliższy piątek od godz: 15:00 o pomoc w sprzątaniu drogi dojazdowej i parkingu przykościelnego. Z góry dziękuję za okazaną pomoc tym osobom które się w to zaangażują. Dziękuję również tym wszystkim którzy ofiarowali środki na dekorację naszego kościoła przed odpustem kwiatami. W tym tygodniu przypada 3 piątek miesiąca a więc dzień uczczenia Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. W niedzielę 19 IX przypada 3 niedziela miesiąca. Z uwagi na uroczystości odpustowe składka inwestycyjna zostaje przesunięta na następną niedzielę 26 IX br. Bardzo proszę nadal o przestrzeganie przepisów sanitarnych dotyczących pandemii na terenie parafii również w czasie uroczystości odpustowych. Najnowszy numer tygodnika „Niedziela” został prawie w całości poświęcony postaci nowych błogosławionych.

Intencje Mszalne 13 IX – 19 IX 2021r.


Poniedziałek 13 IX

17:00 + Grzegorz Bogacki – od kuzynki Iwony i rodziny Grabowskich

Wtorek 14 IX

17:00 Dziękczynna za dar opieki Pana Jezusa Ukrzyżowanego nad rodzinami z naszej parafii

Środa 15 IX

17:00 + Grzegorz Bogacki – od P. Dudów

Czwartek 16 IX

17:00 + Edwarda Kołodziejska – od sąsiadów Banasików

Piątek 17 IX

7:00 O błogosławieństwo Boże i opiekę N.M.P. dla Mamy

17:00 + Edwarda Kołodziejska – od chrześniaka Romana

Sobota 18 IX

17:00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę N.M.P. dla Zofii w II r. ur., rodziców i rodziny

18:00 O błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Mikołaja i rodziców

Niedziela 19 IX

8:00 + Anna i Wiktor Kłeczek i Józefa, synowa

11:30 1. O błogosławieństwo Boże i opiekę Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego dla naszej parafii

2. + Rozalia Bartosik, Mieczysław Baran, Rudolf Bartosik i Stanisława Bartosik

16:00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośba o dalsze

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIII Niedziela zwykła – 5 IX 2021r.

1. W dniu dzisiejszym przypada XXIII niedziela zwykła roku kościelnego. Ojciec Święty Franciszek zaprasza nas nadal do modlitwy o dar pokoju na świecie. Jest to równocześnie I niedziela miesiąca września po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu wraz ze zmianą tajemnic różańcowych podczas Mszy św. o godz: 8:00. Naszą troską modlitewną obejmujemy polskie rodziny, aby pozostały wierne chrześcijańskiemu obrazowi życia rodzinnego.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

wtorek – wsp św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika

środa – święto narodzenia N.M.P.

czwartek – wsp bł. Anieli Salawy, dziewicy i św. Piotra Klawera, kapłana

3. W niedzielę 12 IX będziemy przeżywać w naszej Ojczyźnie beatyfikację Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Polski. Uroczystości beatyfikacyjne będą miały miejsce w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcam do śledzenia tego wydarzenia poprzez środki masowego przekazu aby zjednoczyć się ze wszystkimi rodakami uczestniczącymi w beatyfikacji.

4. Od 6 IX do 12 IX w Sanktuarium Matki Bożej Płockiej będą odbywać się uroczystości odpustowe. Cały program uroczystości został zamieszczony w naszej gablocie parafialnej. Tam można szukać niezbędnych informacji. Nasze uroczystości odpustowe będą miały miejsce w dniach 14 IX w samo święto Podwyższenia Krzyża Świętego i 19 IX w niedzielę. Będą one miały przebieg następujący

Wtorek 14 IX 2021 r.

godz: 16:20 Uroczyste Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

godz: 17:00 Msza Święta z kazaniem i adoracją relikwii Krzyża Świętego

Niedziela 19 IX 2021 r. Centralne Uroczystości Odpustowe

godz: 8:00 Msza Święta z kazaniem odpustowym

godz: 11:30 Suma odpustowa z procesją

godz: 16:00 Msza Święta z kazaniem odpustowym

5. Jak już informowałem 25 IX jest organizowana pielgrzymka różańcowa. W tej pielgrzymce będą uczestniczyć przedstawiciele róż różańcowych z naszej parafii oraz parafii Myślachowice. Celem tej pielgrzymki będzie Sanktuarium Świętego Maksymiliana Kolbe w Harężu, koło Oświęcimia, oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie i N.M.P. Królowej Polski w Szczyrku na Górce. Chętnych proszę o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program będzie podany w najbliższą niedzielę. Prasa katolicka jest do odebrania przy wyjściu z kościoła.    


Intencje Mszalne 6 IX – 12 IX 2021r.


Poniedziałek 6 IX

17:00 + Grzegorz Bogacki – od brata Adama

Wtorek 7 IX

7:00 + Edwarda Kołodziejska – od sąsiadów Pakietów

Środa 8 IX

17:00 + Edwarda Kołodziejska – od kuzyna Jana Banasika

Czwartek 9 IX

17:00 + Stefania Kasprzyk, i jej rodzice, teściowie i szwagier Władysław

Piątek 10 IX

17:00 + Grzegorz Bogacki – od koleżanek i kolegów z klasy Szkoły Podstawowej w Psarach

Sobota 11 IX

17:00 + Grzegorz Bogacki – od mieszkańców Zamłynia

18:00 + Jan Florczyk, Władysław syn i żona Danuta

Niedziela 12 IX

8:00 + Marian i Stanisława Rejdych

11:00 + Stefan Kaczara i Czesława żona, oraz ich rodzice  16:00 + Ryszard Górecki – od syna Marcina


Ogłoszenia Duszpasterskie

XXII Niedziela zwykła – 29 VIII 2021 r.

1. W dniu dzisiejszym przypada XXII niedziela zwykła roku kościelnego. W najbliższych dniach, wraz z całym naszym narodem będziemy przeżywali kolejną rocznicę tragedii wybuchu II wojny światowej. Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem w tych dniach modlimy się o dar pokoju. Oby takie bardzo bolesne doświadczenia nigdy nie powtórzyły się na świecie.

2. Kościół w tym tygodniu będzie wspominał:

środa – wsp błog. Bronisławy, dziewicy

piątek – wsp św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

sobota – wsp błog. Dziewic i męczennic – Marii Stelli i 10 nazaretanek z Nowogródka

3. Dobiegają końca wakacje. Jak informowałem tydzień temu na Mszy św. o godz: 11:00 modlimy się w dniu dzisiejszym o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym dla nauczycieli, rodziców, młodzieży i dzieci. W poniedziałek 30 VIII w godz: od 16:00 do 17:00 będzie możliwość uczestnictwa w spowiedzi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.  W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek w czasie liturgii wieczornej modlimy się za kapłanów i o dar nowych powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego. W piątek od godz: 9:00 odwiedzę z Panem Jezusem naszych chorych w ich domach. Jeżeli ktoś chce przesunąć takie spotkanie, to proszę o kontakt w tej sprawie do czwartku wieczór. W piątek od godz: 16:00 do 17:00 będziemy uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi świętej którą zakończymy nabożeństwem do Serca Jezusowego i Eucharystią.  W pierwszą sobotę miesiąca o godz: 17:00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej połączona z nabożeństwem maryjnym. Jak w każdą pierwsza niedzielę miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz: 8:00 comiesięczna zmiana tajemnic różańca świętego. Zbliża się dzień beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski. Zachęcam do dalszego uczestnictwa w codziennej nowennie przed beatyfikacją po wieczornej Mszy św. Jak co roku przed miesiącem październikiem jest organizowana autokarowa pielgrzymka różańcowa. W tym roku będzie ona miała miejsce 25 września. Celem tej pielgrzymki będzie: Sanktuarium św. Maksymiliana Kolbe w Harężu koło Oświęcimia, gdzie posługują o.o. Franciszkanie, następnie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie oraz Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku na Górce. Koszt pielgrzymki to około 30 - 40 zł w zależności od ilości uczestników. W pielgrzymce będą uczestniczyć również przedstawiciele róż różańcowych z Myślachowic. Chętnych proszę o zapisywanie się w kancelarii parafialnej.

4. W dniach od 6 do 12 IX br. będą odbywać się uroczystości odpustowe  w Sanktuarium Matki Bożej Płockiej. Wszystkie szczegóły uroczystości odpustowych znajdują się na specjalnym plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej. W naszej wspólnocie parafialnej uroczystości odpustowe będą sprawowane w dwóch etapach – 14 IX w Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego część wewnętrzna uroczystości a 19 IX część zewnętrzna ze sumą odpustową wyjątkowo o godz: 11:30. Cały program dokładny będzie podany w ogłoszeniach parafialnych 12 IX br. Nadal bardzo proszę o zachowanie wszelkich przepisów sanitarnych związanych z pandemią na terenie naszej parafii. Nowy numer „Niedzieli” został umieszczony na stoliku przy wyjściu z kościoła.  

                                

Intencje Mszalne 30 VIII - 5 IX 2021r.


Poniedziałek 30 VIII

17:00 + Jan Siejka

Wtorek 31 VIII

7:00 + Zofia Paliwoda – od rodziny Kaimów

Środa 1 IX

17:00 + Józefa Feliksiak

Czwartek 2 IX

17:00 + Grzegorz Bogacki – od żony z synami

Piątek 3 IX

17:00 + Grzegorz Bogacki – od cioci Antoniny i rodziny Pająków

Sobota 4 IX

17:00 + Grzegorz Bogacki – od rodziny Porębów

18:00 + Maria Matan, Szczepan ojciec i rodzice: Marianna i Wilhelm, oraz Tadeusz – szwagier

Niedziela 5 IX

8:00 + Wojciech Kasprzyk, Maria – żona, Jan – syn, ich rodzice, Józef, Emilia i Jan

11:00 O błog. Boże dla Jakuba i Joanny oraz córeczki i rodziny


16:00 + Ryszard Górecki – od córki Kingi z rodziną   


Ogłoszenia Duszpasterskie

XXI Niedziela zwykła – 22 VIII 2021 r.

1. W dniu dzisiejszym przypada XXI niedziela zwykła roku kościelnego. Jednoczymy się z Ojcem Świętym Franciszkiem we wspólnej modlitwie o szczególną pomoc dla Haiti po tragedii wielkiego trzęsienia ziemi w ostatnich dniach. Naszą modlitwą obejmujemy również Afganistan prosząc o łaskę pokoju i stabilizacji w tym kraju.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

poniedziałek – wsp. św. Róży z Limy, dziewicy 

wtorek – święto św. Bartłomieja Apostoła

środa – wsp. św. Ludwika, króla i św. Józefa Kalasancjusza, kapłana

czwartek – uroczystość N.M.P. Częstochowskiej 

piątek – wsp. św. Moniki

sobota – wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

niedziela – wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela

3. W obecną niedzielę przedstawiciele naszej Rady Parafialnej gromadzą środki potrzebne do niezbędnych prac przy parafii oraz na rzecz jej funkcjonowania. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy włączają się w to dzieło. Bardzo serdecznie pragnę podziękować również tym osobom, które tydzień temu i na obecną niedzielę ofiarowały kwiaty do naszej świątyni i udekorowały ołtarze. Dobiegają końca wakacje, przed nami nowy rok szkolny. Z uwagi na przepisy sanitarne zapraszam wszystkich uczniów naszej Szkoły Podstawowej i szkół średnich do wspólnej modlitwy w kościele parafialnym o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym podczas Mszy św. o godz 11:00 w niedzielę 29 VIII. Zapraszam również rodziców i nauczycieli. W poniedziałek 30 VIII natomiast zapraszam do udziału w spowiedzi świętej na zakończenie wakacji i rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Spowiedź odbędzie się od godz. 16:00 do 17:00. W tych ostatnich dniach wakacyjnych nie zapominajmy że jesteśmy Dziećmi Bożymi. W dniach od 6 do 12 IX bieżącego roku w Sanktuarium Matki Bożej w Płokach odbędą się uroczystości odpustowe. Szczegóły związane z odpustem zostaną podane za tydzień w czasie ogłoszeń parafialnych. Nie zapominajmy, że nadal obowiązują nas przepisy sanitarne dotyczące epidemii. Zachowujmy je na terenie naszej parafii. Używajmy maseczek i płynów dezynfekcyjnych. W czwartek 26 VIII przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W naszej parafii podziękujemy Jej za opiekę nad Ojczyzną i nami w czasie Mszy św. o godz: 8:00 i o godz: 17:00. Zapraszam do wspólnego dziękczynienia. Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z kościoła. Życzę wiele łaski Bożej dla wszystkich na nowy nadchodzący tydzień.      


Intencje mszalne 23 VIII - 29 VIII 2021r.


Poniedziałek 23 VIII

17:00 W 70 r. urodzin Krystyny o błog. Boże i potrzebne łaski

Wtorek 24 VII

7:00 O błog. Boże i potrzebne łaski dla Mariana i całej rodziny

Środa 25 VIII

17:00 + Stanisław Staroń – od Białeckich z rodziną

Czwartek 26 VIII Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej

8:00 + Stanisław Grochal i rodzice

17:00 + Jana i Janinę i Wiesława Kasprzyków

Piątek 27 VIII

17:00 + Augustyn i Dominika Pacewicz – od córki z rodziną

Sobota 28 VIII

17:00 + Zdzisław Rejdych

Niedziela 29 VIII

8:00 + Leszek Matan i jego rodzice

11:00 + Ryszard Górecki – od żony  16:00 + Wiesław Kasprzyk – 2 r. śm.

    

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P – 15 VIII 2021

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w Kościele Uroczystość Wniebowzięcia Maryji. Dziękujemy Dobremu Bogu za ten piękny przywilej, jakim została obdarowana Maryja – nasza Matka. Ona staje się dla nas wspaniałym wzorem Dziecka Bożego.

2.     W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

poniedziałek – wsp św. Stefana Węgierskiego, króla
wtorek – wsp św. Jacka, kapłana i patrona naszej Archidiecezji Krakowskiej
czwartek – wsp św. Jana Eudesa, kapłana
piątek – wsp św. Bernarda, opata i dr Kościoła
sobota – wsp św. Piusa X, papieża

3. Ojciec Święty Franciszek przypomina nam o obowiązku naszej modlitwy za rodziny. Widzimy jak coraz częściej jest atakowany chrześcijański model życia rodzinnego i małżeńskiego. Troszczmy się o chrześcijańskie życie naszych rodzin. W najbliższą niedzielę, tj. 22 VIII w Łagiewnikach odbędzie się VIII Ogólnopolska pielgrzymka czcicieli Bożego Miłosierdzia. W piątek przypada III piątek miesiąca sierpnia, dzień uczczenia Miłosierdzia Bożego w naszej Archidiecezji. W naszej parafii po wieczornej Eucharystii nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Zapraszam na to nabożeństwo. Wiele osób prosiło o przesunięcie składki inwestycyjnej z 15 VIII na 22 VIII br., dlatego w takim terminie ona się odbędzie. Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu. W dalszym ciągu pamiętajmy o zakładaniu maseczek i dezynfekcji naszych rąk w kościele. Intencje mszalne 16 VIII – 22 VIII 2021 r.

Poniedziałek 16 VIII

            17:00             + Zofia Paliwoda – od Pawła Gąsiora z rodziną

Wtorek 17 VIII

7:00               + Antoni Achtelik, żona Władysława, Jan – syn i zmarli z rodziny

Środa 18 VIII

            17:00             + Zofia Paliwoda – od przyjaciół z Zamłynia

Czwartek 19 VIII

            17:00             + Marta Ziomek i rodzice

Piątek 20 VIII

            17:00             + rezerwacja

Sobota 21 VIII

            17:00             + Zofia Paliwoda – od Haliny Chodzik z rodziną

Niedziela 22 VIII

            8:00               + Genowefa Gągolska w 5 r.śm.,  Marian Gągolski w 8 r.śm.

            11:00             + Krystyna i Józef Klejdysz oraz Grażyna Kołacz

            16:00             Antonina Henc – od córki Stanisławy


Ogłoszenia Duszpasterskie
XIX Niedziela zwykła – 8 VIII 2021 r.

1.     1. Kościół w dniu dzisiejszym przezywa XIX niedzielę zwykłą roku kościelnego. Naszą modlitwą otaczamy naszą Ojczyznę i Kościół w niej ewangelizujący. Wraz ze wszystkimi rodakami gromadzącymi się na Jasnej Górze i w Kalwarii Zebrzydowskiej dziękujemy Dobremu Bogu za dar opieki N.M.P. nad naszą Ojczyzną i polskimi rodzinami.

2.     2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

Poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy
wtorek – wsp. św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
środa – wsp. św. Klary, dziewicy
czwartek – wsp. św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy
piątek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
sobota – wsp św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
niedziela – Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.   

3.     3. W najbliższy piątek, tj. 13 VIII przypada święto N.M.P. Kalwaryjskiej. W tym dniu dziękujemy za dar opieki Maryii nad rodzianmi w naszej archidiecezji. Natomiast w sobotę 14 VIII przypada 70 rocznica męczeńskiej śmierci w Oświęcimiu O. Maksymiliana Kolbego. Upomniał się on o życie współwięźniów obozu śmierci w Oświęcimiu, pamiętajmy o tym. Natomiast w najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Poświęcenie tegorocznych ziół, wianków z kwiatami po każdej Mszy św. Składka inwestycyjna przewidziana na 15 VIII (trzecia niedziela) zostaje przesunięta na nastepną niedzielę 22 VIII br. Dziękuję wszystkim którzy będą o tym pamiętali. Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu. Zachowajmy przepisy sanitarne związane z pandemią.Intencje mszalne 9 VIII – 15 VIII 2021 r.


Poniedziałek 9 VIII

            17:00             + Zofia Paliwoda – od córki z mężem i synem

Wtorek 10 VIII

            7:00               + Zofia Paliwoda – od księdza Proboszcza

Środa 11 VIII

            7:00               + Zofia Paliwoda – od syna Pawła z rodziną

Czwartek 12 VIII

            17:00             + Zofia Paliwoda – od Stanisławy Chec

Piątek 13 VIII

            17:00             + Zofia Paliwoda – od koleżanki Szczypty z rodziną

Sobota 14 VIII

            17:00             + Zofia Paliwoda – od Gąsiorów z Solca-Zdroju

Niedziela 15 VIII

            8:00               rezerwacja

            11:00             + Stefania i Marian Nowakowscy

            16:00             rezerwacjaOgłoszenia Duszpasterskie
XVIII Niedziela zwykła – 1 VIII 2021 r.

1.     1. Przeżywamy XVIII niedzielę zwykłą roku kościelnego. W dniu dzisiejszym przeżywamy 77 Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Naszą modlitwą obejmujemy tych wszystkich, którzy oddawali życie w obronie naszej niepodległości na ulicach Warszawy. Razem z Nimi prosimy o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

2.    2. Kościół w najbliższych dniach w liturgii będzie wspominał:

poniedziałek – wsp. św. Euzebiusza z Vercelli, bp
środa – wsp. św. Jana Marii Vianneya, kapłana
piątek – Święto Przemienienia Pańskiego
sobota – wsp. św. Męczenników Sykstusa II, papieża i Towarzyszy
niedziela – wsp. św. Dominika, kapłana

3.     3. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca sierpnia. W czwartek w czasie wieczornej Eucharystii będziemy się modlić za kapłanów i o dar nowych powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego. W pierwszy piątek od godz: 16:00 do godz: 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź comiesięczna. Na zakończenie spowiedzi a przed Eucharystią ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odmówimy litanię ku czci Serca Bożego. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca, dzień w którym czcimy Niepokalane Serce N.M.P. Po Eucharystii wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa połączona z rozważaniami przed beatyfikacją Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszam do uczestnictwa w tym nabożeństwie. W dniu dzisiejszym przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W najbliższą sobotę wyrusza po raz kolejny Krakowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Otoczmy pielgrzymów naszą modlitwą. Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym, które pomagały w koszeniu przy naszej świątyni. Bóg zapłać! Również bardzo serdecznie pragnę w naszej parafii powitać Ks. Marka Pasiuka, Pallotyna który w najbliższych dniach będzie u nas posługiwał. Wszystkich parafian nadal proszę o przestrzeganie przepisów sanitarnych na terenie naszej parafii. Wszystkim życzę Błogosławieństwa Bożego na najbliższe dni. Nie zapominajmy że miesiąc sierpień jest miesiącem abstynencji od alkoholu i miesiącem modlitwy od trzeźwość naszego Narodu.Intencje mszalne  2 VIII – 8 VIII 2021 r.


Poniedziałek 2 VIII

            17:00             + Marian Gąsior  - od Zespołu Psarzanie

Wtorek 3 VIII

            7:00               + Kazimierz i Danuta Pałka

Środa 4 VIII

            17:00             Rezerwacja

Czwartek 5 VIII

            17:00             + Marian Gąsior – od rodzin Suskich i Bułków

Piątek 6 VIII

            17:00             + Marian Gąsior – od Oli i Romana Szklarczyków

Sobota 7 VIII

            17:00             + Zofia Paliwoda – od sąsiadów Dorosów i Brajtów

Niedziela 8 VIII

            8:00               + Stanisław Dąbek, 2 r. śm.

            11:00             O błog. Boże w 40 rocznicę ślubu dla Zofii i Józefa

            16:00             O błog. Boże w 25 r. ślubu i z prośbą o łaskę na dalsze lataOGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela zwykła - 25.07 2021 r

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XVII niedzielę zwykłą roku kościelnego . Ojciec Święty Franciszek ustanowił XVII niedziele zwykłą Międzynarodowym Dniem Modlitwy za osoby Starsze – a zwłaszcza Babcie i Dziadków . Otoczmy ich naszą modlitwa i życzliwością .

2. Kościół w najbliższych dniach będzie wspominał :

poniedziałek – wsp św. Joachima i Anny -rodziców N.M.P

środa - wsp św. Szarbela , kapłana

czwartek – wsp św. Marty

piątek – wsp św. Piotra Chryzologa , bp i dr Kościoła

sobota – wsp św. Ignacego z Loyoli, kapłana

niedziela – wsp św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp i dr Kościoła .

3. Dzisiaj wspominamy również św. Krzysztofa patron kierowców i podróżujących .O jego wstawiennictwo dla kierujących pojazdami będziemy prosić podczas Mszy św. o godz: 11.00 a następnie będą na parkingu kościelnym poświęcone nasze pojazdy . W najbliższy poniedziałek pragnę odwiedzić naszych chorych z Panem Jezusem w naszych domach od godz: 9.00 rano. Będą to odwiedziny przed I- m piątkiem miesiąca sierpnia . Jeżeli ktoś chce przełożyć takie odwiedziny na inny termin to proszę o kontakt .

4. Przyszła niedziela to I-a miesiąca sierpnia . Po każdej Mszy św adoracja Najświętszego Sakramentu a na Mszy św. o godz: 8.00 zmiana tajemnic różańca świętego . Tydzień temu nasza Rada parafialna gromadziła środki niezbędne do prowadzenia prac przy naszym kościele zebrano 3800 zł .Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy troszczą się o dobro wspólne. Nadal proszę o zachowywanie przepisów sanitarnych dotyczących pandemii na terenie kościoła parafialnego i jego otoczenia. Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu. Została wystawiona puszka na wsparcie pielgrzymki pieszej na Jasną Górę z naszego dekanatu. 


Intencje Mszalne 26 VII – 1 VIII


Poniedziałek 26 VII

17:00 + Marian Gąsior – od Danuty Kaim z Dulowej

Wtorek 27 VII

7:00 + Marian Gąsior – od Koła Emerytów z Karniowic

Środa 28 VII

17:00 + Marian Gąsior – od brata Jana z rodziną

18:00 + Władysław Kasprzyk – od bratanicy z rodziną

Czwartek 29 VII

17:00 + Marian Gąsior – od rodziny Kaimów i Feliksiaków

Piątek 30 VII

17:00 + Marian Gąsior – od sąsiadek

18:00 + Stanisław Staroń – od rodziny Myszor

Sobota 31 VII

17:00 + Marina Gąsior – od sołtysa Anatola Okoczuka i Rady Sołeckiej

Niedziela 1 VIII

8:00 + Władysław Bartoszyński i jego rodzice

11:00 + Marian Gąsior – od rodziny Kaletów


16:00 + Wiktor, Anna Bartosik, Henryk syn, Stanisław i Anna WielomekOgłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela wielkiego postu – 21 III 2021 r.

1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy w dniu dzisiejszym V niedzielę wielkiego postu. Modlimy się o jak najowocniejsze przeżycie najbliższych tygodni wielkiego postu. Wspólnie prosimy również o dobre i godne przeżycie w naszej parafii rekolekcji wielkopostnych. Pragniemy je przeżywać z poszanowaniem przepisów sanitarnych związanych z pandemią.

2. Kościół w tym tygodniu będzie wspominał:

wtorek – wsp św. Turybiusza z Mongrovejo, bp

czwartek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia

niedziela – Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa

3.W V tygodniu wielkiego postu nasza wspólnota będzie przeżywała swoje rekolekcje wielkopostne, które mają nas przygotować do owocnego przeżycia Triduum Paschalnego. Oczywiście czynimy to z poszanowaniem przepisów sanitarnych, które w naszej świątyni pozwalają na jednoczesne uczestnictwo w liturgii do 50 osób. Pragnę zwrócić waszą uwagę na parę punktów naszego programu:

1) Rekolekcje będą związane z postacią Sługi Bożego, ks. Kard. Wyszyńskiego i jego myśli dotyczących polskiej rodziny.

2) Bardzo proszę aby rodzice dzieci klas I – III oraz IV – VIII w odpowiednim dniu, zgodnie z programem wzięli pod opiekę swoje dzieci umożliwiając im uczestnictwo w rekolekcjach. Młodzież szkół ponadpodstawowych niech mądrze wykorzysta okazję do spotkania z Jezusem w czasie rekolekcji

3) W sobotę 27 III będzie okazja do uczestnictwa w spowiedzi przed świętami wielkanocnymi. Do spowiedzi będziemy przystępować w maseczkach z zachowaniem dystansu społecznego. Spowiedź odbędzie się: I część od godz: 8:00 do 10:30, II część od 14:00 do 16:30, z przerwami od 9:00 do 9:30 i od 15:00 do 15:30. 

4) W ostatnim dniu naszych rekolekcji w Niedzielę Palmową w czasie uroczystej Mszy św. o godz: 11:00 dokonamy poświęcenia palm z tradycyjnym wyborem palmy najwyższej, najładniejszej i najciekawszej. Będziemy towarzyszyć Panu Jezusowi podczas Jego wjazdu do Jerozolimy. Jeszcze raz proszę o zachowanie przepisów sanitarnych związanych z pandemią.

4. Obecna niedziela jest III niedzielą marca. Przedstawiciele naszej Rady Parafialnej gromadzą środki potrzebne do prowadzenia prac remontowych w parafii. Serdecznie dziękuję wszystkim którzy zaangażują się w to dzieło. Prasa katolicka jest do odebrania przy wyjściu.


Intencje Mszalne 22 III – 28 III 2021 r.


Poniedziałek 22 III

17:00 + Janina Staroń – od Ireny i Urszuli z rodzinami

Wtorek 23 III

7:00 O Błog. Boże i potrzebne łaski w 75 rocznicę ur. męża

Środa 24 III

17:00 + Janina Staroń – od Klubu Seniora z Psar

Czwartek 25 III

18:00 + Janina Staroń – od siostry Anny z rodziną

19:30 + Halina Halemba – od siostry z mężem

Piątek 26 III

9:00 + Halina Halemba – od rodziny Rogalskich

11:00 + Halina Halemba – od rodziny Odrzywołków

18:00 + Janina Staroń – od rodziny Dzieniaków, Klimasów i Kosiniów

Sobota 27 III

11:00 + Halina Halemba – od rodziny Lasoń

17:00 + Józefa i Jan Bogaccy, rodzice i zięciowie

Niedziela 28 III

8:00 + Irena i Władysław Kasprzyk, oraz ich rodzice

11:00 + Jolanta Okoczuk – od firmy TRANS-GÓR


16:00 + Jolanta Okoczuk – od chrześnicy Juli i rodziców 

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela wielkiego postu – 13 III 2021 r.

1. W  dniu dzisiejszym Kościół przeżywa IV niedzielę wielkiego postu. W liturgii Kościoła jest to tzw. niedziela „Laetare”, czyli ta która zwiastuje radość płynącą z dzieła zbawienia jakiego dokonuje Pan Jezus na Drzewie Krzyża.

2. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny wspomina:

poniedziałek – wsp św. Klemensa Marii Hofbauera, kapłana
środa – wsp św. Patryka, bp
czwartek – wsp św. Cyryla Jerozolimskiego
piątek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M.P.

3. Jeżeli na to pozwoli sytuacja epidemiologiczna nasza wspólnota parafialna będzie przeżywała swoje rekolekcje wielkopostne w dniach od 25 III do 28 III, czyli niedzieli palmowej. Rekolekcje poprowadzi ks. Karol pallotyn. W ramach rekolekcji odbędzie się spowiedź wielkopostna 28 III (sobota) od godz: 8:00 do 10:30, oraz po przerwie od 14:00 do 16:30. Rekolekcje będą sprawowane zgodnie z przepisami sanitarnymi. Na przyszłą niedzielę podam szczegółowy program rekolekcji. Przypominam że objazd chorych w naszej parafii odbędzie się 20 III od godz: 9:00, będzie to już wizyta przedświąteczna. Caritas naszej Archidiecezji jak co roku rozprowadza barani wielkanocne na stół świąteczny. Celem tej akcji jest wsparcie ubogich rodzin w naszej Archidiecezji. Baranki wielkanocne znajdują się na stoliku przy wyjściu ze świątyni. Tam też można do puszki składać ofiary nie mniejsze niż 6 zł od baranka. Bóg zapłać tym osobom które włączają się w to dzieło. W tym roku w wielkim poście nie odbędzie się publiczna droga krzyżowa przez parafię z uwagi na wymogi sanitarne. Redakcja „Gościa niedzielnego” przygotowała specjalny, okolicznościowy numer poświęcony osobie św. Józefa, większy niż zazwyczaj w cenie 9 zł od egzemplarza. Poza tym warto również sięgnąć po najnowszy numer „Niedzieli”. Bardzo proszę, aby przestrzegać przepisów sanitarnych w czasie pobytu w naszej świątyni. Niech to jednak nie utrudnia naszego czynnego udziału w liturgii. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych Drogi krzyżowej w piątki o godz: 16:30 i Gorzkich żali w niedzielę o godz: 15:20.          


               Intencje Mszalne 15 III – 21 III 2021 r.


Poniedziałek 15 III

17:00 + Janina Staroń – od Grażyny i Zenona Mazurów

Wtorek 16 III

7:00 + Grzegorz Bogacki – od firmy pogrzebowej „Bratek”

Środa 17 III

17:00 + Janina Staroń – od Pani Gędosiowej

Czwartek 18 III

17:00 + Janina Staroń – od rodziny z Płok

Piątek 19 III Uroczystość Świętego Józefa

7:00 Dziękczynna za dar opieki św. Józefa

17:00 O wstawiennictwo św. Józefa w pewnej sprawie

Sobota 20 III

17:00 + Janina Staroń – od chrześnicy Zofii z rodziną

Niedziela 21 III

8:00 + Janina Staroń – od szwagra Stanisława z rodziną

11:00 + Stanisława Adamka – od siostry Ireny z rodziną

16:00 + Anna i Wiktor Kłeczek, Józefa – synowa i jej rodzice       


Ogłoszenia Duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu – 7 III 2021 r.

1. Kościół w dniu dzisiejszym przeżywa III niedzielę wielkiego postu. Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem modlimy się gorąco o jak najlepsze owoce Jego Wizyty Apostolskiej na Bliskim Wschodzie w Iraku. Prosimy o dar pokoju i zaprzestania prześladowań chrześcijan w tym rejonie świata.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

poniedziałek – wsp św. Jana Bożego
wtorek – wsp św. Franciszki Rzymianki
sobota – 8 r. wyboru papieża Franciszka

3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz: 8:00 zmiana tajemnic różańca świętego. Trwa wielki post, nie zapominajmy o naszym uczestnictwie w niedzielnej eucharystii. Pamiętajmy również o nabożeństwach wielkopostnych. W piątki wielkiego postu o godz: 16:30 Droga Krzyżowa, natomiast w każdą niedzielę o godz: 15:20 nabożeństwo Gorzkich Żali z rozważaniem Męki Pańskiej i kazaniem pasyjnym. Zapraszam do uczestnictwa w nich wszystkich. Pomagajmy naszym dzieciom i młodzieży w uczestnictwie w nabożeństwach pasyjnych.

4.Caritas w naszej archidiecezji również w tym roku w czasie wielkiego postu prowadzi akcję pomocy najuboższym rodzinom przez możliwość nabywania baranków wielkanocnych na stół świąteczny. W naszej parafii można je otrzymać, składając ofiarę na rzecz Caritasu w wysokości 6 zł od baranka. Bóg zapłać wszystkim, którzy się włącza w to dzieło. Prasa katolicka jest do odebrania przy wyjściu ze świątyni.Intencje Mszalne 8 III – 14 III 2021 r.


Poniedziałek 8 III

17:00 + Janina Staroń – od syna Jarosława z Żoną

Wtorek 9 III

7:00 + Janina Staroń – od rodziny Dębskich

Środa 10 III

17:00 + Janina Staroń – od syna Pawła z rodziną

Czwartek 11 III

17:00 + Janina Staroń – od wnuczek z rodzinami

Piątek 12 III

17:00 + Janina Staroń – od Agaty i Lesława Poznańskich z Libiąża

Sobota 13 III

17:00 + Janina Staroń – od Danuty Poznańskiej

Niedziela 14 III

8:00 + Janina Staroń – od męża

11:00 + Emilia Wójcik i Władysław – mąż, 2 r. śm.

16:00 + Mirosław Kowal – od Grażyny i Mirosława Urbańczyk           


Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela wielkiego postu – 28 II 2021 r.

1. Przeżywamy obecnie II niedzielę wielkiego postu. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w Polsce nosi ona nazwę: „Ad Gentes” czyli „Do narodów”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Pamiętajmy w tym dniu o naszych polskich misjonarzach.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

czwartek – święto św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji
piątek – pierwszy piątek miesiąca marca
sobota – pierwsza sobota miesiąca
niedziela – wspomnienie świętych męczennic Perpetuy i Felicyty

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. W czwartek podczas Mszy św. o godz: 17:00 będziemy się modlić za kapłanów i o dar nowych powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego. Przed Mszą św. o godz: 16:45 odprawimy krótkie nabożeństwo ku czci św. Józefa. W pierwszy piątek miesiąca od godz: 16:10 do 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona ze spowiedzią sakramentalną. Po niej Eucharystia ku czci Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca o godz: 17:00 Eucharystia ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. a po niej nabożeństwo maryjne. W miesiącu marcu nie będzie objazdu chorych na pierwszy piątek miesiąca. Wizyta u chorych będzie przesunięta na 20 III b.r. od godz: 9:00. Odbędzie się ona przed rekolekcjami wielkopostnymi i świętami wielkanocnymi. Proszę o zgłoszenie dodatkowych osób. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca na zakończenie każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii są sprawowane:

Droga krzyżowa w każdy piątek o godz: 16:30

Gorzkie żale w każdą niedzielę o godz: 15:20

Zapraszam do uczestnictwa w tych wielkopostnych nabożeństwach.

4. Tydzień temu przedstawiciele Rady Parafialnej gromadzili środki potrzebne do dalszych prac remontowych w naszej parafii, zebrano 2800 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję za wsparcie dla tej sprawy. Bóg zapłać!

Do odebrania jest następny numer „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”. Redakcja „Gościa niedzielnego” prosi aby określić liczbę stałych nabywców tego tygodnika katolickiego. Proszę o zapisywanie się na listę odbiorców w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wszystkim życzę owocnego przeżywania następnego tygodnia wielkiego postu.      


Intencje Mszalne 1 III – 7 III 2021r.


Poniedziałek 1 III

17:00 + Janina Malczyk – od bratowej Janiny z rodz. z ul.Leśnej

Wtorek 2 III

7:00 + Feliks Pałka – 15 r. śm.

Środa 3 III

17:00 + Janina Staroń – od Sojków i Babiuchów

Czwartek 4 III

17:00 + Janina Staroń – od rodziny Patałów i Ślusarczyków

Piątek 5 III

17:00 + Jan Gągolski, Helena – żona, Alfred – zięć i ich rodzice

Sobota 6 III

17:00 + Janina Staroń – od sąsiadów z ul. Jana Pawła II

Niedziela 7 III

8:00 + Józef Gąsior – 14 r. śm., Józefa – żona, Daniel - syn

11:00 + Mieczysław Rączka – od dyrekcji, nauczycieli i pracowników Szkoły     Podstawowej w Psarach

16:00 + Janina Staroń – od członków róży XVI                  

Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela wielkiego postu – 21 II 2021 r.

1. Liturgią środy popielcowej rozpoczęliśmy w całym Kościele przeżywanie okresu wielkiego postu. Modlimy się o dobre przeżycie tego ważnego w życiu ucznia Pana Jezusa okresu liturgicznego razem z Papieżem Franciszkiem.

2.W tym tygodniu Kościół wspomina:

poniedziałek – święto Katedry św. Piotra Apostoła
wtorek – wsp św. Polikarpa, bp i męczennika

3. W dniu dzisiejszym ks. abp Metropolita Marek Jędraszewski skierował do nas słowo na okres wielkiego postu. W naszej wspólnocie parafialnej nabożeństwa wielkopostne będą sprawowane w następującym porządku:

Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz: 16:30

Gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz: 15:20

W tym roku na rozważaniach pasyjnych podejmiemy tematykę pamiątek Męki Pańskiej. Zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach pasyjnych wszystkich parafian. Pomagajmy zwłaszcza dzieciom w uczestnictwie w nabożeństwie drogi krzyżowej. Rekolekcje wielkopostne zostały zaplanowane w dniach od 25 III do 28 III b.r. jeżeli na to pozwolą zarządzenia sanitarne. Spowiedź wielkopostna odbędzie się 27 III b.r. (sobota) od 8:00 do 10:30 - pierwsza część i od 14:00 do 16:30 - druga część. Program rekolekcji będzie podany w okresie późniejszym. W najbliższy piątek, tj. 26 II b.r. od godz: 9:00 są przewidziane odwiedziny chorych w naszych domach przez Pana Jezusa. Jeżeli ktoś pragnie takie spotkanie przesunąć proszę o kontakt.

4. W dniu dzisiejszym z racji III niedzieli miesiąca przedstawiciele naszej Rady Parafialnej będą gromadzić środki potrzebne do dalszych prac remontowych w naszej parafii. Serdecznie dziękuję tym wszystkim parafianom, którzy włączą się w to dzieło. Bóg zapłać! 
Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z naszej świątyni.        


  Intencje mszalne 22 II - 28 II 2021 r.


Poniedziałek 22 II

17:00 + Mieczysław Jajuga – od wnuczki Sylwii z rodziną

Wtorek 23 II

7:00 O Błog. Boże w rocznicę urodzin

Środa 24 II

17:00 + Mieczysław Jajuga – od rodzin: Gąsiorów, Myjaków i Rejdychów

Czwartek 25 II

17:00 + Janina Malczyk – od rodziny Kasprzyków

Piątek 26 II

17:00 + Janina Malczyk – od Wiesławy z rodziną

Sobota 27 II

17:00 + Janina Malczyk – od rodziców i zięcia Andrzeja

Niedziela 28 II

8:00 + Danuta Pałka, 25 r. śm i Kazimierz – mąż

11:00 + Mirosław Kowal – od Stanisławy i Czesława Urabńczyków

16:00 + Janina Malczyk – od rodziny Wesołków i Wróbli      


Ogłoszenia Duszpasterskie

VI Niedziela zwykła – 14 II 2021 r.

1. W dniu dzisiejszym przypada VI niedziela zwykłą roku kościelnego. Coraz bardziej zbliżamy się do przeżywania okresu Wielkiego Postu. Modlimy się o godne przeżycie czasu wielkopostnego w naszych rodzinach.

2. Kościół w tych dniach będzie wspominał:

środa – liturgią środy popielcowej rozpoczynamy okres Wielkiego Postu
niedziela – wsp św. Piotra Damianiego, bp i dr Kościoła

3. Obecna niedziela otwiera w Kościele Polskim Tydzień Modlitw o Trzeźwość Naszego Narodu. Troska o dar trzeźwości w naszym społeczeństwie zawsze była podejmowana przez Episkopat Polski. Włączmy się w tym tygodniu w nurt modlitwy w tej intencji. Dzisiaj również bierzemy udział w nabożeństwie 40-godzinnym. Zachęcam do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu, która ma następujący porządek:

po Mszy św. o godz: 8:00 od 9:00 do 9:30
po Mszy św. o godz: 11:00 od 12:00 do 12:30
przed Mszą św. o godz: 16:00 od 15:30 do 16:00

Nie zmarnujmy szansy na osobiste spotkanie z Panem Jezusem!

4. W tym tygodniu liturgią środy popielcowej rozpoczynamy Wielki Post. W naszej parafii Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem będzie sprawowana o godz: 17:00. W tym dniu zachowujemy post ścisły, czyli spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Pamiętamy o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W naszej parafii nabożeństwa wielkopostne będą sprawowane w następującym porządku:

Droga krzyżowa w każdy piątek o godz: 16:30,
Gorzkie żale w każdą niedzielę o godz: 15:20 przed ostatnią Eucharystią.

W Przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Centrum Jana Pawła w krakowskich Łagiewnikach. Po przerwie świątecznej z racji trzeciej niedzieli miesiąca odbywa się składka na rzecz prac remontowych w naszej parafii. Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w dniu dzisiejszym w to dzieło. Prasa katolicka jest do odebrania przy wyjściu z naszej świątyni. Z uwagi na trudne warunki zimowe bardzo proszę o zachowanie ostrożności na parkingu kościelnym i przy świątyni.  


  Intencje Mszalne 15 II – 21 II 2021 r.


Poniedziałek 15 II

17:00 + Mieczysław Jajuga – od koleżanek i kolegów z pracy córki Zuzanny

Wtorek 16 II

7:00 + Maria Łabuzek

Środa 17 II

17:00 + Mieczysław Jajuga – od właścicieli firmy Nalmat

Czwartek 18 II

17:00 + Mieczysław Jajuga – od chrzestnego

Piątek 19 II

17:00 + Mieczysław Jajuga – od Janiny i Edwarda Władyka

Sobota 20 II

17:00 + Mieczysław Jajuga – od brata Tadeusza z rodziną

18:00 + Halina Kotecka – od córki Danuty z mężem

Niedziela 21 II

8:00 + Mieczysław Jajuga – od siostry Teresy

11:00 + Mirosław Kowal – od koleżanek i kolegów żony z pracy

16:00 + Mirosław Kowal – od Doroty i Mirosława Janickich 


Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela zwykła – 7 II 2021 r.

1. W  dniu dzisiejszym przypada V Niedziela zwykła roku kościelnego. Kościół w tych dniach jednoczy się w modlitwie szczególnej za chorych i cierpiących. Czyni to w łączności z papieżem Franciszkiem.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie wspominał w liturgii:

poniedziałek – wsp św. Hieronima Emilianiego, zakonnika, oraz św. Józefiny Bakhita
czwartek – wsp N.M.P. z Lourdes
niedziela – wsp św. Cyryla, mnicha i Metodego, bp - patronów Europy

3. W tym tygodniu, w czwartek 11 lutego przypada XXIX Światowy Dzień Chorego. W czasie wieczornej liturgii o godz 17:00, będziemy polecać N.M.P. z Lourdes chorych w naszej wspólnocie parafialnej, w Ojczyźnie i na całym świecie. Na zakończenie Mszy św. ku czci Matki Bożej z Lourdes będziemy sprawować nabożeństwo maryjne połączone ze specjalnym błogosławieństwem z Lourdes Najświętszym Sakramentem. Z uwagi na przepisy sanitarne nie będzie organizowana specjalna Msza św. dla chorych. Zapraszam do wspólnej modlitwy i uczestnictwa w Eucharystii. Przyszła niedziela to już ostatnia przed wielki postem. W naszej parafii będziemy w tym dniu uczestniczyć w nabożeństwie 40 – godzinnym. Pamiętając o przepisach sanitarnych będziemy mieli okazję do osobistego spotkania z Panem Jezusem w czasie wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 Adoracja będzie miała następujący przebieg:

po Mszy św. o godz. 8:00, od 9:00 do 9:30
po Mszy św. o godz: 11:00, od 12:00 do 12:30
przed Mszą św. o godz 16:00, od 15:30 do 16:00

Zapraszam wszystkich do udziału w tej adoracyjnej modlitwie. W najbliższy piątek, tj. 12 II b.r. jeżeli nie skomplikują się warunki pogodowe odwiedzę z Panem Jezusem chorych z okazji pierwszego piątku. Jeżeli ktoś chce takie spotkanie przesunąć proszę o kontakt do czwartku wieczór.

4. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym osobom, które w dniu wczorajszym pomagały w zmianie dekoracji i sprzątaniu naszej świątyni po okresie świątecznym. Bóg zapłać za ten dar. W przyszłą III-cią niedzielę miesiąca po przerwie świątecznej przedstawiciel naszej Rady Parafialnej przystąpią do gromadzenia środków przeznaczonych do prac remontowych przy naszej świątyni. Dziękuję tym wszystkim, którzy troszczą się o dobro naszej parafii. Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z naszego kościoła.       


Intencje Mszalne 8 II – 14 II 2021 r.


Poniedziałek 8 II

17:00 + Mieczysław Jajuga – od wnuka Norberta z rodziną

Wtorek 9 II

7:00 O zdrowie i Błog. Boże dla rodziny

Środa 10 II

17:00 + Mieczysław Jajuga – od wnuka Sławomira z narzeczoną

Czwartek 11 II

17:00 + Mieczysław Jajuga – od koleżanek i kolegów z firmy Nalmat

Piątek 12 II

17:00 + Mieczysław Jajuga – od koleżanek i kolegów z firmy Nalmat

Sobota 13 II

17:00 + Mieczysław Jajuga – od rodziny Prochowskich

Niedziela 14 II

8:00 + Mieczysław Jajuga – od wnuka Artura z rodziną

11:00 + Janina Malczyk – od siostry Czesławy


16:00 + Jan Malczyk, 7 r. śm.   


Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela zwykła – 31.01.2021 r.

1. Dzisiaj przypada IV niedziela zwykła roku kościelnego. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywali 2 II - XXV Dzień Życia Konsekrowanego. Zgodnie ze Słowem Pasterskim naszych Biskupów razem z Ojcem Świętym Franciszkiem, otaczamy naszą modlitwą już dziś przedstawicieli różnych Wspólnot Zakonnych.

2. W najbliższym tygodniu Kościół będzie wspominał:

wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego, XXV Dzień Życia Konsekrowanego
środa – wsp św. Błażeja i św. Oskara, bp
piątek – wsp św. Agaty, dziewicy i męczennicy
sobota – wsp św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

3. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, które zwyczajowo kończy obchody tajemnicy Narodzenia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz: 17:00 będziemy rozważać tajemnicę ofiarowania Jezusa przez Matkę Bożą i św. Józefa w świątyni jerozolimskiej. Ku czci Matki Bożej Gromnicznej poświęcimy świece gromniczne i szczególną modlitwą otoczymy Wspólnoty Życia Konsekrowanego. W tym tygodniu przypada I-y czwartek, piąte, sobota oraz niedziela miesiąca lutego. W czwartek podczas Mszy św. o godz:17:00 i krótkiego nabożeństwa ku czci św. Józefa będziemy się modlili o dar nowych powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego. W piątek od godz: 16:15 do 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona ze spowiedzią sakramentalną, oraz nabożeństwem ku czi Najświętszego Serca Jezusowego, a po ni Eucharystia wieczorna. Termin odwiedzin chorych w naszej parafii będzie podany w przyszłą niedzielę. W sobotę natomiast podczas Eucharystii o godz: 17:00 uczcimy Niepokalane Serce Matki Bożej, w tym też dniu, tj. 6 II od godz: 10:00 rano zapraszam do pomocy w usuwaniu dekoracji świątecznej i sprzątaniu naszej świątyni. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim którzy na tą prośbę odpowiedzą pomocą. Przyszła niedziela to pierwsza miesiąca lutego. NA mszy św. o godz: 8:00 zmiana tajemnic różańca świętego, po każdej Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu. W dniu dzisiejszym wspieramy darem serca do puszek wszystkie rodziny z Chorwacji, które w ostatnim miesiącu doświadczyły tragedii trzęsienia ziemi. Pamiętajmy o nich również w naszych modlitwach. Prasa katolicka, tzn. „Niedziela” i „Gość niedzielny” oraz „Staś” dla dzieci jest do odebrania przy wyjściu z kościoła.      


Intencje Mszalne 1 II – 7 II 2021 r.


Poniedziałek 1 II

17:00 Rezerwacja

Wtorek 2 II

17:00 + Maria Kajdas, 3 r. śm.

Środa 3 II

17:00 + Mieczysław Jajuga – od córki Zuzanny z mężem

Czwartek 4 II

17:00 + Mieczysław Jajuga – od córki Marioli z rodziną

Piątek 5 II

17:00 + Mieczysław Jajuga – od córki Anny z rodziną

Sobota 6 II

7:00 O Błog. Boże w dniu urodzin dla ojca i brata

17:00 + Mieczysław Jajuga – od wnuczki Marleny z rodziną

Niedziela 7 II

8:00 + Franciszek i Janina Siejka, synowie: Wiesław i Jan, oraz Grażyna synowa

11:00 + Mieczysław Rączka – od dyrekcji, nauczycieli i pracowników Szkoły w    Psarach


16:00 + Mieczysław Jajuga – od żony  


Kraków, dnia 29 stycznia 2021 r.

Umiłowani Siostry i Bracia w Chrystusie,

w listopadzie ubiegłego roku z radością powiadomiłem społeczność Archidiecezji Krakowskiej, że Jego Świątobliwość Papież Franciszek, w odpowiedzi na duszpasterskie wyzwania naszego Kościoła, ustanowił jego biskupem pomocniczym Księdza Roberta Chrząszcza, dotychczas posługującego na misjach w brazylijskim Rio de Janeiro, mianując go zarazem biskupem tytularnym Forconium. Ojciec Święty zachęcił go do podjęcia „służby Ludowi Bożemu z dobrocią, wypraszając wstawiennictwa Świętego Jana Pawła II
i wszystkich świętych oraz błogosławionych Archidiecezji”. Podejmując razem z nowo powołanym Biskupem to wskazanie prosimy, by wierni Archidiecezji Krakowskiej oraz duchowieństwo w okresie jego przygotowania do przyjęcia sakry zjednoczyli się w gorliwej modlitwie o udzielenie mu w pełni darów Bożego Ducha.

Uroczystość przyjęcia przez niego święceń biskupich odbędzie się w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie dnia 6 lutego 2021 roku o godz. 10.00.Przebieg celebracji będzie można śledzić także w Programie 3 Telewizji Polskiej oraz na kanale Telewizji Trwam.

Polecam również, by w niedzielę następującą po uroczystości święceń,czyli w dniu 7 lutego 2021 r.,w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej dołączono do Modlitwy powszechnej wezwanie w intencji nowo powołanego Biskupa Roberta oraz jego apostolskiej misji.

Z pasterskim błogosławieństwem 

X Marek Jędraszewski


Arcybiskup Metropolita KrakowskiOGŁOSZENIA DUSZPSTERSKIE

II Niedziela zwykła - 17.01 2021 r

1.W dniu dzisiejszym przypada II niedziela roku kościelnego .
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitwy o dar Zjednoczenia chrześcijan . Pamiętajmy o tej sprawie w osobistej modlitwie.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie wspominał :

wtorek – wsp św. Józefa Sebastiana Pelczara , bp
środa – wsp św. Sebastiana Pelczara , męczennika
czwartek - wsp św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
piątek - wsp św Wincentego Pallottiego ,kapłana
niedziela – wsp św. Franciszka Salezego bp i dr Kościoła oraz Niedziela Słowa Bożego

3.W obecnym tygodniu dobiegła końca w naszej parafii w zmienionej formie wizyta duszpasterska z uwagi na pandemie . Serdecznie dziękuje tym wszystkim , którzy wzięli udział w specjalnych mszach świętych o błogosławieństwo Boże dla rodzin . Niech Święta Rodzina z Nazaretu wyprasza łaski dla wszystkich rodzin .


Intencje mszalne 18.01 - 24.01 2020 r

Poniedziałek - 18.01

   17.00 + Józefa Feliksiak – od szwagra Leszka i siostry Czesławy

Wtorek – 19.01

   7.00 + Józefa Feliksiak – od Julii Kleczek z rodziną

Środa - 20.01

    17.00      + Józefa Feliksiak – od Anny Warzecha z rodziną

Czwartek - 21.01

   17.00    + Józefa Feliksiak 0 od Władysława Kłeczka z rodziną

Piątek – 22.01

   17.00   + Józefa Feliksiak – od rodziny Malczyków

Sobota – 23.01

  17.0 + Józefa Feliksiak – od Widynów i Gałdynów

Niedziela – 24.01

8,00   + Józefa Feliksiak – od Kurdzieli i Kleczków


     11.00 + Czesław Malczyk – 31 r śm , żona Janina

   16.00 + Mirosław Kowal – od szwagra Grzegorza  Ogłoszenia Duszpasterskie

Święto Chrztu Pańskiego – 10.01.2021r.

1. W  dniu dzisiejszym Kościół przeżywa Święto Chrztu Pańskiego. Dobremu Bogu wyrażamy naszą wdzięczność za dar otrzymania sakramentu chrztu świętego. Ten Boży dar wprowadził nas wszystkich do wspólnoty Kościoła Chrystusowego i przywrócił nam utraconą godność Dziecka Bożego. Pamiętajmy w tym dniu o wdzięcznej modlitwie za naszych rodziców i chrzestnych. Od poniedziałku rozpoczynamy w Kościele okres zwykły roku liturgicznego.

2.W najbliższych dniach Kościół w liturgii będzie wspominał:

środa – wsp św. Hilarego, bp i dr Kościoła
piątek - III piątek m-c, dzień uwielbienia Miłosierdzia Bożego
niedziela – wsp św. Antoniego, opata

3. W naszej wspólnocie parafialnej trwa tzw. kolęda w zmienionej formie, ze wzg. na trwającą pandemię koronawirusa i przepisy sanitarne. Do wspólnego kolędowania w kościele parafialnym zapraszam parafian z następujących rejonów kolędowych:

poniedziałek – godz: 18:00 Msza św. dla rejonu Stara Wieś, część II. Od p. Hus w dół prawą stroną ulicy do plebani

środa – godz: 18:00 Msza św. dla rejonu Stara Wieś cześć III, od p. Kołodziejczyk oraz ul. Zagórze, Kamienna, Cicha, Dworska i Szkolna

czwartek – godz: 18:00 Msza św. dla rejonu Stara Wieś część IV, od  p. Gędoś, ul: Leśna, Polna, Łąkowa, Wąska, św. Floriana, Mała do p. Nowaka przy ul. Jana Pawła II

piątek – godz: 18:00 Msza św. dla mieszkańców rejonu V, prawa strona ulicy Jana Pawła II od strażnicy do p. Jankowskich, ul: Ogrodowa, Krótka i Lipowa

W piątek 15 stycznia przypada dzień szczególnej czci dla Miłosierdzia Bożego. O godz: 17:00 Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia połączona z koronką. Przy wyjściu z kościoła parafialnego po prawej stronie został umieszczony automatyczny podajnik płynu dezynfekcyjnego, który działa po podstawieniu ręki, a więc nie trzeba już przyciskać. Bardzo proszę aby mądrze korzystać ze środków sanitarnych. Prasa katolicka jest do odebrania przy wyjściu z kościoła.          

       

 Intencje Mszalne 11.01 – 17.01.2021 r.


Poniedziałek 11.01

17:00 + Przemysław Nowak – od chrześnicy Ingi z mamą

18:00 O Błog. Boże w Nowym Roku dla mieszkańców rejonu Stara Wieś cześć II

Wtorek 12.01

7:00 + Przemysław Nowak – od rodziny Matzów

Środa 13.01

17:00 + Przemysław Nowak – od Romana i Grażyny ze Zbyszka

18:00 O Błog. Boże w Nowym Roku dla mieszkańców z rejonu Stara Wieś część III

Czwartek 14.01

17:00 + Przemysław Nowak – od kolegów i koleżanek ze sklepu

18:00 O Błog. Boże dla mieszkańców z rejonu Stara Wieś cześć IV

Piątek 15.01

17:00 + Przemysław Nowak – od koleżanek i kolegów z klasy ze szkoły podst. w Psarach

18:00 O Błog. Boże dla mieszkańców z rejonu Stara Wieś cześć V

Sobota 16.01

17:00 + Przemysław Nowak – od koleżanki Agnieszki z rodziną

Niedziela 17.01

8:00 + Przemysław Nowak – od cioci Hani z dziećmi z Trzebini

11:00 O Boże Błog. w 80 r. ur. dla Czesławy Doros – od córki z rodziną

16:00 rezerwacja


Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 3 I 2021 r.

1. W  ostatni piątek 1 I 2021 r. wkroczyliśmy w Nowy Rok Pański. Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do dziękczynienia wobec Dobrego Boga za otrzymane łaski w minionym roku 2020 pomimo wielu trudnych doświadczeń związanych z pandemią i innymi wydarzeniami. Weszliśmy w Nowy Rok 2021 pod szczególną opieką św. Józefa, patrona Kościoła i rodzin katolickich.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

środa – Uroczystość Objawienia Pańskiego
czwartek – wsp św. Rajmunda z Penyafort, kapłana
niedziela – Święto Chrztu Pańskiego

3. Jak co roku 6 I będziemy przeżywali Uroczystość Objawienia Pańskiego dziękując Bogu za dar dotarcia światła Ewangelii do wielu narodów pogańskich. Msze św. będą sprawowane o godz: 8:00, 11:00 i 16:00. Podczas każdej Eucharystii będzie poświęcona kreda i kadzidło na cześć 3 Mędrców ze wschodu przybyłych do Chrystusa. Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa tradycyjna forma wizyty duszpasterskiej – kolędy w tym roku została zmieniona. Jak już informowałem będziemy gromadzić się w kościele parafialnym podczas specjalnych Mszy św. sprawowanych o Błogosławieństwo Boże w Nowym Roku Pańskim w naszych rodzinach według przyjętego podziału na rejony kolędowe. Oto rozkład poszczególnych rejonów:

- 4 styczeń, poniedziałek, godz: 18:00 Msza św. dla mieszkańców z rejonu całej ulicy Nowowiejskiej i przyległych uliczek
- 7 styczeń, czwartek, godz: 18:00 Msza św. dla mieszkańców z rejonu całej Ostrej Góry
- 8 styczeń, piątek, godz: 18:00 Msza św. dla mieszkańców Starej Wsi, cześć I od Państwa Podymkiewicz oraz ulice Nowa i Wiśniowa 
- 9 styczeń, sobota, godz: 18:00 Msza św. dla mieszkańców rejonu od Pani Siemek w stronę ulicy Wspólnej i w stronę Ośrodka Zdrowia.

Następne rejony będą miały podane terminy swoich spotkań w przyszła niedzielę 10 stycznia. Bardzo proszę aby w czasie tych spotkań zastosować się do wymogów sanitarnych związanych z pandemią. Jeszcze raz pragnę podziękować serdecznie tym osobom, które myły i sprzątały oraz dekorowały świątynię na Uroczystość Bożego Narodzenia. Dziękuję również za dar ofiarowanych do naszej świątyni drzewek świątecznych państwu Kubiczek, Kurdziel i Szczygieł, oraz za środki ofiarowane na kwiaty. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom !  

Intencje Mszalne 4 I 2021 – 10 I 2021 r.


Poniedziałek 4 styczeń

17:00 + Przemysław Nowak – od Sławomira i Ewy Kozińskich

18:00 O Błogosławieństwo Boże dla rodzin z rejonu ulicy Nowowiejskiej i przyległych uliczek

Wtorek 5 styczeń

7:00 + Przemysław Nowak – od Pawła Kozińskiego

Środa 6 styczeń – Uroczystość Objawienia Pańskiego

8:00 + Janina Malczyk – od Kurdzieli i Bolechów

11:00 O Błogosławieństwo Boże dla Wojciecha i Urszuli z całą rodziną

16:00 + Bogdan Kaim, 4 r. śm.

Czwartek 7 styczeń

17:00 + Przemysław Nowak – od Andrzeja i Ilony Godyń

18:00 O Błogosławieństwo Boże dla rodzin z rejonu Ostrej Góry

Piątek 8 styczeń

17:00 + Przemysław Nowak – od Barbary Godyń – Haczek

18:00 O Błogosławieństwo Boże dla rodzin z rejonu od Państwa Podymkiewicz oraz ulic Nowej i Wiśniowej

Sobota 9 styczeń

17:00 + Mieczysław Jajuga – od mieszkańców ul. Wiśniowej
18:00 O Błogosławieństwo Boże dla rodzin z rejonu od Pani Siemek w stronę Ośrodka

Niedzielą 10 styczeń

8:00 + Przemysław Nowak – od Dawida i Niny

11:00 + Zdzisław Rejdych, 4 r. śm.  16:00 + Janina Malczyk – od córki Marii z rodziną


Ogłoszenia Duszpasterskie

Święto Najświętszej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa

1. Kościół przeżywa w dniu dzisiejszym Święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu. W naszych modlitwach zanoszonych razem z Ojcem Świętym Franciszkiem polecamy wszystkie rodziny chrześcijańskie. Prosimy aby zawsze żyły zgodnie z przykładem Świętej Rodziny z Nazaretu. Mnożą się ataki na tradycyjny model rodziny, trzeba więc nam otoczyć każda rodzinę gorącą modlitwą.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

poniedziałek – święto Świętych Młodzianków, męczenników
wtorek – V dzień oktawy Narodzenia Pańskiego
środa – VI dzień oktawy Narodzenia Pańskiego
czwartek – VII dzień oktawy Narodzenia Pańskiego, a zarazem wspomnienie świętego Sylwestra I, papieża
piątek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy rok
sobota – wsp świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bp i dr Kościoła
niedziela – wsp Najświętszego Imienia Jezus

3. W najbliższy czwartek, tj. 31 XII przypada ostatni dzień Roku Pańskiego 2020. Za wstawiennictwem św Papieża Sylwestra I o godz: 16:30 odprawimy uroczyste nieszpory na zakończenie Starego Roku, a o godz 17:00 Eucharystię dziękczynną za otrzymane łaski w mijającym roku. Podsumujemy kończący się rok 2020. W piątek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, jest to pierwszy dzień Nowego Roku i 54 Światowy Dzień Modlitwy o Pokój dla Świata. Msze św. będą sprawowane o godz: 8:00, 11:00 i 16:00. W tym dniu przypada 9 rocznica śmierci ś.p. Księdza Prałata Stanisława Mszala. W czasie Mszy św. o godz: 11:00 będziemy polecać Jego Osobę Miłosierdziu Bożemu i prosić o łaski dla Niego. Wraz z Nowym Rokiem w każdej parafii rozpoczynała się tradycyjna wizyta duszpasterska, czyli tzw. „kolęda”. Z uwagi na panującą pandemię jej forma została w tym roku zmieniona. Z poszczególnych rejonów kolędowych będą w poszczególne dni proszeni przedstawiciele rodzin o przybycie do kościoła parafialnego na specjalne Msze św. o godz: 18:00 w czasie których będziemy się modlić o dar Błogosławieństwa Bożego dla rodzin z danego rejonu. Jednocześnie przedstawiciele rodzin na zakończenie Eucharystii odbiorą materiały liturgiczne do przeżycia w domu nabożeństwa rodzinnego „O dar Błogosławieństwa Bożego dla danego domu w Nowym Roku Pańskim”. Wszystkie szczegóły związane z terminem wyżej wymienionych Mszy św. będą podane do wiadomości w niedzielę 3 stycznia 2021 roku. Jeżeli jakaś rodzina wyrazi chęć zaproszenia kapłana z indywidualną wizytą duszpasterską może to uczynić uzgadniając taką wizytę z danym duszpasterzem. W najbliższą sobotę 2 stycznia 2021 od godz: 16:15 do 17:00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona ze spowiedzią comiesięczną z okazji pierwszego piątku miesiąca. Po niej Eucharystia w czasie której uczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny z racji pierwszej soboty miesiąca. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca a na Mszy św. o godz: 8:00 zmiana tajemnic różańcowych. Przypominam o zachowaniu i przestrzeganiu przepisów sanitarnych dotyczących pandemii. Z uwagi na zmieniające się warunki atmosferyczne i pojawiający się śnieg bardzo proszę o ostrożne poruszanie się na parkingu kościelnym i w pobliżu kościoła parafialnego. 


Z okazji Nowego Roku Pańskiego 2021 niech Dobry Bóg obdarzy potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem wszystkie rodziny z naszej parafii.
Życzy Ksiądz Proboszcz


Intencje Mszalne 28 XII 2020 – 3 I 2021r


Poniedziałek 28 XII

17:00 O błog Boże i zdrowie dla członków rodziny

Wtorek 29 XII

07:00 + Emilia Rejdych – od Janiny Sojka z rodziną

Środa 30 XII

17:00 + Emilia Rejdych – od sąsiadów z ul. Zachodniej

Czwartek 31 XII

16:30 Nieszpory na zakończenie Starego Roku

17:00 + Emilia Rejdych - od koleżanek z pracy z GS-u Trzebinia

Piątek 1 I

8:00 + Mieczysław Rączka – od rodziny Wójcików

11:00 + Ks. Prałat Stanisław Mszal

16:00 + Przemysław Nowak – od chrzestnego z rodziną

Sobota 2 I

17:00 + Przemysław Nowak – od siostry Urszuli z mężem i rodziną

Niedziela 3 I

8:00 + Przemysław Nowak – od Józefa i Krystyny Kozińskich

11:00 + Janina Malczyk – od córki z mężem


16:00 + Wiesław Chechelski, Grażyna siostra, rodzice i teściowie   


Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela adwentu 20 XII 2020 r.

1. Dobiega końca okres adwentu. W Dniu dzisiejszym przeżywamy IV niedzielę adwentu. Modlimy się o dar godnego przeżywania zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w naszych rodzinach.

2.W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

poniedziałek – wsp św. Piotra Kanizjusza
czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia
piątek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego
sobota – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
niedziela – Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

3. W czwartek przypada Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Dla nas chrześcijan jest to dzień i noc szczególnie poświęcona rozważaniu tajemnicy przyjścia na świat naszego Zbawiciela. W tym dniu każdy uczeń Chrystusa powinien:

- zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
- pomyśleć o darze pojednania z bliźnimi,
- wieczerzę wigilijną rozpocząć o wspólnej modlitwy oraz refleksji nad ewangelią Narodzenia Pańskiego
- pamiętać o łamaniu się opłatkiem, kolędowaniu i pasterce.

Jak co roku składka z pasterki jest przeznaczona na fundusz S.O.S. czyli Obrony Życia Poczętego. Pasterka jak co roku o godz. 24 zapraszam do uczestnictwa w niej z poszanowaniem przepisów sanitarnych związanych z pandemią. Na stoliku przed zegarem kościelnym zostały umieszczone życzenia wigilijne połączone z modlitwami przy wigilijnym stole do zabrania po jednym egzemplarzu dla rodziny.

W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o godz: 8:00, 11:00 i 16:00. W święto św. Szczepana Msze św. również będą sprawowane o godz: 8:00, 11:00 i 16:00. Przyszła niedziela to święto Świętej Rodziny Maryi, Jezusa i Józefa. W czasie liturgii tych Mszy św. będziemy się modlić w intencji naszych rodzin chrześcijańskich, aby czerpały wzór do życia rodzinnego z postawy Świętej Rodziny z Nazaretu. Naszą modlitwą obejmiemy również każde poczęte życie ludzkie. Przypominam o zachowanie wszelkich przepisów sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa. Za tydzień zostaną podane uwagi związane z tzw. wizytą duszpasterską w naszych rodzinach. W najbliższy poniedziałek, tj. 21 XII roraty będą sprawowane o godz: 7:00 z uwagi na przygotowanie świątyni do Uroczystości Bożego Narodzenia. Bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu w tym dniu od godz: 16:00. Spowiedź przedświąteczna w poniedziałek od godz: 8:00 do 9:30, we wtorek od 8:00 do 9:30, w środę od 16:00 do 17:00 i w czwartek od 8:00 do 9:30.                                    


Życzenia świąteczne

Gdy łamiemy się opłatkiem przy żłóbku Betlejemskim, gdy z radością w oczach składamy sobie życzenia, wtedy otwierają się nasze serca i lepiej rozumiemy, że droga do szczęścia - to droga przez  dobroć i miłość.

Tego radosnego odkrycia życzy przy żłobku Bożej Dzieciny dla wszystkich parafian ksiądz Proboszcz Janusz Rączka.  Intencje Mszalne – 21 XII do 27 XII 2020 r.


Poniedziałek 21 XII

7:00 + Maria Łabuzek – od chrześnicy z rodziną

Wtorek 22 XII

7:00 + Maria Łabuzek – od Kowalików z Poręby

Środa 23 XII

17:00 + Jan Matan, rodzice i teściowie

Czwartek 24 XII Wigilia

7:00 + Maria Łabuzek – od Elżbiety i Józefa Luberdów

24:00 Pasterka – O błog. Bożej Dzieciny dla wszystkich rodzin z naszej parafii

Piątek 25 XII Uroczystość Bożego Narodzenia

8:00 + Władysław Jamrozik, 3 r. śm. i syn Andrzej

11:00 + Henryk Bartosik, rodzice i teściowie

16:00 + Mieczysław Rączka – od najbliższych z rodziny

Sobota 26 XII Św Szczepana

8:00 + Maria i Józef Żabówka, synowa Mariola, Maria i Sebastian Kołodziejczyk,    Waldemar Walesch

11:00 1. + Józef Szczypta, rodzice, teściowie Jan i Henryk

2. + Szczepan Rejdych i Agnieszka żona

16:00 + Tadeusz Surowiec, Aniela – żona, ich rodzice, Marian syn

Niedziela 27 XII

8:00 + Maria Łabuzek – od rodziny Małysów z Łętowni

11:00 Rezerwacja

16:00 + Józefa Feliksiak – od Księdza proboszcza             
Ogłoszenia Duszpasterskie

III Niedziela adwentu – 13 XII 2020 r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy III niedzielę adwentu. Liturgia Kościoła nazywa ją krótko „Gaudete” czyli dniem wielkiej radości. Radość ta płynie z bliskości przychodzącego Zbawiciela. Módlmy się wspólnie o dobre owoce trwającego adwentu w całym Kościele.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie czcił:

poniedziałek – wsp św. Jana od Krzyża, kapłana i dr Kościoła

piątek – Dzień uczczenia Bożego Miłosierdzia

3. W trzecim tygodniu adwentu przypadają kwartalne dni modlitwy o życie chrześcijańskie rodzin. Jak w każdym tygodniu adwentowym roraty są sprawowane codziennie o godz 17:00 z wyjątkiem wtorku – o godz: 7:00 oraz w niedzielę adwentowe o godz 8:00. W czasie rorat będziemy się modlili o godne przygotowanie chrześcijańskie do przeżywania zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego w naszych rodzinach. Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa nie będzie sprawowana spowiedź adwentowa w sposób tradycyjny, z uwagi na przepisy sanitarne. W naszej parafii będzie możliwość indywidualnej spowiedzi adwentowej w każdy czwartek, piątek, sobotę przed roratami w godz: od 16:00 do 17:00. W niedziele adwentowe natomiast na pół godziny przed Mszą św. o godz: 8:00, 11:00 i 16:00. W czwartą niedzielę adwentu będą podane następne terminy spowiedzi adwentowej przed świętami Bożego Narodzenia. Bardzo proszę o dobre wykorzystanie czasu spowiedzi i nie odkładanie jej na ostatni dzień. Nadal istnieje możliwość zaopatrzenia się w świece wigilijne Caritasu na stół świąteczny celem wsparcia dzieci znajdujących się w trudnych warunkach materialnych pozbawionych ciepła domu rodzinnego. Wszystkim, którzy już zaangażowali się w to dzieło serdecznie dziękuję. W przyszłą niedzielę będę prosił o pomoc w przygotowaniu naszej świątyni do uroczystości Bożego Narodzenia. Zmieniają się warunki pogodowe, pojawił się śnieg, dlatego proszę o zachowanie bezpieczeństwa poruszania się na parkingu i przy naszej świątyni parafialnej. Prasa katolicka jest do odebrania przy wyjściu z naszej świątyni. Warto z niej korzystać aby lepiej widzieć co dzieje się w świecie, w Kościele i w naszej Ojczyźnie.                                      

Intencje Mszalne 14 XII – 20 XII 2020 r.


Poniedziałek 14 XII

17:00 + Józefa Feliksiak – od rodzin Halembów i Smyrów

Wtorek 15 XII

7:00 + Maria Łabuzek – od Zofii i Jana Galów z Podczerowonego

Środa 16 XII

17:00 + Maria Łabuzek – od Moniki i Jacka Sarniak z Jabłonki

Czwartek 17 XII

17:00 + Maria Łabuzek – od Anny i Emila Stasik z Spytkowic

Piątek 18 XII

17:00 + Maria Łabuzek – od Sylwii i Jakuba Kaczmarczyk

Sobota 19 XII

17:00 + Maria Łabuzek – od Agaty i Mateusza Stasik z Rabki

Niedziela 20 XII

8:00 O błog. Boże w 40 r. ur dla męża – od żony i córki

11:00 + Maria Łabuzek – od Agaty i Adama Mazurów z rodziną


16:00 + Stanisława Żak, Józef mąż i rodzice   


Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela adwentu – 6 XII 2020 r.

1. W ostatnią niedzielę rozpoczęliśmy przeżywać nowy rok liturgiczny. Dziś przypada II niedziela adwentu, a zarazem Dzień Modlitwy i Solidarności z Kościołem nauczającym na Wschodzie w byłych republikach sowieckich. W tych dniach modlimy się szczególnie o pokój dla Białorusi. Jeżeli ktoś pranie wesprzeć materialnie Kościół na Wschodzie może przekazać środki materialne na konto Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Episkopacie Polski. Numer konta umieszczono na specjalnym plakacie w gablocie.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

poniedziałek – wsp św. Ambrożego, bp i dr Kościoła
wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
środa – wsp św. Jana Diego
czwartek – wsp N.M.P. Loretańskiej
piątek – wsp św. Damazego I, papieża
sobota – wsp N.M.P. z Guadalupe
niedziela – wsp św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

3.W dniu dzisiejszym z racji pierwszej niedzieli m-ca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz: 8:00 zmiana tajemnic różańcowych. W tym tygodniu w piątek to jest 11 XII b.r. od godz: 9:00 odbędzie się przedświąteczny objazd chorych w naszej parafii. Jeśli ktoś chce zgłosić chorych do odwiedzin poza pierwszym piątkiem, to proszę o kontakt, jak również w przypadku przełożenia wizyty na inny czas. W dalszym ciągu zapraszam do wspólnego uczestnictwa w nabożeństwach roratnich wszystkich parafian starszych i młodszych. Trzeba nam znaleźć czas na spotkanie z Maryją.

4. Już wiadomo że zgodnie z zarządzeniem władz kościelnych naszej Archidiecezji oraz władz sanitarnych nie można przeprowadzać spowiedzi adwentowej w formie tradycyjnej dlatego też zapraszam do spowiedzi indywidualnej w każdy czwartek, piątek i sobotę przed roratami od godz: 16:00. Również będzie można wyspowiadać się pół godziny przed każdą Mszą św. niedzielną. Bardzo proszę nie przychodzić w ostatniej chwili przed Mszą św. do spowiedzi. W najbliższym czasie przed świętami będą podane do wiadomości informacje dotyczące kolędy w naszej parafii z uwzględnieniem obostrzeń związanych z pandemią. Caritas naszej archidiecezji zachęca jak co roku do nabywania świec wigilijnych na stół świąteczny. Koszt takiej świecy to 7 zł za sztukę. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy po raz kolejny włączą się w to dzieło pomocy charytatywnej ubogim dzieciom. Przy wyjściu z kościoła można odebrać prasę katolicką to znaczy: Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz nowego Stasia.


          Intencje Mszalne 7 XII – 13 XII 2020 r.Poniedziałek 7 XII

17:00 + Maria Łabuzek – od Barbary i Zbigniewa Kania z Łętowni

Wtorek 8 XII Niepokalane Poczęcie N.M.P.

17:00 + Maria Łabuzek – od Moniki Bielak z Podczerwonego

Środa 9 XII

17:00 + Maria Łabuzek – od Józefa i Marii Styrczula

Czwartek 10 XII

17:00 + Maria Łabuzek – od Alicji i Bogusława Lelek

Piątek 11 XII

17:00 + Maria Łabuzek – od Janiny i Piotra Marusarz

Sobota 12 XII

17:00 + Maria Łabuzek – od Grażyny i Wojciecha Jarończyk

Niedziela 13 XII

8:00 Rezerwacja

11:00 + Józef Kasprzyk, rodzice, teściowie i zmarli z rodziny

16:00 + Augustyn Pacewicz                             


Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela adwentu – 29 XI 2020 r.

1. Liturgią pierwszej niedzieli adwentu zaczynamy przeżywanie nowego roku liturgicznego. Hasłem tego roku liturgicznego są słowa: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Adwent jest dla ucznia chrystusowego wyjątkowym czasem, którym przypomina on sobie dar pierwszego przyjścia na Ziemię Chrystusa jako Zbawiciela. Jednocześnie rozważa zapowiedź Jego powtórnego przyjścia na Ziemię przy końcu czasów.

2. W pierwszym tygodniu adwentu Kościół będzie wspominał:

poniedziałek – święto św. Andrzeja, apostoła
środa – wsp bł. Rafał Chylińskiego, kapłana
czwartek – wsp św. Franciszka Ksawerego, kapłana
piątek – wsp św. Barbary, dziewicy i męczennicy
niedziela – wsp św. Mikołaja, biskupa

3. Dziś pierwsza niedziela adwentu, nasz metropolita Abp Marek Jędraszewski kieruje do nas swój list pasterski. W okresie adwentu nasza polska tradycja przypomina nam o uczestnictwie w nabożeństwach adwentowych zwanych „Roratami”. Zapraszam wszystkich parafian do czynnego udziału w tych maryjnych nabożeństwach. Będą one sprawowane codziennie o godz: 17:00 z wyjątkiem wtorku o godz: 7:00 i niedzieli o godz 8:00. Razem z Maryją i św. Józefem przygotowujmy nasze rodziny na przyjście Zbawiciela.

4. W tym tygodniu przypada liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Z tej okazji zapraszam wszystkich którzy pracowali i pracują nadal w górnictwie na uroczystą Mszę św. ku czci ich patronki w piątek o godz: 10:00. Będziemy się modlić o łaski potrzebne dla pracujących w górnictwie i tych którzy odeszli już do wieczności. W tym tygodniu przypada I-y czwartek, piątek i sobota m-ca. W czwartek będziemy się modlić o dar nowych powołań do stany kapłańskiego i zakonnego. Natomiast w piątek nie będzie objazdu chorych, zostaje on przesunięty na okres przedświąteczny, za tydzień podam termin objazdu chorych. Natomiast w piątek o godz 16:00 do 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź sakramentalna, a następnie roraty. Na zakończenie spowiedzi odmówimy litanię ku czci Serca Jezusowego. W sobotę w czasie rorat uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz: 8:00 zmiana tajemnic różańca świętego. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W dniu dzisiejszym na pierwszych roratach zostają poświęcone opłatki wigilijne, które można nabywać u Pana Jerzego organisty. Bardzo proszę skorzystać z tej okazji. Od pierwszej niedzieli adwentu są sprawowane przed poszczególnymi mszami świętymi nowe wypominki roczne za zmarłych. Bardzo proszę o kontakt gdyby pojawiły się jakieś nieścisłości. Pragnę podziękować tej osobie która wykonała winiec adwentowy do naszego kościoła oraz tym osobom, które zmieniały wystrój naszych ołtarzy. Bardzo proszę o pomoc w usuwaniu igieł z modrzewi, które zanieczyściły część parkingu kościelnego. Zachęcam do czytani prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Niedzieli znajduje się płyta CD z nagraniem Ogólnopolskich Rekolekcji związanych z adwentowym oddaniem się Panu Jezusowi przez Maryję.

Warto z tego skorzystać !   


Intencje Mszalne 30 XI – 6 XII 2020 r.


Poniedziałek 30 XI

17:00 + Józefa Feliksiak – od Barbary Starowicz z rodziną

Wtorek 1 XII

7:00 + Emilia Rejdych – od dzieci

Środa 2 XII

17:00 + Józefa Feliksiak – od Karoliny Smółki z rodziną

Czwartek 3 XII

17:00 + Maria Łabuzek – od rodziny Piosków

Piątek 4 XII

10:00 O błog. Boże i potrzebne łaski dla górników i ich rodzin, oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych z rodzin górniczych

17:00 + Maria Łabuzek – od Edyty, Pawła, Wiktorii Frydel

Sobota 5 XII

17:00 + Maria Łabuzek – od Marii i Stanisława Jopek

Niedziela 6 XII

8:00 + Aleksandra Papiernik, mama – 9 r. śm.

11:00 W kolejną rocznicę urodzin córki i 10 r. ur. wnuczki o błog Boże i potrzebne łaski


16:00 + Jan Kasprzyk – 25 r. śm. i Krzysztof syn w 1 r. śm.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Chrystusa Króla - 22.XI 2020 r

1.Kościół w dniu dzisiejszym przeżywa radosną Uroczystość Chrystusa Króla . W Jego osobie odnajdujemy z woli Trójcy Świętej Pana i Sędziego całej rzeczywistości stworzonej. Dziękujemy Mu za dar naszego życia i zbawienia , którego dokonał na Krzyżu.

2. W tym tygodniu Kościół będzie czcił :

poniedziałek – wsp św. Klemensa I , papieża
wtorek – wsp świętych męczenników Andrzeja Dung –Lac i jego Towarzyszy
środa – wsp św. Katarzyny Aleksandryjskiej dziewicy i męczennicy .

3. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy szczególny dzień ponowienia Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za naszego Króla . Uroczystość ta kończy obecny rok liturgiczny . Od niedzieli 29.XI rozpoczynamy nowy rok liturgiczny . Wchodzimy w Adwent, czyli liturgiczny okres przygotowania do przeżywania Narodzeni Pańskiego. Pierwsze roraty w niedzielę o godz: 8.00 .Wszystkie szczegóły związane z roratami podam za tydzień . 

4. Tydzień temu przedstawiciele naszej rady parafialnej gromadzili środki potrzebne do prac remontowych , zebrano 2400 zł. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom. W dniu dzisiejszym na zakończenie Mszy św. o godz: 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odśpiewaniem uroczystego Te Deum, po ponowieniu aktu zawierzenia świata Chrystusowi Królowi. Od pierwszej niedzieli adwentu będziemy polecać Bogu w nowych wypominkach naszych zmarłych. Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z kościoła parafialnego. Pragnę również podziękować tym osobom, które w ostatni piątek pomagały przy porządkowaniu naszego parkingu kościelnego. 


Intencje Mszalne 23 XI – 29 XI 2020 r.


Poniedziałek 23 XI

17:00 + Maria Łabuzek – od OSP Podczerwone

Wtorek 24 XI

7:00 + Maria Łabuzek – od rodziny Posków z Łętowni

Środa 25 XI

17:00 + Przemysław Nowak – od rodziny Pacławskich z ojcem Krzysztofem

Czwartek 26 XI

17:00 + Przemysław Nowak – od Pawła

Piątek 27 XI

17:00 + Przemysław Nowak – od rodziny Okoczuków

Sobota 28 XI

17:00 + Stanisław Bartosik – od żony

Niedziela 29 XI

8:00 + Mieczysław Rączka – od Janusza Krzyworzeki z rodziną

11:00 + Krystyna Król


16:00 + Józef, Kazimiera Płonka i Wiesław zięć  


Ogłoszenia Duszpasterskie

XXXII Niedziela zwykła 8 XI 2020 r.

1. W liturgii Kościoła przeżywamy już XXXII niedzielę zwykłą roku kościelnego. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Darem modlitwy wspieramy tych naszych braci Chrześcijan którzy na różny sposób są prześladowani tylko dlatego, że znają Jezusa i chcą się kierować w życiu jego prawem. Nawet w chrześcijańskiej Europie wielu ludzi wierzących podlega dyskryminacji.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
wtorek – wsp św. Leona Wielkiego, papieża i dr Kościoła
środa – wsp św. Marcina z Tours, bp , nasz święto Odzyskania Niepodległości
czwartek – św. Jozafata, bp i męczennika 
piątek – wsp. św. męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna
niedziela – IV Światowy Dzień Ubogich

3. W najbliższą środę będziemy przeżywali narodowe święto Odzyskania Niepodległości. Podczas Mszy świętych o godz: 8:00 i 11:00 będziemy wspólnie się modlić w intencji naszej Ojczyzny o szczególne dla niej błogosławieństwo i potrzebne łaski. W związku z rozwijającą się pandemią koronawirusa weszły w życie nowe rozporządzenia sanitarne. Zgodnie z tymi rozporządzeniami w naszych świątyniach może przebywać 1 osoba na 15 m2 W związku z tym w każdej Eucharystii może wziąć jednorazowo w naszej świątyni 40 osób. Bardzo proszę o przestrzeganie wszelkich przepisów sanitarnych związanych z noszeniem maseczki i używaniem płynów dezynfekcyjnych oraz o zachowanie odpowiedniej odległości od siebie. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca listopada a więc nasza Rada Parafialna będzie gromadziła środki potrzebne do bieżących prac remontowych. Wszystkim którzy się zaangażują w to dzieło serdecznie dziękuję za okazaną pomoc. Przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka czyli Gość Niedzielny i Niedziela, oraz nowy numer Stasia dla najmłodszych. Zachęcam do sięgania po prasę katolicką. 


Intencje Mszalne 9 XI – 15 XI 2020 r.


Poniedziałek 9 XI

17:00 + Maria Łabuzek – od Stanisława i Ludwiny Styrczula z Podczerwonego

Wtorek 10 XI

17:00 + Maria Łabuzek – od Bogusi Ledworuch z Podszkla

Środa 11 XI

8:00 + Władysław Wójcik, 2 r. śm.

11:00 + Mirosław Gąsior, 10 r. śm.
W tym dniu modlimy się na Mszach również w intencji Ojczyzny

Czwartek 12 XI

17:00 + Maria Łabuzek – od członkiń róży różańcowej z Podczerwonego

Piątek 13 XI

17:00 + Maria Łabuzek – od Michaliny Lei z Podczerwonego

Sobota 14 XI

17:00 + Maria Łabuzek – od Związku Podhalan – Podczerwonego Koniówka

Niedziela 15 XI

8:00 + Daniel Gąsior, rodzice i dziadkowie

11:00 + Maria Łabuzek – od Janiny i Józefa Iwan z Podczerwonego


16:00 + Stefania Kasprzyk, mąż Benedykt, Zdzisław Rejdych i Jan Siejka


Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość Wszystkich Świętych 1 XI 2020 r.

 1. W  dniu dzisiejszym Kościół przeżywa Uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękujemy Dobremu Bogu za dar naszego osobistego powołania do świętości. Uczymy się od naszych patronów jak dawać świadectwo w swoim życiu o miłości Chrystusa do człowieka.

2. Kościół w tym tygodniu będzie przeżywał:

poniedziałek – wsp Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny
wtorek – wsp św. Marcina de Porres, zakonnika 
środa – wsp św. Karola Boromeusza, biskupa
niedziela – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

3. W Uroczystość Wszystkich Świętych w naszej parafii Msze św są sprawowane o godz: 8:00, 11:00 i o godz: 15:00 wraz z nabożeństwem wypominkowym. Zgodnie z zarządzeniem rządowym i kościelnym nie ma Mszy św. na cmentarzach, które z uwagi na wzrastającą pandemię pozostają zamknięte aż do 2 XI, czyli Dnia Zadusznego. Gromadząc się w naszych świątyniach z jednej strony dziękujemy za powołanie do świętości a z drugiej polecamy w naszych wspólnych modlitwach Miłosierdziu Bożemu naszych drogich zmarłych. W Dzień Zaduszny 2 XI w naszej parafii Msze św. będą sprawowane o godz: 7:00, 8:00 i o godz: 17:00 w kościele parafialnym. Przed tą Mszą św. o godz: 16:30 weźmiemy udział w nabożeństwie wypominkowym w intencji naszych zmarłych. Nie będzie więc Mszy św. w kaplicy cmentarnej o godz: 16:00 z uwagi na zarządzenia sanitarne. Penitencjaria Apostolska w Rzymie na prośbę Ojca Świętego Franciszka ustanowiła możliwość zyskania odpustu zupełnego za zmarłych przez cały okres miesiąca listopada pod określonymi warunkami.

4. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. W I-szy czwartek o godz: 16:30 weźmiemy udział w nabożeństwie wypominkowym, a w czasie wieczornej Eucharystii będziemy się modlić za kapłanów i w intencji nowych powołań. W I-szy piątek miesiąca z uwagi na przepisy sanitarne nie będzie odwiedzin chorych w naszych domach. Natomiast od godz: 16:15 do 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona ze spowiedzią. W I-szą sobotę miesiąca na Mszy św. o godz: 17:00 uczcimy Niepokalane Serce Maryi i weźmiemy udział po Mszy św. w nabożeństwie maryjnym. Za tydzień przypada I-sza niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz: 8:00 zmiana tajemnic różańca świętego. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym osobom, które przez cały miesiąc październik brały systematyczny udział w nabożeństwach różańcowych. Prasa katolicka do odebrania przy wyjściu.


Intencje Mszalne 2 XI – 8 XI 2020 r.


Poniedziałek 2 XI - Dzień Zaduszny

7:00 + Mieczysław Rączka i zmarli z rodziny

8:00 + Maria Łabuzek – od rady rodziców z Podczerwonego

17:00 + Alfred Gąsior i zmarli z naszej parafii

Wtorek 3 XI

7:00 + Maria Łabuzek – od Beaty i Władysława Lei

Środa 4 XI

17:00 + Maria Łabuzek – od Bernadetty i Kazimierza Hajnos

Czwartek 5 XI

17:00 + Maria Łabuzek – od Jana Toczka z Podczerwonego

Piątek 6 XI

17:00 + Maria Łabuzek – od siostry Nulli i Maksymiliany

Sobota 7 XI

17:00 + Stanisława Gąsior i Władysław – mąż

Niedziela 8 XI

8:00 + Maria Kasprzyk, Wojciech – mąż, Jan – syn, ich rodzice Józef, Emlia, Jan

11:00 + Tadeusz Kłeczek, 15 r. śm. Rodzice: Stanisław i Janina

16:00 + Waleria Kot i Piotr – mąż, córka Felicja


 

DEKRET

 

W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19,

odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad,

przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.

 

Do niniejszej Penitencjarii Apostolskiej dotarło wiele próśb Świętych Pasterzy, aby w tym roku, z powodu epidemii COVID-19, zmieniono pobożne dzieła w celu uzyskania odpustów zupełnych dla dusz czyśćcowych, które można uzyskiwać zgodnie z normą „Wykazu odpustów” (nad. 29, § 1). Dlatego Penitencjaria Apostolska, na mocy specjalnego polecenia Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, chętnie ustanawia i określa, że w tym roku, aby uniknąć zgromadzeń, tam, gdzie są one zakazane:

a.- Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.

b- Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

 

Aby ten dostęp do łaski Bożej, udzielanej władzą kluczy Kościoła, stawał się łatwiejszy ze względu na miłosierdzie duszpasterskie, niniejsza Penitencjaria gorąco prosi, aby wszyscy kapłani posiadający odpowiednie uprawnienia, oddali się z gorliwością i wielkodusznością celebracji Sakramentu Pokuty i udzielali Komunii Świętej chorym.

 

Niemniej, jeśli chodzi o warunki duchowe dla uzyskania odpustu zupełnego, nadal obowiązują wcześniej wydane wskazania zawarte w „Nocie odnośnie sakramentu pojednania w obecnej sytuacji pandemii”.

 

Wreszcie, ponieważ dusze czyścowe wspierane są wstawiennictwem wiernych, szczególnie zaś miłą Bogu ofiarą ołtarza (por. Sob. Tryd. Sesja XXV, Dekret o czyśćcu), gorąco zaleca się wszystkim kapłanom trzykrotne odprawianie Mszy św. w dniu Wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, zgodnie z Konstytucją Apostolską „IncruentumAltaris”, wydaną przez czcigodnej pamięci papieża Benedykta XV w dn. 10 sierpnia 1915 roku.

 

Niniejszy dekret jest ważny przez cały listopad. Bez względu na jakiekolwiek przeciwne zarządzenia.


W Rzymie, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, 22 października 2020 roku, we wspomnienie św. Jana Pawła II.

 

Mauro Kard. Piacenza

Penitencjarz Większy

 

Ks. prał. Krzysztof Nykiel

Regens


APEL

RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

W SPRAWIE OCHRONY ŻYCIA I POKOJU SPOŁECZNEGO

 

           

1. Dzisiaj, kiedy przez nasz kraj przetacza się fala ulicznych protestów, Papież Franciszek w czasie audiencji ogólnej skierował ważne i znaczące słowa do Polaków. Przypomniał w nich św. Jana Pawła II, który „zawsze wzywał do szczególnej miłości wobec słabych i bezbronnych, i do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci”. Słowa te wpisują się w nieustanne wołanie Kościoła o ochronę, także prawną, życia każdego człowieka, również nienarodzonego, zgodnie z przykazaniem „Nie zabijaj”.

2. Papież Franciszek prosił dzisiaj Boga, „aby obudził w sercach wszystkich szacunek dla życia naszych braci, zwłaszcza najsłabszych i bezbronnych, i dał siłę tym, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, także wtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości”. Przykazanie miłości nakłada na nas ważny obowiązek troski, pomocy i ochrony, której potrzebują matki i rodziny przyjmujące i wychowujące chore dzieci. Dziękujemy wszystkim wspólnotom i instytucjom, które od lat to robią i zwracamy się z apelem do parafii, ruchów katolickich i innych organizacji kościelnych, o podejmowanie konkretnych inicjatyw wychodzących naprzeciw tym, którzy takiej pomocy, tak indywidualnej, jak i instytucjonalnej, potrzebują i będą potrzebować. Kościół zawsze będzie opowiadał się za życiem i wspierał chroniące je inicjatywy.

3. Z wielkim bólem obserwujemy eskalację napięcia społecznego i agresji. Niepokojem napawają również wulgarny język, którym posługuje się część protestujących, niszczenie mienia społecznego, przypadki dewastacji kościołów, profanacji miejsc świętych czy uniemożliwianie sprawowania w nich liturgii. Wzywamy wszystkich do podjęcia rzeczowego dialogu społecznego, do wyrażania poglądów bez użycia przemocy i do poszanowania godności każdego człowieka. Polityków i wszystkich uczestników debaty społecznej prosimy, w tym dramatycznej czasie, o dogłębne analizowanie przyczyn zaistniałej sytuacji i szukanie dróg wyjścia w duchu prawdy i dobra wspólnego, bez instrumentalizowania spraw wiary i Kościoła.

Dziękujemy duszpasterzom i wszystkim wiernym świeckim, którzy odważnie stają w obronie swoich kościołów. Nikt nie potrafi lepiej obronić Kościoła i obiektów sakralnych niż wspólnota wierzących. Dziękujemy także służbom porządkowym. Kościół chce pozostać otwarty dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich przynależności w życiu społecznym i politycznym.

4. Przeżywamy jednocześnie bardzo trudny czas obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. To ogromne wyzwanie dla nas wszystkich. W imię troski o bezpieczeństwo i zdrowie niezmiennie apelujemy o solidarność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Wyrażamy wdzięczność wszystkim służbom medycznym za ich pracę i heroiczne poświęcenie.

5. Prosimy również wszystkich wierzących o post, jałmużnę i modlitwę o pokój społeczny, w intencji ochrony życia, zakończenia trwającego kryzysu, a także o ustanie rozwijającej się pandemii. Przekazujemy tekst modlitwy przygotowanej na ten czas.

 

Wszystkim rodakom z serca błogosławimy.

 

Członkowie Rady Stałej
Konferencji Episkopatu Polski

 
Ogłoszenia Duszpasterskie

XXX Niedziela zwykła 25 X 2020 r.


1. W dniu dzisiejszym przypada w liturgii Rocznica Poświęcenia własnej świątyni. Wyrażamy naszą wdzięczność wobec Pana Boga za dar naszej świątyni parafialnej, w której otrzymujemy tyle różnych łask Bożych.

2. Kościół w tym tygodniu będzie wspominał:

poniedziałek – wsp bł. Celiny Borzęckiej
środa – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza
niedziela – Uroczystość Wszystkich Świętych

3. W obecnym roku Uroczystość Wszystkich Świętych przypada za tydzień, czyli w niedzielę. Zgodnie z apelem ks Abp. Stanisława Gądeckiego – przewodniczącego Episkopatu Polski będzie ona miała nieco inny przebieg jak w ostatnich latach. W naszych parafiach zostają odwołane procesje liturgiczne na naszych cmentarzach. Zgodnie z wymogami sanitarnymi epidemii nasi Biskupi proszą o roztropność w nawiedzaniu grobów naszych bliskich na cmentarzach. Zalecają aby je rozłożyć w czasie przed i po Uroczystości Wszystkich Świętych. Niech ta Uroczystość będzie wypełniona gorącą modlitwą za naszych bliskich i pamięcią o nich. W naszej parafii w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte będą sprawowane wyłącznie w kościele parafialnym. Kaplica cmentarna będzie otwarta jedynie dla prywatnej modlitwy za zmarłych. Msze święte w Uroczystość Wszystkich Świętych odbędą się o godz: 8:00, 11:00 i 15:00 w miejsce Mszy św. na cmentarzu. Po Mszy św. o 15:00 będzie sprawowane nabożeństwo wypominkowe za zmarłych zgodnie liturgią tego dnia. Zapraszam do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwie zgodnie z przepisami sanitarnymi związanymi z pandemią. Pamiętajmy o zakładaniu maseczek, zachowywaniu odległości i korzystaniu z płynów dezynfekcyjnych. 2 XI w Dzień Zaduszny w naszej parafii Msze św. będą sprawowane o godz: 8:00 i o godz: 16:00 w kaplicy cmentarnej. Nie będzie Mszy św. o godz: 17:00 w kościele parafialnym. Naszych drogich zmarłych będziemy polecać Miłosierdziu Boga w czasie nabożeństw wypominkowych 1 XI po Mszy św. o godz: 15:00 i 2 XI w Dzień Zaduszny po Mszy św. o godz: 16:00 w kaplicy cmentarnej. Zachęcam do ofiarowania odpustów za zmarłych. Można je uzyskać we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny nawiedzając kościół lub kaplicę publiczną. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze Nasz i Wierzę, pomodlić się wg intencji Ojca Świętego i być w stanie łaski uświęcającej. W najbliższy piątek tj. 30 X od 16:00 do 16:30 będzie możliwość spowiedzi. Prasa katolicka jest do odebrania przy wyjściu z kościoła.


Intencje Mszalne 26 X – 2 XI 2020 r.


Poniedziałek 26 X

17:00 + Maria Łabuzek – od Danuty i Jana Skorupy

Wtorek 27 X

17:00 + Maria Łabuzek - od Danuty i Jana Skorupy

Środa 28 X

17:00 + Maria Łabuzek – od scholi z Podczerwonego

Czwartek 29 X

17:00 + Maria Łabuzek – od scholi z Podczerwonego

Piątek 30 X

17:00 + Maria Łabuzek

Sobota 31 X

17:00  + Jolanta Ratuschny

Niedziela 1 XI Uroczystość Wszystkich Świętych

8:00 + Krzysztof Bolech, 3 r. śm.

11:00 + Maria Łabuzek – od nauczycieli i pracowników szkoły z Podczerwonego

15:00 + Ks. prałat Stanisław Mszal oraz zmarli parafianie

Poniedziałek 2 XI Dzień Zaduszny

8:00 + Maria Łabuzek – od Rady Rodziców

W kaplicy cmentarnej:

16:00 + Alfred Gąsior i zmarli z naszej parafii w ostatnim rokuOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.X 2020 r


1.Wraz z całym Kościołem przeżywamy XXIX niedzielę zwykłą. Jest to Światowy Dzień Misyjny. Hasłem tego dnia są słowa : Oto ja, poślij mnie „. Jednoczymy się we wspólnej modlitwie z Papieżem Franciszkiem w intencjach misyjnych .

2. Kościół w najbliższych dniach będzie czcił :

poniedziałek - wsp bł. Jerzego Popiełuszki , kapłana
wtorek – wsp św. Jana Kantego ,kapłana patrona archidiecezji krakowskiej
czwartek – wsp św. Jana Pawła II , Papieża
piątek – wsp św. Józefa Bilczewskiego , biskupa
sobota – wsp św. Antoniego Marii Clareta , biskupa
niedziela – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego .

3. Ojciec Święty Franciszek kieruje do nas swoje Orędzie na Światowy Dzień Misyjny . W przyszłą niedzielę będziemy we wszystkich kościołach konsekrowanych obchodzić rocznicę ich poświęcenia. Na Mszy św. o godz: 11:00 odśpiewamy dziękczynne Te Deum za dar wszystkich naszych polskich świątyń katolickich. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Można zamawiać wypominki roczne, jednorazowe oraz listopadowe. Na stoliku przy prasie umieszczono druki do wypominek. Proszę aby pisać wyraźnie z podaniem godziny ich sprawowania. W dniu dzisiejszym przedstawiciele naszej rady parafialnej gromadzą środki potrzebne do prowadzenia prac remontowych w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Prace związane z pokryciem dachu na kaplicy w Centrum dobiegają końca. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają to dzieło.

4. W naszej archidiecezji zmieniają się warunki sanitarne dotyczące epidemii. Ks. Abp Marek Jędraszewski na podstawie kodeksu prawa kanonicznego udziela dyspensy od osobistego uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w świątyni, zwłaszcza dla ludzi w podeszłym wieku. Jednocześnie zaleca uczestnictwo we Mszy św. drogą przekazu telewizyjnego i radiowego. Niech to nie będzie okazją do lekceważenia obowiązku jaki nakłada trzecie przykazanie Boże na każdego wierzącego. Pamiętajmy że jesteśmy zobowiązani do noszenia maseczek sanitarnych na terenie kościoła parafialnego oraz do korzystania z płynów dezynfekcyjnych.


Intencje Mszalne 19 X – 25 X 2020 r.


Poniedziałek 19 X

17:00 + Przemysław Nowak – od Celiny z rodziną

Wtorek 20 X

17:00 + Przemysław Nowak – od pracowników sklepu w Psarach

Środa 21 X

17:00 + Maria Łabuzek – od Rady Parafialnej z Podczerwonego

Czwartek 22 X

17:00 + Maria Łabuzek – od róży różańcowej z Podczerwonego

Piątek 23 X

17:00 + Maria Łabuzek – od Marii Leii z Podczerwonego

Sobota 24 X

17:00 O błog. Boże w 4 r. ur. dla wnuka

Niedziela 25 X

8:00 + Władysław i Maria Chodaccy

11:00 + Gerhard Kotarski, 10 r. śm., Józefa – żona 1 r.ś m., synowie Edward i    Andrzej

16:00 + Rodzice, Dziadkowie i wszyscy zmarli z rodziny Paluchów i Matanów


OGŁOSZENIA DUSZPASERSKIE

XXVIII Niedziela zwykła - 11.X 2020 r

  1. W dniu dzisiejszym Kościół w naszej Ojczyźnie przeżywa XX Dzień Papieski pod hasłem :” TOTUS TUUS „ . Pragniemy w tym dniu podziękować Dobremu Bogu za dar wielkiego świętego Papieża Jana Pawła II . Modlimy się również o łaski potrzebne dla Ojca Świętego Franciszka .

2. Kościół w najbliższych dniach będzie wspominał :

poniedziałek – wsp bł. O Jana Beyzyma , kapłana
wtorek – bł. O. Honorata Kożmińskiego ,kapłana
środa – wsp św. Małgorzaty Marii Alacoqe , dziewicy
czwartek – wsp św.Teresy , od Jezusa , doktora Kościoła
piątek – wsp św. Jadwigi Śląskiej , kolejna rocznica wyboru
Kard. Karola Wojtyły na Papieża
sobota – wsp św. Ignacego Antiocheńskiego , bp i m
niedziela – wsp św. Łukasza , ewangelisty.

3. W tym tygodniu 16.X w piątek przypada 42 rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II . W dniu dzisiejszym wspieramy darem serca Fundacje „ Dzieło Nowego Tysiąclecia „ . Jest to żywy pomnik dla Jana Pawła II umożliwiający niesienie pomocy edukacyjnej młodzieży , która nie posiada środków na dalsze kształcenie . Wszystkim ofiarodawcą serdecznie dziękuje Święty Jan Paweł II przez całe swoje życie stawał w obronie świętości i nienaruszalności prawa do życia każdego człowieka . Ten fakt skłonił Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia do podjęcia „ NOWENNY ŻYCIA „ za wstawiennictwem Jana Pawła II . Nowennę rozpoczynamy 13.X a skończymy 21.X podczas nabożeństw różańcowych . Celem tej nowenny jest objęcie modlitwą sędziów Trybunału Konstytucyjnego , aby wydali orzeczenie zgodne z Prawem BOŻYM , które chroni życie ludzkie w okresie prenatalnym . Tę inicjatywę poparł Ks. Abp Marek Jędraszewski i wezwał całą archidiecezję do modlitwy w tej intencji. Treść nowenny została zawarta w specjalnej broszurze przygotowanej dla każdego wiernego . Za tydzień przypada III niedziel m-ca X . Odbędzie się składka remontowa w naszej parafii . W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św adoracja Najświętszego Sakramentu . Prasa katolicka do odebrania przy wyjściu z kościoła .


Intencje mszalne 12.10 - 18 . 10 2020 r


Poniedziałek – 12.10

17.00 + Maria Łabuzek – od Kowalczyków z Kościeliska

Wtorek – 13.10

17.00 + Maria Łabuzek – od Rady Parafialnej z Podczerwonego

Środa – 14.10

17.00 + Przemysław Nowak – od rodziców

Czwartek – 15.10

17.00 + Przemysław Nowak – od siostry Urszuli z rodz. i brata Tomasza

Piątek - 16.10

17.00 O potrzebne łaski dla członkiń róży p. Wandy Gąsior , ich rodzin i zmarłych z róży

18.00 O   zdrowie i błog Boże dla Bartosza i jego rodziców – od pracowników Ogrodomani

Sobota - 17.10

17.00 + Renata Rejdych – od róży p. Heleny Mendyk

Niedziela - 18.10

8.00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę N.M.P dla członków XII róży p. Wójcik .

11.00 O dar opieki N.M.P dla róży p. Heleny Mendyk i łaski zmarłych

16.00 + Anna i Józef Miłkowscy


Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła 4 X 2020 r.

 1. W  dniu dzisiejszym przypada XXVII niedziela zwykła roku kościelnego. Jest to jednocześnie wspomnienie św. Franciszka, patrona ekologów. Wraz z Ojcem Świętym modlimy się o zdrowe podejście do spraw ekologicznych na całym świecie.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie czcił:
poniedziałek – wsp św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy i apostołki Bożego Miłosierdzia
wtorek – wsp św. Brunona, kapłana
środa – wsp N.M.P. Różańcowej
piątek – wsp błog. Wincentego Kadłubka, biskupa
sobota – wsp błog. Angeli Truszkowskiej, dziewicy

3. Dziś pierwsza niedziela miesiąc października, z uwagi na list pasterski Episkopatu Polski dotyczący Dnia Papieskiego, nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz: 8:00 zmiana tajemnic różańcowych. We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej będziemy się modlić podczas nabożeństwa różańcowego o dar wspólnej modlitwy różańcowej w naszych rodzinach. W tym roku z uwagi na pandemię pielgrzymka różańcowa będzie przeniesiona na inny dogodny czas.

4. W naszej wspólnocie parafialnej nabożeństwo różańcowe jest sprawowane codziennie o godz. 16:30 przed Eucharystią, a w niedzielę i święta o godz: 15:30. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej świątyni. Za tydzień 11 X w niedzielę będziemy obchodzić w Polsce XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Jak co roku w tym dniu we wszystkich parafiach naszych będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz fundacji: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, aby pomóc zdolnej młodzieży polskiej, nieposiadającej wystarczających środków do dalszego kształcenia się. Również w tym dniu w naszej parafii będą poświęcone różańce do I-ej Komunii Świętej dla dzieci z klasy III na Mszy św. o godz: 11:00.

5. Tydzień temu przedstawiciele naszej Rady Parafialnej, którym dziękuję za pomoc, gromadzili środki potrzebne do prac remontowych prowadzonych przy kaplicy w Centrum, zebrano 3600 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję za życzliwość związaną z tą inwestycją. Wraz z poprawą warunków atmosferycznych będą kontynuowane prace związane z wymianą poszycia dachowego na kaplicy. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do odebrania prasa katolicka: „Gość niedzielny” i „Niedziela” oraz nowe miesięczniki dla dzieci „Staś” i „Promyczek dobra”. Warto nimi zainteresować nasze dzieci. Wszystkim życzę w nowym tygodniu wiele Łaski Bożej.Intencje Mszalne 5 X – 11 X 2020 r.


Poniedziałek 5 X

17:00 + Maria Łabuzek – od Ciężczaków z Podczerwonego

Wtorek 6 X

17:00 + Maria Łabuzek – od Renaty i Stefana Burdek

Środa 7 X

17:00 Rezerwacja

Czwartek 8 X

17:00 O Błog. Boże i zdrowie dla Pani Ireny Pałka

Piątek 9 X

17:00 + Maria Łabuzek – od Papieżów z Kościeliska

Sobota 10 X

10:00 O szybki powrót do zdrowia dla Bartosza - od
koleżanek i kolegów z klasy

17:00 O Błog. Boże dla małżonków i córeczki w 5 r. przyjęcia sakramentu małżeństwa

Niedziela 11 X

8:00 + Dziadkowie: Papierniki i Mendykowie

11:00 Jan i Maria Zielińscy i ich rodzice

16:00 + Stanisław Paluch, 23 r. śm, żona Maria i jego rodzice
Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła – 27 IX 2020 r.

 1. W  dniu dzisiejszym Kościół przeżywa XXVI niedzielę zwykłą. W nadchodzącym tygodniu wkraczamy w miesiąc październik. W liturgii Kościoła ten m-c jest poświęcony szczególnej czci N.M.P. poprzez różaniec. Razem z naszą Matką Maryją uwielbiajmy Dobrego Boga w modlitwie różańcowej, wypraszając potrzebne łaski dla Kościoła, dla Ojca Świętego Franciszka, dla naszej Ojczyzny i naszych polskich rodzin. Prośmy o przezwyciężenie pandemii koronawirusa oraz polecajmy w naszej modlitwie chorych i cierpiących.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie czcił:

poniedziałek – wsp św. Wacława, męczennika
wtorek – święto Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela
środa – wsp św. Hieronima, kapłana i dr. Kościoła
czwartek – wsp św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dr. Kościoła
piątek – wsp św. Aniołów Stróżów
niedziela – wsp św. Franciszka z Asyżu

3. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii, będą sprawowane w miesiącu październiku:
w tygodniu o godz: 16:30,
w niedzielę i święta od godz: 15:30.

Zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Kościół udziela odpustu zupełnego wszystkim wiernym którzy będą odmawiać różaniec w kościołach i kaplicach publicznych. Szczególnie to zaproszenie kieruję do dzieci z naszej szkoły podstawowej i do młodzieży z innych szkół ponadpodstawowych. Bardzo proszę rodziców i dziadków aby im w tym pomagali. Kto kocha Matkę Najświętszą często sięga po różaniec.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca października. W czwartek będziemy się modlić w czasie różańca za Ojca Świętego, Biskupów i Kapłanów oraz o dar nowych powołań do służby w Kościele. Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca od godz: 9:00 odwiedzę z Panem Jezusem naszych chorych w domach. Natomiast comiesięczna spowiedź będzie od godz: 16:00 do godz:17:00, a po niej Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca w czasie nabożeństwa różańcowego uczcimy Niepokalane Serce N.M.P., a po nim Eucharystia wynagradzająca za zniewagi czynione względem Matki Najświętszej. W najbliższą środę, tj. 30 IX zapraszam na Mszę św. rodziców dzieci z klasy III a po niej na krótkie spotkanie. Jak już informowałem w dniu dzisiejszym przedstawiciel naszej Rady Parafialnej gromadzą środki potrzebne do prac remontowych prowadzonych przy kaplicy w Centrum. Wszystkim którzy się w to dzieło zaangażowali serdecznie dziękuję. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i oprócz nich pierwszy numer nowego miesięcznika dla dzieci „Staś” w cenie 8 zł i „Promyczek dobra” w cenie 5 zł. Zachęcam do skorzystania z tej okazji.


  Intencje Mszalne - 28 IX – 4 X 2020 r.


Poniedziałek  28 IX

17:00 + Marian Kieres – od Janusza Nowakowskiego z Paryża

Wtorek 29 IX

7:00 + Mieczysław Rączka – od rodziny Jamrozików i Lasoniów z Ostrej Góry

Środa 30 IX

17:00 + Antoni Ziomek i Kazimiera żona

Czwartek 1 X

17:00 + Mieczysław Rączka – od 12 róży różańcowej Pani Wójcik

Piątek 2 X

17:00 + Jan Kasprzyk, rodzice: Maria i Wojciech

Sobota 3 X

17:00 + Mieczysław Rączka - od parafian

Niedziela 4 X

8:00 + Danuta i Stanisław Chmurka, rodzice, Bogdan syn

11:00 O błog. Bożej Łaski za przyczyną N.M.P. dla róży męskiej

16:00 Rezerwacja


Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela zwykła 20.09.2020r.

 1. W dniu dzisiejszym Kościół przeżywa XXV niedzielę zwykłą roku kościelnego. Nasz Wspólnota Parafialna obchodzi coroczne uroczystości odpustowe. Wyrażamy wspólnie naszą wdzięczność Panu Jezusowi Ukrzyżowanemu i Zmartwychwstałemu za dar opieki nad naszymi rodzinami.

2. W tym tygodniu Kościół wspomina:

poniedziałek – Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
wtorek – wsp bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
środa – wsp św. Ojca Pio z Pietreleciny, kapłana
sobota – wsp św. męczenników Kosmy i Damiana

3. Nasza wspólnota parafialna przeżywa uroczystości odpustowe, serdecznie dziękuję księdzu Markowi Rogieńskiemu ze zgromadzenia ks. Pallotynów za wygłoszenie Słowa Bożego i przewodniczenie sumie odpustowej. Bóg zapłać. Dziękuję za przybycie na nasz odpust tym kapłanom, którzy mieli taką możliwość. Pragnę również podziękować za obecność przedstawicielom naszych władz samorządowych:

- Panu Burmistrzowi Jarosławowi Okoczukowi oraz władzom Sołeckim na czele z Panem Sołtysem Anatolem Okoczukiem.

Dziękuję również naszym paniom z koła Gospodyń Wiejskich z Psar za dar nowego wieńca dożynkowego. Pragnę również wyrazić wdzięczność tym osobom, które zaangażowały się w przeżycie dzisiejszej uroczystości, a więc:

- naszemu Panu Organiście Jerzemu,
- osobom celebrującym Słowo Boże, P Kindze Pytlik i Rafałowi Kołtunowi
- służbie liturgicznej ołtarza.

4. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni i dekorowaniu jej kwiatami oraz tym osobom, które ofiarowały środki na ich zakup. Jeszcze raz dziękuję Panu Burmistrzowi za ofiarowanie kosza z kwiatami do naszej świątyni. Dzisiaj przypada 3-cia niedziela m-ca, składka inwestycyjna zostaje przesunięta na następną niedzielę. Zakończyliśmy prace związane z montażem nowych rynien na naszym kościele parafialnym. Trwają prace związane z wymianą poszycia dachowego kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego w Centrum. Bardzo proszę o zachowywanie przepisów sanitarnych na terenie naszej świątyni i w jej obrębie. Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z naszej świątyni.


Intencje Mszalne – 21 IX – 27 IX 2020r.


Poniedziałek – 21 IX

17:00 + Marian Kieres – od rodz. Malczyków z Paryża

Wtorek – 22 IX

7:00 + Marian Kieres – od chrześnicy Marii z rodz. z Nawojowej Góry

Środa – 23 IX

17:00 + Marian Kieres – od rodz. Chodackich z Filipowic

Czwartek – 24 IX

17:00 + Marian Kieres – do rodz. Święczków z Filipowic

Piątek – 25 IX

17:00 + Marian Kieres – od rodz. Nowakowskich z Filipowic

Sobota – 26 IX

17:00 + Ryszard Doros, 3 r. śm.

Niedziela – 27 IX

8:00 + Czesław Papiernik, 22 r. śm.

11:00 + Jan Siejka, 5 r. śm.

16:00 + Stefania Malczyk, Teofil mąż i Lucyna córka


Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła – 13 IX 2020 r.

 1. Kościół w dniu dzisiejszym przeżywa XXIV niedzielę zwykłą roku kościelnego. Obecna niedziela w Kościele Polskim rozpoczyna 9 tydzień modlitwy o dar dobrego wychowania w naszych polskich rodzinach. W tej intencji będziemy się modlić w czasie liturgii wieczornej przez cały tydzień .

2. W najbliższych dniach w liturgii wspominamy:

poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
wtorek – wsp N.M.P. Bolesnej
środa – wsp świętych męczenników Korneliusza, papieża i wsp Cypriana, bp
czwartek – wsp św Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, bp
piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika
sobota - wsp św. Januarego, bp i męczennika

3. W dniu jutrzejszym przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Dla naszej parafii jest to święto patronalne. Będziemy dziękować Chrystusowi Ukrzyżowanemu i Zmartwychwstałemu, za dar Jego opieki nad naszą parafia. Odbędzie się I-sza cześć uroczystości odpustowych na które zapraszam wszystkich parafian, oto ich porządek:

14 IX poniedziałek
- godz: 17:00 Uroczyste Nabożeństwo Drogi Krzyżowej 
-godz: 18:00 Msza św wynagradzająca z kazaniem i adoracją relikwii Krzyża Świętego

20 IX niedziela Centralne uroczystości odpustowe
- godz: 08:00 Msza św z kazaniem odpustowym 
- godz: 11:00 Uroczysta suma odpustowa z kazaniem odpustowym i procesją 
- godz: 16:00 Msza św z kazaniem odpustowym

Naszym uroczystością odpustowym będzie przewodniczył ks. Marek Rogieński. Serdecznie zapraszam wszystkie organizacje nasze do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Przed uroczystością odpustową (w piątek) 18 IX odbędzie się spowiedź odpustowa od godz: 16:00 do 17:30, a Msza św będzie sprawowana w tym dniu od godz: 18:00. Z uwagi na uroczystości odpustowe przypadające 20 IX (trzecia niedziela miesiąca) składka inwestycyjna zostaje przełożona na niedzielę 27 IX. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy będą o tym pamiętali. Prace związane z wymianą rynien przy naszym kościele parafialnym zostały już zakończone w całości. Natomiast rozpoczęły się prace remontowe związane z wymianą poszycia dachowego na kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego w Centrum. Bardzo proszę, aby w okresie trwających prac remontowych nie stawiać pojazdów w pobliżu kaplicy. Przebywanie na ternie kaplicy jest zabronione osobom niezatrudnionym przy jej remoncie. Za co z góry dziękuję.

4. W najbliższą środę zapraszam na Mszę św o godz: 17:00 i spotkanie rodziców z klasy I i II, natomiast na czwartek o tej samej porze zapraszam na Mszę św i spotkanie rodziców z klasy III. Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które ofiarowały na obecną niedzielę kwiaty do naszej świątyni. Bardzo proszę również o pomoc w sprzątaniu i myciu naszej świątyni przed niedzielną uroczystością odpustową, w sobotę o godz: 10:00. Prasa katolicka jest do odebrania jak zawsze przy wyjściu z kościoła.


Intencje Mszalne – 14 IX – 20 IX 2020 r.


Poniedziałek 14   IX Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

18:00 Dziękczynna za dar naszego zbawienia na Krzyżu Świętym dokonanym przez Pana Jezusa

Wtorek 15 IX

07:00 + Marian Kieres – od wnuka Bartosza z rodziną

Środa 16 IX

17:00 + Marian Kieres – od wnuczki Julii z rodziną

Czwartek 17 IX

17:00 + Marian Kieres – od Mirka z rodziną

Piątek 18 IX

16:00 – 17:30 Spowiedź przed odpustem

18:00 O zdrowie o błogosławieństwo Boże z okazji I r. ur. dla córki Zosi

Sobota 19 IX

17:00 + Józefa Kłeczek

Niedziela 20 IX Uroczystości odpustowe

8:00 + Józefa Kłeczek – 10 r. śm.

11:00 O błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin z naszej parafii i dalszą opiekę Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego

16:00 Podziękowanie z otrzymane łaski w życiu rodzinnym z prośbą o dalsze błogosławieństwo


Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela zwykła – 06 IX 2020 r.

 1. Kościół w dniu dzisiejszym przeżywa XXIII niedziele zwykła roku kościelnego. Nadal jednoczymy się z Ojcem Świętym w modlitwie o dar pokoju dla współczesnego świata. Dzisiaj po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu a na Mszy św. o godz: 8:00 zmiana tajemnic różańca św.

2. W najbliższych dniach w liturgii wspominamy:

poniedziałek – wsp św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika
wtorek – święto Narodzenia N.M.P.
środa – wsp bł Anieli Salawy, dziewicy i świętego Piotra Klawera, kapłana
sobota – wsp Najświętszego Imienia Maryi
niedziela – wsp św. Jana Chryzostoma, bp i dr Kościoła

3. Od poniedziałku 7 IX do 13 IX b.r. w Sanktuarium N.M.P. w Płokach, będą się odbywać uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia N.M.P. Szczegółowy program tych uroczystości został umieszczony w naszej gablocie parafialnej. Uroczystościom będzie przewodniczył ks prof. dr. hab. Jan Machniak. Zachęcam do wzięcia udziału w tych uroczystościach z zachowaniem przepisów sanitarnych. W naszej parafii uroczystości odpustowe, będą miały następujący porządek:

14.09 (poniedziałek) godz: 17:00 Uroczyste Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
godz: 18:00 Msza św. wynagradzająca z kazaniem i uczczeniem relikwii Krzyża Świętego.

20.09 (niedziela) – centralne uroczystości odpustowe

godz: 8:00 Msza św. z kazaniem odpustowym

godz: 11:00 Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną

godz: 16:00 Msza św. z kazaniem odpustowym

 Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i nasze organizacje do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Przed uroczystością odpustową w (piątek) 

18 IX odbędzie się spowiedź odpustowa od godz: 16:00 do 17:30, a Msza św. w tym dniu będzie sprawowana o godz: 18:00. Z uwagi na uroczystości odpustowe przypadające 20 IX (trzecia niedziela m-ca) składka inwestycyjna zostaje przełożona na niedzielę 27 IX b.r. Serdecznie dziękuję tym wszystkim którzy będą o tym pamiętali.

4. W najbliższy poniedziałek zostaną ukończone prace związane z wymianą rynien na naszym kościele parafialnym. Następnym celem naszej pracy będzie troska związana z wyminą poszycia dachu na Kaplicy w Centrum. Dziękuję tym wszystkim którzy o tym dziele pamiętają i to dzieło wspierają. W przyszłą niedzielę podam termin mycia i sprzątania naszego kościoła przed odpustem, będę prosił o pomoc. Bardzo proszę abyśmy wszyscy pamiętali o zachowywaniu przepisów sanitarnych w naszej świątyni i jej otoczeniu. Prasa katolicka jest odo odebrania na stoliku przy wyjściu z kościoła.


Intencje Mszalne – 7 IX – 13 IX 2020 r.


Poniedziałek 7 IX

17:00 + Maria Łabuzek – od znajomego z Podczerwonego

Wtorek 8 IX

7:00 + Marian Kieres – od chrześnicy z mężem

Środa 9 IX

17:00 + Maria Łabuzek – od rodziny Florczyków

Czwartek 10 IX

17:00 O błog Boże dla mamy w 85 r. ur. - od dzieci

Piątek 11 IX

17:00 + Marian Kieres – od syna z Miłoszem

Sobota 12 IX

17:00 + Marian Kieres – od wnuka Mikołaja

Niedziela 13 IX

8:00 + Marian Rejdych i Stanisława żona

11:00 + Czesława Kaczara i Stefan mąż, oraz ich rodzice

16:00 + Maria Matan, Szczepan ojciec, rodzice Marianny i Wilhelma


Ogłoszenia Duszpasterskie

XXII Niedziela zwykła – 20.08. 2020 r.

 1. W  dniu dzisiejszym przypada XXII niedziela zwykła roku kościelnego. W najbliższych dniach będziemy przeżywali 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach polecajmy w tym czasie Bogu tych wszystkich, którzy oddawali swoje życie w obronie niepodległości naszej Ojczyzny we wrześniu 1939 roku. W pierwszych dniach września jednoczymy się w modlitwie z Ojcem Świętym Franciszkiem o dar pokoju dla współczesnego świata.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie wspominał:

wtorek – wsp bł. Bronisławy – dziewicy
czwartek – wsp św. Grzegorza – papieża i dr Kościoła
piątek- wsp bł. Marii Stelli i 10 Towarzyszek - sióstr Nazaretanek z Nowogródka 
sobota – wsp św. Matki Teresy z Kalkuty – dziewicy i zakonnicy.

3. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc wrzesień a wraz z nim Nowy Rok Szkolny. W naszej parafii w dniu dzisiejszym w czasie Mszy św. o godz: 11:00 będziemy prosić o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie w I-y piątek m-ca IX od godz 16:00 – 17:00. Wszystkim naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom życzę obfitego błogosławieństwa Bożego w pracy szkolnej. W obecnym tygodniu będziemy przeżywali I-szą niedzielę m-ca, I-y czwartek, piątek i sobotę września. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której będziemy się modlić o dar pokoju i dokonamy wymiany tajemnic różańcowych. W I-y czwartek m-ca podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za kapłanów i o dar nowych powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego. Natomiast w piątek od godziny 9:00 odwiedzę z Panem Jezusem chorych w Naszych domach. Od godz: 16:00 – 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona ze spowiedzią na rozpoczęcie roku szkolnego. Adorację zakończymy Nabożeństwem ku czci Serca Pana Jezusa, oraz Eucharystią. W I-szą sobotę m-ca w czasie wieczornej Mszy św. uczcimy Niepokalane Serce Matki Bożej uczestnicząc również w Nabożeństwie maryjnym.

4. W dniach od 7 do 13 IX w Sanktuarium N.M.P. w Płokach odbędą się w nieco zmienionej formie uroczystości odpustowe ze względu na pandemię. Szczegółowy program jest umieszczony na specjalnym plakacie w naszej gablocie parafialnej. Ksiądz proboszcz z Płok prosi o zastosowanie się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. W naszej Wspólnocie Parafialnej uroczystości odpustowe będą się odbywać w dniach: 14 IX – część wewnętrzna, a 20 IX część zewnętrzna z uroczystą sumą odpustową. Wszystkie szczegóły związane z naszym odpustem parafialnym będą podane za tydzień. W ostatnią niedzielę przedstawiciele Naszej Rady Parafialnej gromadzili środki potrzebne do prac remontowych w naszej parafii. Zebrano 4200 zł, za każdy dar ofiarowany na ten cel serdecznie dziękuję. W tym tygodniu po pierwszym września będzie montowane rusztowanie przy kaplicy w Centrum, które umożliwi dalsze prace remontowe związane z wymianą poszycia dachowego. Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z naszej świątyni. Bardzo proszę o stosowanie się do zaleceń sanitarnych w naszej parafii.


Intencje Mszalne 31 VIII – 6 IX 2020 r.


Poniedziałek 31 VIII

17:00 + Maria Łabuzek – od rodz. Wątorów i Sobczak z Lubnia

Wtorek 1 IX

7:00 + Maria Łabuzek – od nauczycieli z gimnazjum z Lubnia

Środa 2 IX

17:00 + Maria Łabuzek – od Sordyli i Łuszczarczyków

Czwartek 3 IX

17:00 + Maria Łabuzek – od brata Tadeusza i Janiny żony

Piątek 4 IX

17:00 + Maria Łabuzek – od koleżanki Iwony

Sobota 5 IX

17:00 Podziękowanie za otrzymane łaski dobremu Bogu w
70 rocznicę urodzin z prośba o dalsze błogosławieństwo

Niedziela 6 IX

8:00 + Wojciech Kasprzyk, Maria żona, syn Jan, ich rodzice Józef, Emilia i Jan

11:00 + Wiesław Ziarnik, Albin i Józefa Pytlik

16:00 + Wiesław Kasprzyk – 1 r. śm.


Ogłoszenia duszpasterskie

XXI Niedziela zwykła – 23 VIII 2020 r.

 1. W dniu dzisiejszym przypada XXI niedziela zwykła roku kościelnego. Jednoczymy się ze wspólnej modlitwie ze wszystkimi rodakami w intencji Naszej Ojczyzny polecając ją szczególnej opiece N.M.P. Częstochowskiej.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie wspominał:

poniedziałek – święto św. Bartłomieja, apostoła
środa – święto N.M.P. Częstochowskiej
czwartek – wsp. św. Moniki
piątek – wsp. św. Augustyna, bp. i dr. Kościoła
sobota – wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela

3. W ostatnich dniach byliśmy świadkami wielkiego dramatu, jaki dokonał się w Bejrucie. Setki ludzi utraciło dach nad głową, oraz środki do życia. Caritas naszej Archidiecezji pośpieszył z pomocą humanitarną. W naszej parafii zebrano na ten cel w ostatnią niedzielę 1400 zł i przekazano na konto Caritasu. Wszystkim którzy wsparli to dzieło bardzo serdecznie dziękuję. Dobiegają końca wakacje. Od dnia 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny, dzieci i młodzież udają się do szkół. Towarzyszą temu odpowiednie przepisy sanitarne. Musimy je respektować dlatego w naszej parafii Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w przyszłą niedzielę, tj. 30 VIII o godz 11:00 w naszym kościele parafialnym. W tym roku nie będzie rozpoczęcia roku szkolnego w Kaplicy Podwyższania Krzyża Świętego przy ulicy Jana Pawła II z uwagi na niemożność zachowania w niej wszystkich przepisów sanitarnych. Zapraszam do udziału w tej Mszy św. uczniów, nauczycieli i rodziców. Spowiedź święta z okazji nowego roku szkolnego odbędzie się w pierwszy piątek miesiąca IX, o czym będę jeszcze informował w przyszłą niedzielę.

4. Uroczystości odpustowe w parafii Płoki w tym roku odbywać się będą w postaci zmienionej z uwagi na epidemię w dniach od 7 do 13 IX br. Za tydzień będą podane szczegóły tych uroczystości. W dniu dzisiejszym przedstawiciele naszej Rady Parafialnej gromadzą środki potrzebne do prowadzenia prac remontowych przy naszej Kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego w centrum. Prace remontowe związane ze zmianą dachu na Kaplicy rozpoczną się od 1 IX br. Serdecznie dziękuję wszystkim tym osobom, które włączyły się w dniu dzisiejszym w składkę inwestycyjną na ten cel. Bóg zapłać ! Pragnę również podziękować za ofiarowanie do naszej świątyni kwiatów oraz dekorację nimi naszych ołtarzy. Dziękuję również za pomoc okazaną przy koszeniu obejścia naszego kościoła. Została nam jeszcze do wykonania praca z koszeniem skarpy przy drodze dojazdowej i obcięcie żywopłotu.


Intencje Mszalne 24 VIII – 30 VIII


Poniedziałek 24 VIII

17:00 + Maria Łabuzek – od rodziny Sroków

Wtorek 25 VIII

7:00 O szczęśliwe rozwiązanie sprawy, oraz o błog. Boże dla Józefa

Środa 26 VIII

17:00 + Maria Łabuzek – od Zamłynia i Ostrej Góry

Czwartek 27 VIII

17:00 + Maria Łabuzek – od rodziny Kłeczków i Gąsiorów

Piątek 28 VIII

17:00 + Maria Łabuzek – od rodziny Halembów

Sobota 29 VIII

17:00 + Maria Łabuzek – od rodziny Stasików

Niedziela 30 VIII

8:00 Rezerwacja

11:00 + Anna i Wiktor Kłeczek, Józefa – synowa

16:00 1. O błog. Boże i potrzebne łaski w 87 r.ur. dla Janiny Chechelskiej

2. + Stefania Nowak w 50 r. śm. Władysław mąż ich synowie Stefan i Leon –         od córki

Ogłoszenia Duszpasterskie

XIX Niedziela zwykła – 9 VIII 2020 r.

 1. Przeżywamy XIX niedzielę zwykła roku kościelnego. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymami docierającymi na Jasną Górę w rożny sposób, w czasie trwania epidemii. Wspólnie prosimy Jasnogórską Matkę o wstawiennictwo u Dobrego Boga za naszą Ojczyzną. Dziękujemy za dar 100-ej rocznicy Cudu nad Wisłą i ocalenie niepodległości naszej Ojczyzny przed bolszewickim wrogiem, który zagrażał chrześcijańskiemu dobru naszego Narodu oraz innych narodów Europy. Prośmy również o łaskę spokojnego zbierania plonów z naszej Ojczystej Ziemi.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
wtorek – św. Klary, dziewicy
środa – wsp św Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy
czwartek – święto N.M.P. Kalwaryjskiej
piątek – wsp św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
sobota – Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.
niedziela – wsp św. Stefana Węgierskiego, króla

3. W tym tygodniu przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. W naszej Parafii uczcimy naszą Matkę wniebowziętą i wyrazimy naszą wdzięczność, za Jej Cud nad Wisłą w czasie Mszy św. o godz: 8:00, 11:00 i o 16:00. Z tym świętem łączy się poświęcenie kwiatów i ziół, które odbędzie się na zakończenie Mszy św. o godz 8:00 i 11:00, w czwartek 13 VIII na Mszy św. Wieczornej podziękujemy Dobremu Bogu za dar opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej nad naszą archidiecezją. W tym tygodniu w niedzielę 16 VIII przypada 3 niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna w naszej parafii zostaje przesunięta z 16 VIII na 23 VIII, czyli na następną niedzielę. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom którzy włączą się w dzieło troski o dobro parafii. Pamiętajmy o obowiązku przestrzegania przepisów sanitarnych związanych z epidemią w naszej parafii. Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z kościoła.


Intencje mszalne 10 VIII – 16 VIII 2020 r.


Poniedziałek 10 VIII

17:00 + Władysława Achtelik, 10 r. śm, Antoni – mąż, Jan – syn, Maria i Franciszek - rodzice

Wtorek 11 VIII

7:00 + Mieczysław Rączka – od Ryszarda i Bożeny Nowakowskich

Środa 12 VIII

17:00 + Krystyna Król – od pracowników Inspektoratu ZUS w Oświęcimiu

Czwartek 13 VIII

17:00 + Krystyna Król – od współpracowników wydziału rozliczeń z Inspektoratu    ZUS Oświęcim

Piątek 14 VIII

17:00 + Józefa Pabis i Stanisław – mąż– od córki Krystyny i wnuka Pawła

Sobota 15 VIII

8:00 + Julia Zając, Zbigniew – syn i zmarli z rodziny

11:00 Rezerwacja

16:00 + Maria Łabuzek – od rodziny Wochów

Niedziela 16 VIII

8:00 + Maria Łabuzek – od rodzin Pałków i Gąsiorów

11:00 Rezerwacja

16:00 + Janina, Wanda, Julia i Franciszek Kłeczek


Ogłoszenia Duszpasterskie

XVIII Niedziela zwykła – 2 VIII 2020 r.

 1. W dniu dzisiejszym przypada XVIII niedziela zwykła roku kościelnego. W naszych modlitwach pamiętamy o kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Prosimy Dobrego Boga o łaski potrzebne wieczności dla tych naszych Braci Polaków, którzy na ulicach Warszawy upominali się o Wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

wtorek – wsp św. Jana Marii Vianneya, kapłana
środa – rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki N.M.P.
czwartek – święto Przemienienia Pańskiego
piątek – wsp św. męczenników Sykstusa i Towarzyszy
sobota – wsp św. Dominika, kapłana
niedziela – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein, dziewicy i męczennicy

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca sierpnia. W pierwszy czwartek podczas wieczornej Eucharystii będziemy się modlić za kapłanów i o dar nowych powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego, polecając tę sprawę świętemu Józefowi odmawiający litanię ku Jego czci. Natomiast w pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z Panem Jezusem zostają przesunięte na 19 VIII b.r. o godz: 9:00. Spowiedź comiesięczna będzie miała miejsce od godz 16:00 do 17:00. Będzie ona połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy odmówieniem litanii ku czci Serca Pana Jezusa, po czym nastąpi Eucharystia. W dniu dzisiejszym, t.j. 2 sierpnia, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz 8:00 zmiana tajemnic różańca świętego. Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z kościoła.


Intencje mszalne 3 VIII - 9 VIII 2020 r.


Poniedziałek 3 VIII

17:00 + Krystyna Król – od chrześnicy Ilony

Wtorek 4 VIII

7:00 + Krystyna Król – od rodz. Opałków z Szerzyn

Środa 5 VIII

17:00 + Krystyna Król – od Gąsiorów i Rejdychów

Czwartek 6 VIII

17:00 + Zofia Paliwoda

Piątek 7 VIII

17:00 + Krystyna Król – od siostry Marii z Legnicy

Sobota 8 VIII

17:00 + Krystyna Król – od Małgorzaty z rodz.

Niedziela 9 VIII

8:00 + Stanisław Dąbek – 1 r. śm.

11:00 + Emilia Kasprzyk, rodzice: Ćwikła, Janina Stanisław Kłeczek, Tadeusz - syn

16:00 + Marian Gągolski – 7 r. św. i Genowefa - żona


Ogłoszenia Duszpasterskie

XVII Niedziela zwykła – 26.VII. 2020 r.

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w Kościele XVII niedzielę zwykła roku kościelnego. Wraz z naszymi pasterzami modlimy się o szacunek dla cnoty trzeźwości w naszych rodzinach oraz o łaskę spokojnych żniw dla naszych rolników. Wspominając kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego prośmy o łaski dla naszej Ojczyzny.

2.Kościół w najbliższych dniach będzie wspominał:

wtorek – św. Szarbela Makhufa, kapłana
środa – św. Marty
czwartek – św. Piotra Chryzologa, bp i dr Kościoła
piątek – św. Ignacego z Loyoli, kapłana
sobota – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp i dr Kościoła
niedziela – św. Euzebiusza z Vercelli, bp

3. Dziś przypada wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców N.M.P. Jest to świetna okazja aby w naszych modlitwach pamiętać o naszych rodzicach i dziadkach. W sobotę przypada I-sobota m-ca sierpnia. Po wieczornej Mszy św. poświęconej Niepokalanemu Sercu N.M.P. nabożeństwo maryjne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Przyszła niedziela, to I-sza m-ca sierpnia. Na Mszy św. o godz: 8:00 zmiana tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu poświęcona sprawie trzeźwości w polskich rodzinach. Jeszcze raz serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w dzieło pomocy poszkodowanych w Małopolsce na skutek nawałnic. Zebrano 1487 zł 40 gr i przekazano do Caritasu. W trzecią niedzielę m-ca lipca na potrzeby remontowe zebrano 3900 zł, dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać! Prace związane z wymianą dachu na Kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego w centrum rozpoczną się na początku miesiąca września. Dziękuję również tej osobie, która w tym tygodniu pomagała przy koszeniu terenu kościelnego. Bóg zapłać! Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z kościoła.Intencje mszalne 27 VII – 2 VIII 2020 r.


Poniedziałek – 27 VII

17:00 + Krystyna Król – od kolegów i koleżanek z pracy córki ze ZUS-u z wydziałów     UBS, RED, KUD, OKK

Wtorek – 28 VII

7:00 + Mieczysław Rączka - od Felicji i Stanisława Chodackich

Środa – 29 VII

17:00 + Krystyna Król – od mieszkańców z ulicy Nowej

Czwartek – 30 VII

17:00 + Krystyna Król – od kolegów i koleżanek córki Katarzyna z pracy

Piątek – 31 VII

17:00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dar dalszej opieki

Sobota – 1 VIII

17:00 + Kazimierz i Danuta Pałka

Niedziela – 2 VIII

8:00 O błog. Boże w 2 r. urodzin wnuczki

11:00 rezerwacja

16:00 + Anna Pająk – 15 r. śm., Franciszek mąż


Ogłoszenia Duszpasterskie

XVI Niedziela zwykła – 19.VII.2020 r.

 1. Kościół przeżywa w dnu dzisiejszym XVI Niedzielę zwykła. Razem z Ojcem Świętym Franciszkanami modlimy się o dar szacunku dla ludzkiego życia oraz Bożego obrazu życia rodzinnego.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie czcił:

poniedziałek – wsp błog. Czesława, kapłana
wtorek – wsp św. Wawrzyńca z Brindisi
środa – święto św. Marii Magdaleny
czwartek – święto św. Brygidy, patronki Europy
piątek- wsp św. Kingi, dziewicy
sobota – święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców
niedziela- wsp św. Joachima i Anny, rodziców N.M.P.

3. W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących . W najbliższych dniach módlmy się za wszystkich poruszających się na naszych drogach. Uroczyste poświęceni pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę na Mszy św o godz: 11:00 na naszym parkingu kościelnym. Kościelna organizacja MIVA Polska prosi o wsparcie zakupu środków transportu dla polskich misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata. Szczegółowe informacje dotyczące akcji 1 grosz za 1 kilometr zostały umieszczone na plakacie w gablocie parafialnej. Przez cały tydzień będzie wystawiona puszka na ofiary związane z zakupem pojazdów dla misjonarzy. Jeżeli ktoś chce wesprzeć to dzieło ma okazję to uczynić.

4. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom którzy tydzień temu wsparli Caritas w okazaniu pomocy tym rodzinom, które w naszej Archidiecezji ucierpiały z powodu deszczowych nawałnic. W dniu dzisiejszym przedstawiciele naszej Rady Parafialnej gromadzą środki potrzebne do prowadzenia prac remontowych w naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom którzy troszczą się o nasze wspólne dobro. Trwa okres wakacyjnego wypoczynku. Nie zapominajmy o tym, że jesteśmy Dziećmi Bożymi, pamiętajmy o codziennej modlitwie, o uczestnictwie w niedzielnej Eucharystii i postawie miłości bliźniego. Zachęcam do czytania regularnego Pisma Świętego i prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z naszego kościoła. Wszystkim życzę Błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu.


Intencje mszalne 20 VII – 26 VII 2020 r.


Poniedziałek – 20 VII

17:00 + Krystyna Król – od rodziny Mirków

Wtorek – 21 VII

7:00 + Mieczysław Rączka – od parafian z Psar modlących się na pogrzebie

Środa – 22 VII

17:00 + Antoni Achtelik 32 r. śm., Władysława – żona, Jan – syn, Elżbieta i Stanisław     - rodzice

Czwartek – 23 VII

17:00 + Krystyna Król – od rodz. Ferek z Tenczynka

Piątek – 24 VII

17:00 O błog Boże dla Oliwiera z okazji pierwszej rocznicy urodziń

Sobota – 25 VII

17:00 + Krzysztof Bolech – od Kurdzieli

Niedziela – 26 VII

8:00 + Czesław i Genowefa Siejka

11:00 + Andrzej i Julia Bartosik, Paweł i Maria Matan

16:00 + Krzysztof KasprzykOgłoszenia Duszpasterskie

XV niedziela zwykła – 12 VII 2020 r.

 1. Kościół w dniu dzisiejszym przeżywa XV niedzielę zwykłą. Módlmy się o dar dobrej pogody sprzyjającej pracy polskich rolników, aby spokojnie zebrali plony naszej Ojczystej ziemi.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:
poniedziałek – wsp św. Andrzeja Świerada i Benedykta
wtorek – wsp św. Kamila de Lellis, kapłana i św. Henryka
środa – wsp św. Bonawentury, bp i dr. Kościoła
czwartek – wsp N.M.P. z góry Karmel
sobota – wsp św. Szymona z Lipnicy, kapłana

3. Ojciec Święty Jan Paweł II bardzo często wzywał nas do szczególnej modlitwy w intencji naszej wspólnej Ojczyzny. Obowiązek ten wynika z wymagań Prawa Bożego o czym trzeba nam zawsze pamiętać. Ks. Abp Marek Jędraszewski, kieruje dzisiaj do nas swój apel do wzięcia udziału w dzisiejszych wyborach prezydenckich, oto jego treść: (…...) Tydzień temu z racji uroczystości pogrzebowych mojego Ojca został przesunięty termin comiesięcznych odwiedzin u naszych chorych w ich domach. Takie spotkanie z chorymi Pana Jezusa będzie odbywać się w piątek od godz: 9:00. Jeżeli ktoś chce aby odbyło się ono w innym terminie proszę o kontakt w tej sprawie.

4. W dniu dzisiejszym jest przeprowadzana zbiórka środków materialnych, na potrzebą pomoc dla poszkodowanych w wyniku ostatnich nawałnic jakie przeszły przez teren Małopolski. Ofiarowane środki na pomoc poszkodowanym można składać dla Caritasu do puszek stojących na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wszystkim wspierającym to dzieło serdecznie dziękuję za pomoc. Jak co roku firma Green Office Ecologic w porozumieniu z Papieskim Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w potrzebie” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Środki uzyskane z tej akcji umożliwią lepszą pomoc dla polskich misjonarzy pracujących na terenie Afryki. Zużyty sprzęt można składać na parkingu kościelnym od 20 lipca b.r. do 28 lipca b.r. do godziny 16:00, kiedy to będzie odebrany przez w/w firmę, szczegóły na plakacie w gablocie kościelnej. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca. Przedstawiciele naszej Rady Parafialnej będą gromadzić środki potrzebne do prac remontowych w naszej parafii. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Najnowsza prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z kościoła.


Intencje Mszalne od 13 VII do 19 VII


Poniedziałek 13 VII

17:00 + Krystyna Król – od Jana Łacha z Chrzanowa

Wtorek 14 VII

7:00 O błog. Boże w czasie badania i zabiegu

Środa 15 VII

17:00 + Krystyna Król – od Klementyny z rodziną

Czwartek 16 VII

17:00 + Krystyna Król – od siostry Wandy z mężem

Piątek 17 VII

17:00 + Krystyna Król – od rodziny Rogowskich z Morawicy

Sobota 18 VII

17:00 + Stefan i Maria Kłeczek i ich rodzice

Niedziela 19 VII

8:00 O błog. Boże w 45 rocznicę ślubu dla Krystyny i Jana, dzieci i całej rodziny

11:00 + Ryszard Kłeczek – 3 r. śm. , Władysław ojciec, Maria i Władysław – teściowie

16:00 + Krystyna Król – od rodziny Szczygłów


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV Niedziela zwykła – 5 VII 2020 r.

 1. W  dniu dzisiejszym przypada XIV niedziela zwykła roku kościelnego. Módlmy się wspólnie o ustanie nawałnic jakie ostatnio nawiedzają różne rejony naszej Ojczyzny. Jednocześnie Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do modlitwy o dar pokoju na świecie.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie czcił:

poniedziałek – wsp bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
środa – wsp św. Jana z Dukli, kapłana
sobota – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
niedziela – wsp św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

3. Ksiądz abp. Marek Jędraszewski w związku ze szkodami jakie uczyniły nawałnice na terenie Archidiecezji Krakowskiej i województwa małopolskiego zwraca się do nas z apelem o przeprowadzenie zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych. Taka zbiórka odbędzie się za tydzień 12 VII bieżącego roku przy wejściu do kościoła. Zachęcam do wsparcia tego aktu pomocy. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom młodzieży bierzmowanej za sprzątanie i dekorowanie naszej świątyni kwiatami. Pragnę również wyrazić moją wdzięczność wobec tych wszystkich parafian, którzy złożyli kondolencje po odejściu do Domu Ojca mojego Taty w dniu 4 VII oraz wzięli udział w uroczystościach żałobnych. Rozpoczął się okres wakacyjnego odpoczynku. Nie zapominajmy korzystając z tego daru o spełnianiu podstawowych obowiązków chrześcijańskich jak modlitwa, uczestnictwo w niedzielnej i świątecznej Eucharystii oraz postawa chrześcijańskiej miłości bliźniego. Zaplanujmy również czas na lekturę Pisma Świętego i dobrej prasy katolickiej. Wszystkim parafianom życzę błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu i potrzebnej Łaski Bożej.


Intencje Mszalne 06.07 – 12.07.2020 r.


Poniedziałek 06.07

7:00 + Maria i Władysław Chodaccy

17:00 Podziękowanie za otrzymane łaski od Bożej Opatrzności w rocznicę urodzin z prośbą o dalszą opiekę

Wtorek 07.07

7:00 + Aniela Żak – od wnuczki z rodziną

Środa 08.07

17:00 + Krystyna Król – od rodziny Piszczków z Ochotnicy Górnej

Czwartek 09.07

17:00 + Krystyna Król – od męża

Piątek 10.07

17:00 + Stanisław Malczyk, Elżbieta Mendyk i Grażyna - córka

18:00 + Stefan Kaczara, Czesława żona i ich rodzice

Sobota 11.07

17:00 + Krystyna Król – od córki Katarzyny

Niedziela 12.07

8:00 + Maria Matan, 10 r. śm., Leon - mąż i Leszek - syn

11:00 + Stanisław i Stanisława Pytlik, Marian – syn i Renata Jańczyk

16:00 + Wiktor, Anna Bartosik, Henryk – syn, Stanisław Wielomek i Anna – żonaOgłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela zwykła – 28.VI.2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest XIII niedzielą zwykłą roku kościelnego. W ostatnich dniach przez naszą Ojczyznę przeszły burze i nawałnice. Módlmy się o skuteczną pomoc w usuwaniu skutków gwałtownych opadów.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie czcił:

poniedziałek – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

wtorek – wsp św. pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego

środa – wsp św. Ottona – bp

piątek – święto św. Tomasza Apostoła

sobota – Rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie

3. W najbliższy poniedziałek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Modlimy się za następcę św. Piotra, papieża Franciszka i papieże seniora Benedykta XVI. W tym dniu młodzież z naszej parafii oraz z parafii Myślachowice przyjmie na Mszy św. o godz: 17:00 Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Infułata Jakuba Gila. W tym tygodniu przypada I – czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. W I-y czwartek w czasie liturgii wieczornej będziemy się modlić za kapłanów i o dar nowych powołań do stanu zakonnego i kapłańskiego. W I-y piątek miesiąca od godz: 9:00 odwiedzę z Panem Jezusem chorych w naszych domach. Od godz: 16:00 do 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź comiesięczna. Adoracje zakończy nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa oraz Eucharystia. W sobotę natomiast wieczorna Eucharystia będzie sprawowana ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej i po niej nabożeństwo. W I-ą niedzielą miesiąca na Mszy św. o godz: 8:00 dokonamy zmiany tajemnic różańca świętego, a po każdej Eucharystii będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom uczniów klasy IV i młodzieży bierzmowanej za sprzątanie i dekorowanie naszej świątyni kwiatami, jak również za koszenie i porządkowanie terenu wokół świątyni. Również serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom którzy w ostatnią niedzielę wsparli darem serca potrzeby remontowe naszej świątyni. Przy wyjściu z naszego kościoła pod chórem znajduje się najnowsza prasa katolicka do odbioru. Rozpoczął się okres wakacyjnego wypoczynku. Jesteśmy uczniami Pana Jezusa nie zapominajmy o naszych chrześcijańskich codziennych obowiązkach, do których należą: troska o codzienną modlitwę osobistą, oraz o uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii i postawa miłości bliźniego. Znajdźmy czas również na lekturę Pisma Świętego i prasy katolickiej. Wszystkim parafianom życzę błogosławieństwa Bożego na czas wakacji.


Intencje Mszalne 29.06 – 05.07.2020 r.


Poniedziałek 29.06 Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

17:00 1. O błog Boże dla bierzmowanych i ich rodzin

2. + Stanisław Mędyk, rodzice i teściowie

Wtorek 30.06

17:00 + Maria Łabuzek – od Emilii Poręby i Synów

Środa 01.07

17:00 + Marian Siemek

Czwartek 02.07

17:00 + Krystyna Król – od wnuków: Marzeny, Dawida i Grzegorza

Piątek 03.07

17:00 + Krystyna Król – od teściowej Janiny Kocot z rodziną

Sobota 04.07

16:00 + Janina i Jan Wolarek w kolejną rocznicę śmierci

17:00 Podziękowanie za otrzymane łaski od Bożej Opatrzności w rocznicę urodzin z prośbą o dalszą opiekę

Niedziela 05.07

8:00 W podziękowaniu za otrzymane łaski w 45 rocznicę ślubu z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie oraz dalszą opiekę Matki Najświętszej dla Jubilatów i ich rodziny

11:00 + Czesław Papiernik – 2 r. śm.

16:00 + Maria Siedlarz – 2 r. śm. i mąż Ludwik


Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela zwykła 21.VI.2020 r.

 1. W  dniu dzisiejszym przypada XII niedziela zwykła roku kościelnego. Jednoczymy się nadal w modlitwie dziękczynnej za dar obecności eucharystycznej Pana Jezusa wśród nas w Najświętszym Sakramencie.

2. Kościół w najbliższych dniach, bezie wspominał:

poniedziałek – wsp św. Jana Fishera i Tomasza More'a
środa – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
piątek – wsp św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana
sobota – wsp św. Cyryla Aleksandryjskiego, bp i dr. Kościoła

3. W tym tygodniu będziemy przeżywali zakończenie roku szkolnego. Tego rodzaju spotkania są związane ze szczególnymi normami sanitarnymi. Z uwagi na to że Kaplica w Centrum nie spełnia wszystkich norm sanitarnych. Msza św. na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w kościele parafialnym w najbliższą niedzielę 28 VI br. o godz: 11:00. Zapraszam rodziców, uczniów i nauczycieli do wspólnej modlitwy dziękczynnej za przeżyty rok szkolny. W wielu parafiach epidemia koronawirusa spowodowała przesunięcie niektórych uroczystości. W najbliższą sobotę tj. 27 VI br. dzieci z klasy IV będą w naszej parafii przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej na Mszy św. o godz: 17:00.  Natomiast 25 VI w godz: od 15:00 do 16:00 przystąpią ze swoimi rodzicami do spowiedzi świętej. Będzie to okazja również dla innych do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego.

4. W Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w naszej parafii, odbędzie się bierzmowanie. Na Mszy św. o godz: 17:00 młodzież szkół ponadpodstawowych przyjmie ten sakrament poprzedzony przygotowaniem liturgicznym. W obecną niedzielę przypada III niedziela miesiąca czerwca. Przedstawiciele naszej Rady Parafialnej gromadzą środki potrzebne do prowadzenia dalszych prac przy naszym kościele parafialnym i kaplicy znajdującej się w Centrum. Przed nami końcowa cześć wymiany rynien na kościele i zmiana poszycia dachowego na kaplicy. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję z pomoc. Nadal przypominam o obowiązujących w parafii wymaganiach dotyczących epidemii: dezynfekujemy ręce nosimy maseczki i zachowujemy odpowiednią odległość. Prasa katolicka a więc „Gość niedzielny” i „Niedziela” są do odebrania na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Intencje mszalne 22.VI – 28.VI. 2020r.


Poniedziałek 22.VI

17:00 + Stefania Jura – od Antoniny i Juliana Wiatraków

Wtorek 23.VI

17:00 + Marian Kieres – od rodziny Lasoń i Szczygieł

Środa 24.VI

17:00 + Stefania Jura – od Haliny i Roberta Matyskiel

Czwartek 25.VI

17:00 + Jan, Janina i Wiesław Kasprzyk

Piątek 26.VI

17:00 + Krystyna Król – od syna Jerzego z żoną

Sobota 27.VI

17:00 O błog. Boże dla dzieci z klasy IV i ich rodziców z okazji Rocznicy Komunii Świętej

Niedziela 28.VI

8:00 + Czesław Gąsior i jego siostra Józefa, ich rodzice: Andrzej i Antonina, teściowie Brzózki i Pawlaki

11:00 Dziękczynna za łaski otrzymane przez uczniów i nauczycieli w kończącym się roku szkolnym

16:00 + Jerzy i Krystyna Miernik


Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela zwykła – 14.VI.2020 r.

 1. W  dniu dzisiejszym Kościół przeżywa XI niedzielę zwykłą roku kościelnego. Wraz z Ojcem Św. Franciszkiem przeżywamy Oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy Chrystusowi za Jego Obecność pełną Miłości w Najświętszym Sakramencie.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie wspominał:

środa – wsp św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
sobota – wsp Niepokalanego Serca N.M.P.
Niedziela – wsp św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

3. W ostatni czwartek przeżywaliśmy w naszej parafii podwójną uroczystość: Bożego Ciała i Pierwszej Komunii Świętej. Pragnę przede wszystkim gorąco podziękować rodzicom dzieci z klasy III za dekorację kościoła parafialnego kwiatami i za przygotowanie jego otoczenia przed Bożym Ciałem. Dziękuję za pomoc w myciu kościoła oraz w koszeniu obejścia kościelnego. Rodzicom uczniów z klasy III dziękuje za ofiarowanie do naszej świątyni nowego paschału. Cieszę się, że mogliśmy wszyscy uczestniczyć wspólnie w corocznej procesji Bożego Ciała do IV-ch ołtarzy eucharystycznych. Dziękuję tym wszystkim osobom które urządzały poszczególne ołtarze. Bóg zapłać! Panu organiście Jerzemu dziękuję za oprawę muzyczną Eucharystii i Procesji. Dziękuję Pani Kindze Pytlik i Panu Rafałowi Kołtunowi za pomoc w liturgii Słowa Bożego. Dziękuję za obecność na Eucharystii i Procesji naszym strażakom wraz ze sztandarem. Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich dziękuję za posługę niesienia figury św. Józefa. Cieszę się, że w tym roku nie zabrakło małych dzieci sypiących kwiaty pod opieką rodziców. Dziękuję wszystkim za zjednoczenie się we wspólnej modlitwie.
4. 
Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszam wszystkich dorosłych i dzieci do uczestnictwa w wieczornych Eucharystiach o godz: 17.00 połączonych z procesjami eucharystycznymi. W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Jezusowego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W dniu 12 czerwca bieżącego roku przeżywaliśmy Uroczystości pogrzebowe ś.p. Marii Łabuzek, dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przeżycie liturgii pogrzebowej. Po zakończaniu miesiąca czerwca mamy zaplanowane dokończenie wymiany rynien na kościele parafialnym a następnie podjęcie wymiany poszycia dachowego na kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego w centrum. Przed Uroczystością Bożego Ciała została usunięta awaria sterowania naszymi dzwonami kościelnymi, obecnie dzwonią wszystkie trzy dzwony. Usunięcie awarii wraz z montażem nowego silnika kosztowało 720 zł. Przyszła niedziela to 3-cia miesiąca czerwca. Przedstawiciele naszej Rady Parafialnej będą gromadzić środki na dalsze prace remontowe. Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka: „Gość niedzielny” i „Niedziela”. Na nadchodzący nowy tydzień życzę wszystkim wiele łaski Bożej.Pamiętajmy, że nadal w miejscach publicznych obowiązują nas zasady związane z przepisami sanitarnymi związanymi z epidemią.


Intencje mszalne 15.VI – 21.VI


Poniedziałek – 15.VI

17.0 O błog. Boże w życiu rodzinnym

Wtorek – 16.VI

17.0 O błog. Boże w życiu rodzinnym

Środa – 17.VI

17.0 + Jan Grochal, Bronisława i Katarzyna – żony

Czwartek – 18.VI

17.0 O zdrowie i błog Boże w 85 rocznicę urodzin dla Pani Emilii i w 60 rocznicę urodzin dla syna

Piątek – 19.VI

17.0 + Teodor Kasprzyk - od rodziny Kłeczków z Paryża

Sobota – 20.VI

17.00 + Władysław Surowiec

18.0 0 O błog. Boże dla Janusza i Anny Krzyworzeków w 60 rocznicę urodzin

Niedziela – 21.VI

8.00 + Wanda i Klemens Kasprzyk oraz Mieczysław Janowski

11.00 + Janina i Franciszek Siejka, synowie: Jan i Wiesław oraz Grażyna – synowa

16.00      O błog. Boże w 18 rocznicę urodzin dla Filipa


Hołd złożony św. Janowi Pawłowi II na 100-lecie urodzin przez scholę parafialną i uczniów:

https://www.youtube.com/watch?v=oLG2tnClWAc&feature=youtu.be

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Świętej – 7 VI 2020 r.

 1. W  dniu dzisiejszym w Kościele Katolickim przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej. Uwielbiamy Boga Ojca – za dar stworzenia, Syna Bożego za dzieło Odkupienia a Ducha Świętego – za to że poucza nas ja świadczyć wobec świata o Chrystusie.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał: 
poniedziałek – wsp. św. Jadwigi królowej
wtorek – wsp. św. Efrema diakona i dr. Kościoła
czwartek – Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – czyli Boże Ciało
piątek – wsp. św. Piotra Dańkowskiego, kapłana i męczennika oraz towarzyszy
sobota – wsp. św. Antoniego z Padwy, kapłana i dr Kościoła
niedziela – wsp. bł. Michała Kozala, bp i męczennika.

3. W Uroczystość Bożego Ciała w tym roku wyjątkowo z uwagi na pandemię dzieci z klasy trzeciej będą przeżywały swój Dzień Pierwszej Komunii Świętej na Mszy św. o godz: 9:30. Bardzo proszę, aby na tej Mszy św. umożliwić udział tym dzieciom, ich rodzinom i bliskim a zaplanować swój udział w pozostałych Mszach św. o godz: 11:30 i 16:00. Spowiedź święta przed Uroczystością Pierwszej Komunii wraz z nabożeństwem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych odbędzie się w środę o godz: 10:00.

4. Podczas Uroczystości Bożego Ciała pragniemy przede wszystkim uwielbić Pana Jezusa za dar Jego obecności i miłości dla nas w Najświętszym Sakramencie. Mimo szczególnej sytucji sanitarnej jak co roku będziemy przeżywali procesję Bożego Ciała od kościoła parafialnego do kaplicy Krzyża Świętego która znajduje się przy ulicy Jana Pawła II. Na trasie procesji będą się znajdować 4-y ołtarze eucharystyczne: 
- pierwszy ołtarz – będzie się znajdował przy figurze Jezusa Miłosiernego przy wyjściu na plac kościelny
-drugi ołtarz – będzie się znajdował przy budynku naszej Straży Pożarnej. O jego przygotowani proszę naszych strażaków i Koło Gospodyń Wiejskich.
- trzeci ołtarz – ma swoje miejsce przy domu państwa Gąsiorów. O pomoc w jego ustawieniu proszę okolicznych mieszkańców przy ulicy świętego Jana Pawła II.
- czwarty ołtarz – będzie się znajdował przy naszej kaplicy w centrum przy ulicy świętego Jana Pawła II. O jego przygotowani proszę Seniorów oraz mieszkańców sąsiednich ulic. Wszystkim, którzy podejmą się trudu przygotowania ołtarzy bardzo serdecznie dziękuje. Jednocześnie bardzo gorąco proszę o zachowanie w czasie tych uroczystości przepisów sanitarnych dotyczących epidemii. Proszę o założenie maseczek i zachowanie odpowiedniego dystansu między sobą oraz tak bardzo potrzebne skupienie. Proszę również aby nasi strażacy czuwali nad naszym bezpieczeństwem jak co roku w czasie procesji. Zapraszam przedstawicieli Róż różańcowych o towarzyszenie Panu Jezusowi ze świecami natomiast Panie z Koła Gospodyń proszę o niesienie w czasie procesji figury św. Józefa patrona rodzin katolickich. Proszę również mamusie o opiekę nad dziećmi sypiącymi kwiaty. Uczniów z klasy 4 proszę również o udział w procesji w miarę możliwości w strojach galowych. Z góry dziękuje wszystkim uczestnikom Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuje również rodzicom dzieci z klasy 3 za udekorowanie naszej świątyni kwiatami. Prasa katolicka jest do odebrania przy wyjściu z naszej świątyni.


Msze święte w Boże Ciało:
9.30 , 11.30 , 16.00


Intencje Mszalne 8.06 – 14.06.2020 r.


Poniedziałek 8.06
17.00 + Teodor Kasprzyk od Anny Warzecha z rodz. i Czesławą Rozmus

Wtorek 9.06
7.00 + Emilia Pancenbek

Środa 10.06
17.00 + Teodor Kasprzyk od sąsiadów

Czwartek 11.06 Uroczystość Bożego Ciała
9.30 O bł. Boże i potrzebne łaski dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej ich rodziców i chrzestnych
11.30 Dziękczynna za dar obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszej parafii
16.00 + Kazimiera Ziomek 2 r. śm. i Antoni mąż

Piątek 12.06
17.00 + Władysław Łabuzek 2 r. śm.

Sobota 13.06
17.00 + Teodor Kasprzyk od rodziny Rozmus z Paryża

Niedziela 14.06
8.00 + Zbigniew Grochal 1 r. śm.
11.00 + Konrad Nowakowski
16.00 + Zofia i Zbigniew CoftaKraków, dnia 5 czerwca 2020 r.

 

ZAPROSZENIE DO WZIĘCIA UDZIAŁU

W PROCESJI BOŻEGO CIAŁA

 

Drodzy Bracia i Siostry,

pragnę zwrócić się do Was z zaproszeniem do wzięcia udziału w centralnej

procesji Bożego Ciała, która odbędzie się dnia 11 czerwca br. zgodnie z wielowiekową

tradycją naszego Miasta.

Wyjdziemy z Panem Jezusem, obecnym w Najświętszym Sakramencie, na ulice

i place królewskiego Miasta Krakowa, aby wyznać naszą wiarę w Boga i prosić o Jego

błogosławieństwo.

Procesja rozpocznie się o godz. 900 Mszą św. sprawowaną przy ołtarzu polowym

na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską, po czym Drogą Królewską przejdzie na Rynek

Główny. Zatrzymując się przy kolejnych czterech ołtarzach, zbudowanych obok

kościołów: św. Idziego, świętych Apostołów Piotra i Pawła, św. Wojciecha i przy

Bazylice Mariackiej, będziemy rozważać Słowo Boże i modlić się w intencjach

szczególnie dzisiaj ważnych i aktualnych.

W tym roku tematyka ołtarzy nawiązywać będzie do hasła roku

duszpasterskiego „Wielka tajemnica wiary”. W roku jubileuszu stulecia urodzin

św. Jana Pawła II Wielkiego nie zabraknie również refleksji nad jego nauczaniem.

Po zakończeniu procesji przed Bazyliką Mariacką zostanie odprawiona

Msza święta, zwłaszcza dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w Eucharystii na

Wzgórzu Wawelskim.

Serdecznie proszę, aby w procesji Bożego Ciała uczestniczyły reprezentacje

wszystkich krakowskich parafii wraz ze swoimi Księżmi Proboszczami i Rektorami

kościołów, asysty procesyjne, zgromadzenia zakonne żeńskie i męskie, bractwa,

stowarzyszenia, wspólnoty, wojsko, ludzie nauki i kultury, władze miejskie

i samorządowe, szkoły katolickie oraz młodzież. W obliczu wciąż zagrażającej

pandemii pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów państwowych, które stoją

na straży naszego bezpieczeństwa, zdrowia i życia.

Z serca wszystkim błogosławię

 

✠ Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski


Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Kościół przeżywa w dniu dzisiejszym Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wraz z Maryją Matką Kościoła prosimy Boga o dary Ducha Świętego tak potrzebne w tych trudnych czasach dla całego Kościoła Chrystusowego.

2.W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

poniedziałek – święto N.M.P. Matki Kościoła
wtorek – wsp. św. męczenników Marcelina i Piotra
środa – wsp. św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
czwartek – święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
piątek – wsp. św. Bonifacego, bp i męczennika
sobota – wsp. św. Norberta, bp
niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

3. 
Kończy się m-c maj, pragnę podziękować wszystkim tym osobom, które w tym roku brały udział w nabożeństwach majowych. W czerwcu Kościół czci Najświętsze Serce Pana Jezusa. W naszej parafii nabożeństwa czerwcowe będą sprawowane w tygodniu o godz: 17:30 po wieczornej Mszy św (poniedziałek, środa, czwartek, piątek i sobota), we wtorek o godz: 7:30 po porannej Eucharystii, a w niedzielę po wieczornej Mszy św. o godz: 16:00

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota m-ca.W czwartek z uwagi na kończący się okres spowiedzi wielkanocnej od godz: 16:00-17:00 możliwość spowiedzi św. po której Eucharystia ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana. W piątek od godz: 9:00 wizyta z Panem Jezusem u chorych. Jeżeli ktoś chciałby taką wizytę przesunąć na następny m-c, bardzo proszę o kontakt w tej sprawie. W tym dniu od godz: 16-17:00 również możliwość spowiedzi św. a po niej Eucharystia i nabożeństwo czerwcowe. W pierwszą sobotę m-ca Eucharystia ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. O godz: 17:00, po niej nabożeństwo. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych dzieci, młodzież i dorosłych. Wszyscy pamiętajmy o zachowaniu niezbędnych przepisów sanitarnych związanych z epidemią. Za tydzień pierwsza niedziela m-ca na Mszy św o godz:8:00 zmiana tajemnic różańcowych, a po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii, sterowania dzwonami, dlatego mogą się one odzywać poza porządkiem nabożeństw w naszej świątyni. Tydzień temu przedstawiciele naszej Rady Parafialnej gromadzili środki związane z pracami remontowymi w naszej świątyni. Zebrano 3160 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Prasa katolicka tzn. „Gość niedzielny” i „Niedziela” są do odebrania przy wyjściu z kościoła. Ks. Abp Marek Jędraszewski skierował do wiernych naszej diecezji „Dekert o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach świętych” - oto jego treść (…). Dekret został również umieszczony na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy naszej świątyni.


Kraków, dnia 28 maja 2020 r.

Nr 1194/2020

Dekret

o odwołaniu dyspensy od udziału w niedzielnych Mszach świętych


1. Uwzględniając aktualną sytuację epidemiczną, obowiązujące przepisy państwowe oraz rekomendację zawartą w Komunikacie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 27 maja 2020 r.odwołuję niniejszym dekret z dnia 28 marca 2020 r., nr 851/2020, co w szczególności oznacza, że przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej.

2. Jednocześnie na podstawie kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane dla następujących grup wiernych:

a)      osoby w wieku 65 lat i więcej,

b)     osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

c)      osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Gorąco zachęcam, aby wierni korzystający z dyspensy trwali na osobistej i rodzinnej modlitwie       w domach. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe,    telewizyjne lub internetowe oraz lekturę Pisma Świętego i czytań liturgicznych z danego dnia.

3. Zachęcam, aby zarówno duszpasterze jak i wierni przez stosowanie się do zaleceń sanitarnych (zachowanie odpowiedniej odległości, zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, korzystanie z płynów dezynfekujących, itp.) wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich osób pragnących uczestniczyć w nabożeństwach w świątyniach.

 

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Kanclerz KuriiIntencje Mszalne od 1.VI do 7.VI.2020 r.


Poniedziałek 1.VI Matki Kościoła

17:00 O błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Bożeny i Henryka w 35 rocznicę ślubu

Wtorek 2.VI

7:00 + Teodor Kasprzyk - od rodziny Sojków i Patałów

Środa 3.VI

17:00 + Teodor Kasprzyk – od Barbary i Ryszarda z rodziną

Czwartek 4.VI

17:00   + Teodor Kasprzyk – od Alferda Achtelika z rodziną

Piątek 5.VI

17:00 + Stanisław Bolech i jego rodzice

Sobota 6.VI

17:00 + Teodor Kasprzyk – od rodziny Porębów

Niedziela 7.VI

8:00 + Józefa Gąsior, Józef – mąż, Daniel – syn
11:00 + Maria Gąsior – 4 r. śm., Władysław – mąż, rodzice i Czesława córka, Henryk i Ryszard
16:00 rezerwacja


Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela wielkanocna – Wniebowstąpienie

 1. Kościół Chrystusowy w dniu dzisiejszym przeżywa Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziękujemy Bogu za dar i łaskę wywyższenia ludzkiej natury. W tym tygodniu biorąc udział w nabożeństwach majowych wraz z Matką Boża dziękujemy Panu Bogu za dar św Jana Pawła II – papieża, modlimy się w intencji naszej ojczyzny oraz prosimy o dar beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski.

2.W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

poniedziałek – wsp św. Bedy Czcigodnego, kapłana i dr. Kościoła oraz św. Grzegorza VII papieża

wtorek – wsp św. Filipa Nereusza - kapłana

środa – wsp św. Augustyna z Canterbury, bp.

czwartek – rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski

piątek – wsp św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy

sobota – wsp św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika

niedziela – Uroczystość Zesłana Ducha Świętego.

3. Kończy się miesiąc maj, zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych wszystkich parafian. Jak pamiętamy, są one sprawowane codziennie o godz: 17:30 a we wtorek wyjątkowo po porannej Eucharystii o godz: 7:30. W tym tygodniu w poniedziałek z okazji Dnia matki w czasie nabożeństwa majowego podziękujemy Dobremu Bogu za dar Maryi jako Matki wszystkich dzieci bożych oraz za nasze dobre Mamy. Zapraszam wszystkich do dziękczynnej modlitwy. Pamiętajmy o zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych związanych z epidemią i prośmy dobrego Boga o jej wygaśnięcie. Każdy wierzący ma obowiązek zgodnie z przykazaniami kościelnymi przystąpić w okresie wielkanocnym do spowiedzi i komunii sakramentalnej przynajmniej raz. Codziennie przed wieczorną Eucharystią będzie można przyjąć sakrament pokuty.

4. W dniu dzisiejszym przedstawiciele naszej Rady Parafialnej gromadzą środki potrzebne do prac remontowych przy naszej świątyni. W ostatnich dniach wystąpiła awaria sterowania drugiego dzwonu w naszym kościele. Podjęliśmy działania w celu usunięcia tej awarii. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętają o potrzebach naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelką życzliwość. Zapraszam do korzystania z naszej prasy katolickiej, czyli „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”. Nowe numery znajdują się na stoliku przy wyjściu z naszej świątyni.


Intencje Mszalne – 25.V.2020 – 31.V. 2020


Poniedziałek – 25.V

17:00 + Stefania Jura – od siostrzenicy Haliny z rodz.

Wtorek – 26.V

7:00 + Teodor Kasprzyk – od Marii i Władysława Nowakowskich

Środa – 27.V

17:00 + Teodor Kasprzyk – od rodz. Malczyków

Czwartek – 28.V

17:00 + Teodor Kasprzyk – od Antoniny Jamrozik i rodz. Pająków

Piątek – 29.V

17:00 + Teodor Kasprzyk – od Joanny chrześnicy z rodz.

Sobota – 30.V

17:00 + Teodor Kasprzyk – od Sojków i Patałów

Niedziela – 31.V

8:00 + Rozalia Bartosik, Mieczysław Baran, Rudolf i Stanisława Bartosik

11:00 + Stanisław Pacewicz

16:00 + Genowefa Gągolska – 4 r. śm. i mąż Marian


Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela wielkanocna – 17 V 2020 r.

 1. Kościół przeżywa w dniu dzisiejszym 6-tą niedzielę wielkanocną. Jednoczymy się w modlitwie dziękczynnej z papieżem Franciszkiem za dar św. Jana Pawła II Wielkiego w 100 rocznicę Jego urodzin. Sięgajmy po wielki dar Jego nauczania jaki nam pozostawił w Kościele.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

poniedziałek – wsp. św. Stanisława Papczyńskiego kapłana oraz 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II

środa – wsp. św. Bernardyna ze Sieny, kapłana

czwartek – wsp. św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika

piątek – wsp. św. Rity z Cassia, zakonnicy

niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz N.M.P. Wspomożycielki Wiernych.

3. W obecnym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. „Dni krzyżowe” czyli dni szczególnej modlitwy o urodzaje oraz o skuteczną walkę z klęską głodu na świecie. W naszej parafii włączymy się w tę modlitwę podczas nabożeństw majowych i procesji błagalnych do krzyża misyjnego oraz figury Jezusa Miłosiernego. We wtorek Msza św. o godz: 7.00 a po niej procesja błagalna. Prośmy Dobrego Boga również aby nas ustrzegł od klęski suszy. Błagajmy Pana Boga, aby pozwolił nam skutecznie opanować epidemię koronowirusa. 

4. 18 maja przypada 100 rocznica urodzin ojca świętego Jana Pawła II. Włączmy się w przeżywanie tej rocznicy. W naszej gablocie parafialnej i na stronie internetowej zostały umieszczone zaproszenia do udziału przez programy telewizyjne i internetowe w obchodach jakie będą miały miejsce w Wadowicach i Krakowie, zwłaszcza w Centrum Jana Pawła II. W naszej parafii podczas Mszy św. wieczornych i nabożeństw majowych, będziemy wspólnie dziękować za dar życia i pontyfikatu świętego Jana Pawła II. Zachowujmy przepisy sanitarne dotyczące epidemii koronawirusa. W naszym kościele według ostatnich rozporządzeń, może uczestniczyć we Mszy św. do 59 osób. Przykazania kościelne przypominają nam o obowiązku spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą można skorzystać ze spowiedzi świętej. Pamiętajmy o godnym uczestnictwie we Mszy św. niedzielnej czy to osobiście w świątyni, czy również drogą medialną. Składka inwestycyjna z dzisiejszej 3 niedzieli miesiąca zostaje przesunięta na przyszłą niedzielę. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy będą o tym pamiętać. Prasa katolicka jest umieszczona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wszystkim życzę obfitej Łaski Bożej w najbliższym tygodniu.


Intencje Mszalne 18.05 – 24.05.2020 r.

Poniedziałek 18.05

17.00 + Stefania Jura – od Joanny i Grzegorza


Wtorek 19.05

7.00 Dziękczynna w 35 rocznicę święceń kapłańskich od księdza Janusza

Środa 20.05

17.00 + Józef i Kazimiera, Wiesław Płonka


Czwartek 21.05

17.00 + Stefania Jura – od Danuty i Jerzego Gąsiorów z rodz.


Piątek 22.05

17.00 + Stefania Jura – od siostry Antoniny z mężem


Sobota 23.05

17.00 + Bogusław Rejdych, rodzice i dziadkowie


Niedziela 24.05

8.00 + Lucyna Firszt, rodzice i dziadkowie

11.00   Rezerwacja

16.00 + Maria Matan – z okazji dnia matki od dzieciOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela wielkanocna 10.05.2020 r.

1. Dzisiaj przypada V niedziela wielkanocna. Kończymy tydzień modlitw o dar powołań do służby w Kościele. Naszą modlitwą otaczamy nadal naszą Ojczyznę oraz Kościół Katolicki na czele z Ojcem Świętym Franciszkiem.

2. W najbliższych dniach będziemy wspominać:

wtorek – wsp. św męczenników Achillesa i Nereusza

środa – wsp. N.M.P. z Fatimy

czwartek – wsp. św. Macieja Apostoła

piątek – wsp. św. Zofii Czeskiej

sobota – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski

3. Kościół w miesiącu maju celebruje nabożeństwa majowe oddając cześć Dobremu Bogu razem z Matką Najświętszą. W naszej parafii są one sprawowane codziennie po Mszy św. wieczornej o godz: 17:30, we wtorek o godz: 7:30 a w niedzielę i święta o godz: 15:30.

Zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w czasie majówek: o łaskę przezwyciężenia epidemii koronawirusa, za wszystkie służby medyczne podejmujące walkę z epidemią, o ustrzeżenie naszej Ojczyzny od klęski suszy, za dar św. Jana Pawła II w 100-lecie Jego urodzin, oraz Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego prymasa polski. 

Nie zapominajmy w naszych modlitwach o polskich rodzinach.

4. W poniedziałek o godz: 14:30 bardzo proszę o pomoc w myciu, sprzątaniu oraz rozbieraniu dekoracji Bożego Grobu w naszej świątyni. Proszę również o pomoc w koszeniu trawy wokół kościoła w niektórych przyległych do niego częściach. Za pomoc w tych pracach będę bardzo wdzięczny. Jest do odebrania przy wyjściu z kościoła prasa katolicka: „Gość niedzielny” i „Niedziela”.


Intencje Mszalne 11.05 – 17.05.2020 r.

Poniedziałek 11.05

17.00 + Halina Niżnik – od Dyrekcji, Nauczycieli, ks. Proboszcza i Pracowników SP w Psarach


Wtorek 12.05

7.00 O błog. Boże i opiekę N.M.P. w życiu rodzinnym


Środa 13.05

17.00 + Edward Kaczara – od rodziny Kurdzielów i Bolechów


Czwartek 14.05

17.00 + Kazimierz i Danuta


Piątek 15.05

17.00 + Rodzice i dziadkowie


Sobota 16.05

17.00 O błog. Boże dla Mamy i całej rodziny


Niedziela 17.05

8.00   + Ludwik Siedlarz – 12 rocznica śm.

11.00 + Maria Matan, Paweł – mąż, synowie i zięć

16.00 + Zdzisław Rejdych


Informacja nt. obchodów jubileuszu 100.rocznicy

urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego

 

W pobożności polskiej maj jest szczególnym miesiącem, w którym w codziennej modlitwie przez wstawiennictwo Matki Bożej zanosimy do Boga Ojca prośby i błagania. W ciągu całego swojego życia modlitwy przez  Jej pośrednictwo zanosił również Karol Wojtyła, a potem papież św. Jan Paweł II, oddając się całkowicie w Jej matczyne ręce, co wyraził w swoim biskupim i papieskim zawołaniu TotusTuus. W tym roku w jeszcze bardziej doniosły sposób chcemy dziękować za życie i pontyfikat naszego wielkiego Rodaka, obchodząc setną rocznicę jego urodzin.

Archidiecezja Krakowska świadoma spuścizny nauczania i świętości życia św. Jana Pawła II Wielkiego oraz odpowiedzialności za nią przygotowała bogaty plan tych obchodów. Z racji na zaistniałą sytuację epidemiczną w całym świecie wiele wydarzeń oraz inicjatyw zostało odsuniętych w czasie. Chcąc jednak godnie uczcić tę rocznicę, Archidiecezja Krakowska serdecznie zaprasza do udziału, szczególnie za pośrednictwem mediów, w następujących wydarzeniach:

 

16 maja 2020 r.  KRAKÓW – Kaplica Arcybiskupów Krakowskich

W pierwszy dzień dziękczynienia będziemy trwać na modlitwie, łącząc się poprzez środki masowego przekazu (YouTube Archidiecezji Krakowskiej) z Bergamo (Włochy), Nowy Jork (USA), Belo Horizonte (Brazylia) i Kraków. O godz. 17.00 z kaplicy Arcybiskupów Krakowskich, w której święcenia kapłańskie przyjął  Karol Wojtyła, będziemy prosić Boga o ustanie epidemii na całym świecie w międzynarodowej modlitwie różańcowej.

17 maja 2020 r.  WADOWICE

Uroczystości w Wadowicach będą się koncentrowały wokół Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie został ochrzczony Karol Wojtyła, oraz w domu rodzinnym Karola Wojtyły (dzisiaj Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II):

godz. 10.30 - Msza św.w Bazylice Ofiarowania NMP pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP1

godz. 13.00 - Koncert z Domu Rodzinnego Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach - Karol Wojtyła” transmitowany przez TVP 1

18.05.2020 r. KRAKÓW – Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego

W sam dzień 100.rocznicy urodzin św. Jana Pawła II pragniemy zaprosić wszystkich do udziału w następujących wydarzeniach:

godz. 17.00- Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego transmitowana przez TVP 3

godz. 18.05- Koncert „Santo Subito - prorok naszych czasów” emitowany
w TVP1

godz. 20.00 Przemówienie papieża Franciszka na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej oraz w TVP 1

14-16.06.2020 r.

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach połączone z ogólnopolskim dziękczynieniem za życie św. Jana Pawła II Wielkiego.

Dodatkowo

seria #PoznajGo – każdego 18. dnia miesiąca filmy ze wspomnieniami przyjaciół i najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela wielkanocna - 4.05 2020 r

 1.Wraz z całym Kościołem przeżywamy IV niedzielę wielkanocną .
Jest ona Światowym Dniem Modlitwy o dar Powołań do kapłaństwa
w całym Kościele . Otwiera ona tydzień modlitwy w tej intencji .
Jednocześnie modlimy się o łaskę przezwyciężenia epidemii koronawirusa oraz o zachowanie nas od klęski suszy .

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał :
poniedziałek – wsp św. Floriana ,męczennika
wtorek – wsp św. Stanisława Kazimierczyka , kapłana
środa – wsp św. Apostołów Filipa i Jakuba
piątek – Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika ,
głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji .

3. Rozpoczął się m-c maj , w którym wraz z Matką Bożą
 wielbimy 
Dobrego Boga w czasie nabożeństw majowych .
W naszej parafii są majówki sprawowane codziennie o godz: 17.30 po wieczornej 
Eucharystii,   z wyjątkiem wtorku o godz: 7.30 . W niedziele i święta o godz: 15.30 . Zapraszam do wspólnej modlitw majowej wraz z 
Matką Najświętszą oczywiście z poszanowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych . Módlmy się o ustanie epidemii i o dar tak bardzo potrzebnego dla wszystkich deszczu . Naszą modlitwą otoczmy naszą Ojczyznę w tym tygodniu przez pośrednictwo św. Stanisława bp i męczennika .

4. W tym tygodniu będziemy przeżywali Uroczystość ku czci św. Stanisława bp i męczennika . Z uwagi na trwającą epidemię będzie ona obchodzona w Krakowie bez tradycyjnej procesji.

Program obchodów uroczystości jest podany w gablocie parafialnej.

Prasa katolicka jest do odebrania na stoliku przy wyjściu z kościoła .


Intencje mszalne 4.05 - 10.05 2020 r


Poniedziałek – 4.05

17.00 + Renata Rejdych – od chrześnicy Urszuli z rodz.

Wtorek – 5.05

7.00 + Zofia Feliksiak

Środa – 6.05

17.00 + Renata Rejdych - od Jarominów

Czwartek - 7.05

17.00  Julian i Julia Papiernik – r śm

Piątek - 8.05

7.00 O dar deszczu i obronę przed skutkami suszy

17.00 + Renata Rejdych - od Kłeczków i Trębaczy

Sobota – 9.05

17.00 + Stanisława Gąsior, Władysław – mąż , Jolanta – córka

Niedziela - 10.05

8.00 + Władysław Brzózka – 31 r śm

11.00 + Maria Lasoń, rodzice i rodzeństwo oraz wnuk Piotr

16.00 + Henryk Poręba – 9 r śm i jego rodzice


Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna - 26.04.2020

 1.Kościół przeżywa w dniu dzisiejszym III niedzielę wielkanocną. Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem trwamy w dziękczynieniu wobec Pana Jezusa, za dar Jego Zmartwychwstania. Jednocześnie prosimy o przezwyciężenia epidemii koronawirusa w naszej Ojczyźnie i na całym świcie.

2.W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

  środa – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy

  czwartek – wsp. św. Piusa V, papieża

  piątek – wsp. św. Józefa, rzemieślnika, w tym dniu ks. abp Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

sobota – Uroczystość N.M.P. Królowej Polski, głównej patronki Polski

3.W tym tygodniu rozpoczyna się m-c maj, który w liturgii jest związany z nabożeństwami majowymi. W naszej parafii będą one sprawowane od 1 V codziennie o godz: 17.30 po wieczornej Mszy św., wyjątkowo we wtorek o godz: 7.30 po porannej Eucharystii. W niedzielę o godz: 15.30 przed ostatnią Mszą św.
W obecnym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z uwagi na trwającą epidemię i przepisy z nią związane, nie będzie objazdu chorych w najbliższy pierwszy piątek. Natomiast spowiedź comiesięczna z zachowaniem przepisów sanitarnych od godziny 16.15 do 17.00. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz: 17.00 nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Jezusowego a po nim Msza święta. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. podczas Mszy świętej o godz: 17.00 i nabożeństwa majowego. W miesiącu maju adoracje Najświętszego Sakramentu związane ze stuleciem urodzin papieża Jana Pawła II będą odprawiane podczas nabożeństwa majowego. W tym dniu zgodnie z przepisami liturgicznymi uczcimy również Matkę Bożą jako królową Polski podczas Mszy św. o godzinie 17.00. W niedzielę po każdej Mszy św. z racji pierwszej niedzieli adoracja Najświętszego Sakramentu. W dniu 30 kwietnia bieżącego roku o godz:7.00 będzie odprawiona Msza św. o dar bardzo potrzebnego deszczu w związku z klęską suszy. W tym roku uroczystość I Komunii będzie przeniesiona na Uroczystość Bożego Ciała z uwagi na przepisy sanitarne dotyczące epidemii.


Intencje Mszalne 27.04 – 3.05


Poniedziałek 27.04

17.00 + Renata Rejdych – od rodz. Malczyków i Kowali

Wtorek 28.04

7:00 + Renata Rejdych - od Bednarczyków z Dulowej

Środa 29.04

17.00 + Renata Rejdych, jej rodzice i teściowie - od chrzestnej z rodziną

Czwartek 30.04

7.00 O zachowanie od suszy i dar deszczu

17.00 +Renata Rejdych – od rodzin: Dymów, Jędrasików, Skoczylasów, Fudali i Matanów

Piątek 01.05

17.00 Rezerwacja

Sobota 02.05

17.00 + Renata Rejdych – od Małgorzaty Żabówka z rodziną

Niedziela

8.00 + Magdalena i Julia Malczyk

11.00 O zdrowie i potrzebne łaski dla rodziny

16.00 O bł. Boże dla Oliwiera i rodziców 


Nabożeństwo majowe codziennie: 
O godz: 17:30 z wyjątkiem wtorku o godz: 7:30, a w niedzielę i święta o godzinie 15:30
Ogłoszenia duszpasterskie

Święto Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020r.

 1. W  dniu dzisiejszym cały Kościół uwielbia Pana Boga za dar Jego wielkiego Miłosierdzia. Czyni to za wstawiennictwem Apostołów Bożego Miłosierdzia: 

św. Faustyny Kowalskiej, bł. Ks. prof. Michała Sopoćki oraz św. Jana Pawła II Wielkiego.

W tym roku centralne uroczystości odpustowe odbywają się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, jak co roku ale w szczególnych okolicznościach spowodowanych trwającą pandemią koronawirusa. Prosimy Dobrego Boga o dar jej ustania w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Wiadomości dotyczące transmisji z obchodów Święta Bożego Miłosierdzia: 

Niedziela 19.04 o godz. 10.00 w TVP 1 i TVP Polonia Msza Św. pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego. O 15.00 w Bazylice Godzina Miłosierdzia transmitowana przez TV Trwam.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie wspominał:

wtorek – wsp. św. Anzelma bp. I dr. Kościoła

czwartek – Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika
sobota – Święto św. Marka Ewangelisty
piątek – wsp. św. Jerzego – męczennika
3. Wszyscy odczuwamy skutki trwającej epidemii koronawirusa w naszej Ojczyźnie. Nadal obowiązują nas przepisy sanitarne i rządowe dotyczące epidemii. Wśród tych tych przepisów pojawiło się zarządzenie dotyczące obiektów kultu religijnego, a mianowicie 1 osoba na 15m2 . Nasz kościół posiada 450m2 a więc w nabożeństwach może brać udział do 30 osób pamiętajmy o tym wymogu.
W dniu dzisiejszym w naszej parafii Msze św. o godz: 8.00, 11.00, 16.00 oraz o godz: 15.30 nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z ponowieniem Aktu Zawierzenia Bożemu Miłosierdziu złożonemu przez św. Papieża Jana Pawła II. Na stoliku z prasą przy wyjściu z kościoła obrazki P. Jezusa Miłosiernego z modlitwami ku Jego czci.W najbliższy czwartek przypada Uroczystość św. Wojciecha Bp. i męczennika, którego uczcimy w czasie wieczornej Mszy św., polecając Jego wstawiennictwu u Boga naszą Ojczyznę. Również w piątek 24.04 w czasie wieczornej Mszy św. będziemy polecać opiece św. Jerzego naszego p. Organistę z racji jego imienin. W naszej codziennej modlitwie pamiętajmy o służbach medycznych i innych, które wspierają nas w walce z epidemią. 

Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu o godzinie 16.30, wyjątkowo we wtorki o godzinie 7.30 po porannej Eucharystii.


Intencje mszalne 20.04 – 26.04

Poniedziałek - 20.04

17.00 + Józefa Kotarska – od siostry Stanisławy z rodz.

Wtorek – 21.04

7.00 + Józefa Kotarska – od Stanisławy

Środa – 22.04

17.00 + Józefa Kotarska – od kuzyna Janusza

Czwartek – 23.04

17.00 + Józefa Kotarska – od bratowej Jasi

Piątek – 24.04

17.00 + Józefa Kotarska – od córki Danuty z rodziną

Sobota – 25.04

17.00 + Józefa Kotarska – od synowej, wnuka Józefa, wnuczki Joanny z rodziną

Niedziela – 26.04

8.00 + Jerzy, Jadwiga i Robert Pacewicz

11.00 + Krzysztof Kasprzyk – od koleżanek i kolegów z klasy

16.00 + Danuta Staroń i Agnieszka Feliksiak
Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.

Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002
Zmartwychwstanie Pańskie

Ogłoszenia duszpasterskie 12-13.04 2020 r.

1. Przeżywamy aktualnie Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wraz z Apostołami i Marią Magdaleną dajemy w tym trudnym dla nas czasie świadectwo o zwycięstwie Pana Jezusa nad grzechem, śmiercią i szatanem.

2. W najbliższych dniach Kościół będzie przeżywał Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, którą zakończy Święto Bożego Miłosierdzia. Centralne Uroczystości odbędą się w nieco innej formie niż co roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać na stronie internetowej Sanktuarium.
W naszej Parafii uczcimy Miłosierdzie Boże na każdej Mszy św. Zachęcam do uwielbienia tajemnicy Bożego Miłosierdzia w naszych rodzinach.

3. Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w należyte przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękuję p. Organiście Jerzemu za posługę przy organach. Dziękuje tym osobom które w czasie Triduum czytały poszczególne czytania liturgiczne przewidziane na dany dzień i podejmowały inną posługę.

4. Pragnę podziękować tym wszystkim osobom, które ofiarowały pieniądze na kwiaty do Grobu Bożego. Dziękuję za mycie i sprzątanie naszej świątyni oraz przygotowanie Grobu Bożego. Bóg zapłać! W najbliższy piątek z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie zapominajmy o obowiązujących nadal nas zarządzeniach sanitarnych dotyczących epidemii koronawirusa. 
Módlmy się za przedstawicieli tych służb medycznych i innych, które wspierają nas w walce z koronawirusem. Wypraszajmy łaskę u Pana Jezusa Miłosiernego dla wszystkich, którzy cierpią z powodu trwającej epidemii.


Intencje mszalne 13.04 - 19.04 2020 r


Poniedziałek Wielkanocny - 13.04

8.00   + Jan Siejka

11.00  + 1. Stanisław Kłeczek, żona Janina, syn Tadeusz

2. O dar błog. Bożego w 35 rocznicę ślubu dla Iwony i

    Grzegorza

16.00 + Jan Jamrozik i jego rodzice

Wtorek 14.04

7.00  + Zofia Feliksiak – od rodziny Ziarników z Karniowic

Środa 15.04

17.00 + Zofia Feliksiak – od przyjaciół syna Mirosława

Czwartek 16.04

17.00 + Jadwiga Banasik – od Antoniny i Juliana Wiatraków

Piątek 17.04

17.00 + Jadwiga Banasik – od Haliny i Roberta Matyskielów

Sobota 18.04

17.00 + Władysław Kasprzyk – 47 r. śm., Magdalena -żona, Władysław - syn, Piotr Niewiedział

Niedziela 19.04

8.00      Rezerwacja

11.00 + Wiesław Pabis 2 r. śm.

16.00 + Krzysztof Kasprzyk - od koleżanek


NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

Niedziela Palmowa - 5.04 2020 r

 1. Liturgią niedzieli palmowej wchodzimy wraz z całym Kościołem w przeżywanie tajemnicy Męki Pańskiej. W wielkim tygodniu, będziemy rozważali fakt naszego pojednania z Dobrym Bogiem.

2. Przed nami ŚWIĘTE TRRIDUUM PASCHALNE. Te święte dni będziemy w tym roku przeżywali w szczególnej atmosferze panującej epidemii koronowirusa w naszej ojczyźnie. Trzeba nam się dostosować do przepisów i wskazań jakie wydała Stolica Apostolska, Konferencja Episkopatu Polski , Ks. Abp Marek Jędraszewski oraz Władze Państwowe i Sanitarne. Oto one:

a) do dnia 11.04 włącznie ( Wielka Sobota ) w liturgii może brać udział do 5 osób , nie licząc sprawujących posługę

b) od dnia 12.04 ( Wielka Niedziela ) maksymalnie 50 osób, wraz ze sprawującymi posługę, jeżeli przepisy nie ulegną zmianie.

3. WIELKI CZWARTEK

Liturgia Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz: 17.00.

Pochylimy się nad tajemnicą Wieczernika, gdzie Chrystus ustanowił

sakramenty Swojej Miłości – Eucharystię i Kapłaństwo. Następnie

przeniesienie Pana Jezusa do tzw. Ciemnicy i możliwość adoracji do godz: 19.00 .

WIELKI PIĄTEK

Będziemy rozważali tajemnice Męki Pana Jezusa na Krzyżu .

O godz: 15.00 weźmiemy udział w naszej świątyni w nabożeństwie

Drogi Krzyżowej - Godzina Miłosierdzia. Natomiast o godz: 17.00

weźmiemy udział w Liturgii Adoracji Krzyża Świętego.

Po zakończeniu tej liturgii następuje przeniesienie Pana Jezusa do

Grobu Pańskiego i adoracja do godz: 21.00 .

W TYM DNIU OBOWIĄZUJE NAS POST ŚCISŁY !

WIELKA SOBOTA

W TYM DNIU NIE MA W KOŚCIOŁACH POŚWIECNIA NA

STÓŁ POKARMÓW. To uczynimy w domach podczas świątecznego

posiłku – np. śniadania. Od godz: 15.00 -17.00 będzie możliwość

osobistej adoracji Pan Jezusa w Grobie z zachowaniem przepisów

sanitarnych. Liturgię Światła będziemy sprawować o godz: 17.00.

WIELKA NIEDZIELA

Msze św w tym dniu w naszej Parafii będą sprawowane :

O godz: 6.00 bez procesji rezurekcyjnej, o godz: 11.00 i 16.00.

Według przepisów sanitarnych do 50 osób z usługującymi !

Według informacji od Ks . Salwatorianów w Bazylice Większej w

Trzebini w tym roku w Wielki Tygodniu nie będzie tzw . Nocy

Konfesjonałów ! W naszej parafii będzie możliwość przyjęcia

sakramentu pokuty w Wielki poniedziałek od godz: 16.15 - 17.00 o

godz: 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu również do 17.00.

W wielki wtorek Msza św o godz: 7.00 a po niej adoracja Najświętszego

sakramentu od : 7.30 – 8.00 . W wielką środę natomiast będę prosił o

możliwość przesunięcia Mszy św z godz: 17.00 na 18.00 z uwagi na

sprzątanie i przygotowanie Grobu Bożego. O godz: 17.30 adoracja

Najświętszego sakramentu i możliwość spowiedzi do 18.00 zgodnie z

przepisami sanitarnymi . Prasa katolicka do odebrania przy wyjściu

ze świątyni .


Intencje mszalne 6.04 - 12.04 2020 r

Poniedziałek – 6.04

17.00 + Zofia Feliksiak

Wtorek - 7.04

7.00 + Zofia Feliksiak – od Moniki Likus z rodz.

Środa - 8.04

18.00 + Zofia Feliksiak – od chrześnika Ryszarda Zająca z rodz

Wielki Czwartek - 9.04

17.00 + Ks. Dionizy Gąsiorek

+ Ks. Prałat Stanisław Mszal

+ Ks. Stanisław Jaworski

Wielki Piątek - 10.04

17.00 Liturgia Adoracji Krzyża Świętego

Wielka Sobota – 11.04

17.00 O błog. Boże i potrzebne łaski w prac kapłańskiej dla Ks. Proboszcza

Wielka Niedziela - 12.04

6.00 O błog . Pana Jezusa Zmartwychwstałego dla rodzin z parafii

11.00 + Władysław Gąsior – 5r śm , Maria – żona ich rodziców Czesławe - córkę, Henryka i Ryszarda

16.00 O błog. Boże w życiu rodzinnym dla Ireny i Mieczysława oraz synów

Poniedziałek Wielkanocny - 13.04

8.00 + Jan Siejka

11.00 + 1. Stanisław Kłeczek, żona Janina, syn Tadeusz

2. O dar błog. Bożego w 35 rocznicę ślubu dla Iwony i Grzegorza

16.00 + Jan Jamrozik i jego rodziceŚwiąteczne życzenia ks. Proboszcza

W Orędziu Wielkanocnym, które Kościół śpiewa w Wielką Sobotę na cześć Chrystusa Zmartwychwstałego czytamy:

"Uświęcająca siła tej nocy oddala zbrodnie, z przewin obmywa, przywraca (...) radość smutnym."

Życzę Wam Drodzy Parafianie zaczerpnięcia mocy z tej tajemnicy Chrystusowego Zmartwychwstania do pokonywania wszelkiego zła i radosnego dzielenia się tą prawdą w gronie najbliższych.  

Ks. Proboszcz Janusz Rączka  
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela wielkiego postu - 29.03 2020 r

 1. Wraz z całym Kościołem przezywamy V niedzielę wielkiego postu. Jednoczymy się z Ojcem Świętym Franciszkiem w ufnej modlitwie do Boga naszego Ojca o łaskę pokonania pandemii koronowirusa. Naszą modlitwą obejmujemy lekarzy , pielęgniarki , cały personel medyczny oraz inne służby walczące z epidemią w naszej Ojczyźnie oraz na całym świecie . Polecamy opiece N.M.P z Lourdes wszystkich chorych i cierpiących.

2. Kościół w najbliższych dniach będzie wspominał: 

czwartek – wsp św. Franciszka z Pauli , pustelnika

sobota – wsp św. Izydora bp i dr Kościoła .

3. Jak już informo